bugün

Ortada iyi bir şey yokken neyi kötüleyecekler ki? Kimsenin bir şeyi kötülediği yok, sadece doğruları söylüyorlar ve doğrular da iyi olmadığı için, ters bir intiba yaratıyorlar.
eğer bulundukları ülke türkiye ise çok da haksız sayılamayacak olan kişilerdir.
neden kötüye giden bir yapılanmaya iyi sıfatını yakıştırayım ki diye düşünmeden edemiyorum.
ekonominiz ne kadar büyük ve güvenilir olursa, o kadar fazla borçlanabilirsiniz diyebilen bir bünyenin yunanistanın ve ispanyanın şu sıralar ne yapacaklarını bilemedikleri döngünün içerisine girmesinin sebebi ne acaba diye düşünmemesine bağlıyorum.
üretmiyoruz, üretene müsade etmiyoruz, yapmak yerine dışardan almak daha ucuz. benim çalıştıgım fabrikanın kendi limanı var ve daha yeni 5bin ton mısır geldi ki ziraatciler bilir mısır dünyanın neresine gidersen git yetişebilecek ender bitkilerdendir. buğday ve yem'i hiç saymıyorum. ülkenin ender üretim yaparak ihracat yapan bir fabrika olarak son 11 yılın en kötü dönemlerini yaşıyoruz durma noktasına geldik.
neden mi ithal etmek daha ucuz. hadi bakalım iyi deyin bu ekonomiye. övün yerin göklere çıkartın.
ülke ekonomisi hakkında gerçekçi değerlendirmeler yapan kişilerdir.
olay durumu olduğundan farklı göstermek değildir, nüans da burada zaten; durum neyse onu dile getirirler.
bunu düzeltmek için bir şey yaparlar ya da yapmazlar; o da başka bir başlık konusudur.
gerçeklerden bahseden kişilerdir.
ülkede pohpohlanan ekonomik iyileşmelerin kendisine yansımadığını gören kişilerdir.
herhalde ekonominin kötü olmasının sebebi burda iki satır eleştiri yapan kişiler değildir.

-oğlum bir eleştirdin ekonomiyi o günden beri ülke toprlayamadı.
-tamam ya,karışmıyorum ben.
dimi, zaten ülkenin ekonomisi sürekli iyi şeyler konuştuğumuz zaman düzelir.

otla mı besleniyorsunuz ne yapıyorsunuz bi söyleyin de ona göre ayar yapalım da gelelim.
ülkenin sürekli iyiye gittiğini belirtip seçimler öncesi odun kömür yardımı alan sahte demokratlardan iyidir.
sıradan günlük muhalefetliklerini yapan kişilerdir. ekonomi kötüdür fakat onların tıkırı yerindedir.
aziz nesinin çok şükür adlı hikayesini akıllara getiren kişilerdir.
ülkenin geliştiğini görünce moral bozukluğu yaşayıp ona buna saldıran insan tiplemesidir.
alışveriş merkezlerinde milyarlar harcayıp, en çok benzin tüketen arabalara binenlerdir.
vericeksin eline karne, sokucaksın kuyruklara ve askeri rejimin yaptıklarını yapacaksın böylelerine.
Ülke ekonomisini istikrara sokmak hükümetin görevidir ve ekonomi iyi durumda değilse eleştirmekte vatandaşın ve muhalefetin görevidir. Bundan gocunan ya daha çok çabalamalı yada görevi bırakmalıdır. Konuşmak kolay diye birşey söz konusu değildir.80 milyon insandan mutlaka memnun olmayan çıkacaktır ve fikir özgürlüğü söz konusudur. Kaldı ki sıradan vatandaş eleştiriyor diye ekonomi kötüye gitmez.
hiç bir şeyi beğenmeyen, hep daha fazlasını isteyen insanlar; aynı zamanda kaliteyi ucuza almakta ısrarlı, kalite çıtası yüksek kimseler olmaları hasebi ile işler onlar sayesinde hep iyiye gitmek zorundadır olmalılardır faydalılardır.
kötülenmeyecek gibi de değil ki arkadaş. hani bunu particilik, ideoloji , görüş ve zart zurt dışında tartışalım. sen beğendiğin bir oyunun,filmin,yazılımın orjinalini alamıyor isen (bak lüx şeylerden bahsediorum) haydi biraz daha aşağı nelim pazara markete gittiğinde elindeki x lirayla eskiden 4 kilo portakal 5 kilo patates 4 süt 2 teneke salça 2 paket bulgur 1 kalıp tereyağı alabilirken şimdi aynı x liraya 2 kilo portakal 3 kilo patates 2 süt 1 teneke salça 1 paket bulgur alabiliyorsan eğer o ülkenin ekonomisinin içinde bir mantık hatası vardır demektir.

