bugün

sıcaktan hazetmeyen yazarlardır.

kuzey ülkelerinde eksi bilmem kaç derecede marul gibi giyinip evden çıkmamacasına yaşamayı, sıcaktan terlemeye tercih eder.

leş gibi olunacağına buz gibi olunsun der.

ki ben, bu yazarlar düşünüldüğünde ilk akla gelen kişi olmalıyım.

yaz geldiğinde kutuplara kaçsam resmen mutlu olacağım!
Sıcaktan bunalan, sıcağı sevmeyen yazarlardır.
içine dahil olduğum grup. norveçe gidesim var.
Yer degistirme imkanimiz olabilir mi? Gunes yuzune hasret birinin istegidir.
Adana'da yaşayan yazarlardır.
Ciddi ciddi göte buz sokmayı düşünen yazarlardır.
zart gazetesi :
--spoiler--
sıcak yaktı kavurdu
--spoiler--

zort ajansı :

--spoiler--
kara kış / beyaz çile esir aldı
--spoiler--

allah azze ve celle :

--spoiler--
ne az şükrediyorsunuz !
--spoiler--

birisi doğru söylüyor, o da allahtır.
katılmayan ?

hem ayrıca cehennemde en çok yanacak olanlar da allahın işine karışan , hava olaylarından şikayetçi olanlardır.. aman ha !
hava sıcaksa veya aynı anda başka yerde sel götürüyosa ortalığı bu senin sanayileşme ve doğayı katletmenden ileri gelir. hazır kurulu düzeni bozmada üstümüze yok .

hem bi şükredelim bakalım yahu , öğrenemedik gitti hee.
beni de alın grubudur. havalar ingiltere'deki gibi olsa fena olmaz mıydı lan? yılın her günü yağmurlu.
şişman domuzcuklardır. biliyoruz ki şişmanlar nehir gibi terler.
en, asla ve asla durmam sıcak yerlerde. duramam yani.
çok terleyen biri olarak, sıcak benim için kabustur. o değilde yüzünden ter süzülürken burası çok scak dersin amk ipnesi çıkar yok canım sıcak değil dediği zaman deliriyorum o kelimeyi söyleyeni boğazlayasım gelir.
sıcak havaların çok gereksiz olduğunun farkında olan yazarlardır. sadece plajdakilerin işine yarayan bu sıcak havaların nesini sevelim. ne bisiklete binilebiliyor ne de farklı bi etkinlik yapılabiliyor, varsa yoksa terliyoruz. bakımsız olan insanlardan yayılan kesif kokular da ayrı bi tartışma konusu.

(bkz: kesif koku)
işte o benim. Yaz mevsimini hiç sevmiyorum. Sonbahar en güzeli.
Kış aylarından asla şikayet etmeyen yazarlardır. Bir yaz sabahı uyandıklarında yaptıkları ilk iş duş almaktır. Mümkün olduğunca az dışarı çıkıldığından dolaptaki yaz kıyafetleri her zaman az sayıdadır. Ayrıca denize karşı pek ilgileri de yoktur yüzmeyi bilmedikleri gibi kıyıda boğulma riskleri de oldukça fazladır.
hele bir de kombinin içinde yatmaya niyetli bir ailesi ve sevgilisi varsa hayat onun için ızdırap olan yazarlardır.

kar baykuşu belgeselini izlerken imrenirsiniz o hayvanlara.

her şey bir yana zaten duş almaktan nefret eden bir toplumda yaşıyoruz. yazın toplu taşıma araçları öyle bir hal alıyor ki sıcak nedeniyle, dünyasından soğuyor insan.
yazları havanın sıcaklığından nefret etmeyen insanları tebrik ediyorum.
yallah kuzey kutbuna.
yaz panpa.

yağmur varken, kar varken 45 derece havayı nasıl sevebiliyor bu insanlar aklım almıyor.
Oraya beni de yazın. Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası seni özledik be.