bugün

ağrı bdp milletvekili halil aksoy'un söylediği sözdür. çıkmak için önce inmek gerekir diye biliyorum ben. evet.
bu pezevenklerin böyle rahat rahat, tehdit edercesine konuşmasına neden olanların utanması gerekir.
merakla beklediğinin açık göstergesidir.
" döğö çükmök östöyöröm" demenin farklı bir versiyonudur.
inşallah çıkar da havasını alır.
Çıkmazsan adam değilsin diyerek karşılık verilecek sözde tehdittir.
dağda yarak var sanılandır.
düpedüz tehdittir. Hükümeti yıkma çabasıdır. Hakkında yasal işlem yapılması gerekir
pervasız ve küstahça tehdittir. hiçbir devlet, parlamenter kisvesi altında teröre açıkça davetiye çıkaran bir şahsı yaptığına pişman etmeden bırakamaz. ancak, akp bu tehditi sessizlikle veya bir kaç kuru lafla geçiştirecektir.

akp'nin kürt ayrılıkçılara tanıdığı bazı haklar, daha fazlasını istemelerine cesaret vermekten başka işe yaramamıştır. gezi parkı dolayısıyla takkesini kapalı kapılar ardına önüne koyup düşünen akp, şimdi ayıklasın bakalım pirincin taşını.

(bkz: iki ateş arasında kalan hükümet)
çünkü dövlet bize bokmiiyy, yardım etmiiyy diye devam edecek olan cümledir.
adamsan sözünün arkasında durup çıkarsın. f-16 dan atılan bir bombayla parçalandığında biz de "hakkaten lan herif sözünün eriymiş" deriz.
Bir an arkadaşımın sözünü nereden çaldınız lan diyecektim. Aynısını arkadaşım da demiştir. Şoka uğradım ama hiçbir şey diyemedim, sustum. Bir seneden öte arkadaşım sonuçta..
eger bölücü degilsen çıkıp efe olacagın , bölücüysen çıkıp it sürüsüne katılacagın görüştür.
balım o işi yapmadınız mıydı ya? deyu bir soruyu doğuran söylem. 90larda sizin örgütün militan sayısı 90.000'i aşkındı. öldürmek için eğitilmiş 90.000 silahlı militan, coğrafi avantajı da kattığımızda ciddi bir güçtür. o halde bile türk ordusu kafanıza kafanıza verdi. bu süreç sahiplerinin apo'dan ümidi kesmesine ve o'nu paketleyip türk hükümetine vermesine kadar gitti. sonra halk savaşı başlatacaktınız bir ara, o da ters tepti bursa'da, istanbul'da, sakarya'da sizin kabilenin götünü kesti bizimkiler. ama en sonunda en azından şu an için bir şeyler kazandın görünüyorsun. sen bunu savaşa savaşa aldık diyorsun biz ise bu kazanımları sizin kabilenin oylarına talip bir adamın tavizleri olarak yorumluyoruz.

bir kürdün izmir'de, bornova'da bu tür tehditlere başvurması beni hiç kızdırmaz. en fazla gülümsetir. bu atarlar osmanlı'nın son dönemindeki ermenilerin, cumhuriyetin ilk yıllarındaki kürdlerin atarlarıdır.
http://www.radikal.com.tr...n_de_daga_cikarim-1138784