not: siyasi parti destekçisi değilim.
not2: rakamları tamamen kafadan salladım.
bilge yazarlar sağolsunlar,
borçlanmanın faydalarından,
cari açığın azaldığından,
ihracatın arrttığından dem vurup,
ekonomiyi eleştirene sövmüşler.
arkadasım, ya siz türkiye de yaşamıyorsunuz ya ben.

hükümetin kıç yalayıcıları da milleti cahillikle suçlayıp ekonomi dersi vermeye kalkmış.
ey gerizekalı, senin o cahillikle suçladığın, aklınca hakaret ettiğin adam ekonominin içinde , boğuşuyor yaşamak, geçinmek için senin gibi kitaplardan ezberlemesine gerek kalmadı ekonomiyi.

gel biraz halkın tarafından bak ekonomiye belki yeni bir persfektif yardım eder kafanın basmasına,
bana ekonominin geliştiğini alım gücüyle kanıtla, düşük enflosyanla( doğru hesaplanan enflasyon tabi) kanıtla,
sikeyim senin borçlanan ülke güçlüdür tezini, gelişen ekonominin kimi zengin ettiği açık, zengin adam audi'sini bmw ile değişince, eski arabasını sana mı veriyor?
asgari ücret hala 600 liralarda sürünürken kişi başı başı milli gelir 10.000$ olunca sen mi nemalanıyorsun?
araba almanın lüx sayıldığı, bir arabaya değerinin iki katı para ödenen,
aldığın arabaya da dünyanın en pahalı benzinini koyduğun bir ülkede, köylere bile duble yollar yapsan neye yarar,
7 yaşındaki çocuğun cep telefonu taşıdığı bir ülkede biz hala cep telefonunu lüx sayıp %25 öiv, toplamda aylık faturaya %50 vergi ödüyorsak
ne ara gelişti bu ekonomi, ne ara zengin, gelişmiş bir ülke olduk biz? biz seninle aynı ülke de mi yaşıyoruz?

sonra da ekonomiyi eleştirenlere cevrene bak nankör olma demişsin,
benim yaptığım nankörlükse, senin yağtığına ne denir?
sen söyle.
borçlanma iyidir diyenler, bir göz atmalı.

(bkz: yunanistan)
(bkz: ispanya)
yaşlıdır. huysuzdur. virjin değildir ama kadın düşmanı olmaya başlamıştır. seveyim derken torunu ağzına z*çmıştır. sürekli kahvelerde çay-kahve ısmarladığı için emekli maaşı kesinlikle yet[işe]memektedir.
ekonominin kahve halidir. sokağa çıkmayan elit kesimin kahve köşelerindeki farazileridir
diğer ülkelerin ekonomisinden bihaber kişilerdir.
bu kafirlere vaktiyle başbakanın (iktisat mezunu kendisi) bakın en borçlu ülke amerika ama süper güç, demek ki borç yiğidin kamçısıdır diye cevabı yapıştırmışlığı vardır. eee bu durumda kim takar gsmh/borç stoku oranını, doların rezerv para olmasını falan. biz bu cennet ekonomimizi kötüleyen hainleri taşlayalım.

kim takar en büyük kitlerin özelleştirilip yabancılara satılmış olmasını? bütçeye para girdi de bütçe açığı azaldı. kim takar ki o yabancı adam senin ülkenin kar ını istediği gibi ülke dışına çıkaracak cari açığın iyice .mına koyacak. varsın sürdürülemez diye bağırsın tüm uzmanlar. ekonomiye kötü diyenler komplo kurmuş hükümete, saf olmayalım.

ihracatımızı arttırmak için uğraşıyoruz pek güzel de 3e sattığımız orda burda işlennca 100e geri alıyoruz onu napıcaz? kandıradursunlar bizi "gelişmekte olan ülke"siniz diye.
akp li değildirler.
realisttir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar