bugün

aktif siyasetle uğraşmıyorsa can sıkıntısından gevezelik yapan insandır.
sürekli yalan söyleyen insandır vesselam.
itici.

boş konuşanları hiç kaale almıyorum zaten. kendi kendine su kaynatıyorlar ya komikler sadece.
o yeni yetme siyasetçiler var ya bizim parti öyle böyle. sizin parti ne ya. topunuzun işi yalan dolan.
tek bir kelimeye inanmıyorum. 5 yaşında çocuğu bile inandırmaz bu konuşulanlar. bir ülkeden basediyoruz, milyonlarca insandan. sen bunları
boş lafla kandıramazsın. hele boş vaatlerinle hiç. apolitik bir duruşum var. doğrudur. politikada kendimi ateist gibi hissediyorum.

amerikalılar salak derdi inanmazdım. son 2 aydır onlarla çalışıyorum. senin benim gibi vatandaşın ıq gerçekten düşük. adam daha kolon onu bilmiyor.
ama dünyayı dize getiriyorlar. neden. çünkü zekiler yönetiyor. bizde ise daha 3 cümleyi yan yana getirince mantıklı bir kontekst yaratamayan tipler.
ben senin neyine inanayım. topunun da şu seçim döneminde gırtlaktan bağırması yok mu. itici. insan bir güler. hep o hırsız ben melek. yeter ya.

sözüm o yeni siyatçilere. ölümüne partilerini savunanlara. iki yıl sonra da başka partiye geçerler.

projeler duymak istiyorum. ama gerçekten mantıklı. yol ok. başka ne var. kalkınma politanız ne. yok maaşlar 5000 tl. hava boşluğunda
yaşıyor arkadaşlar sanırsam. vaatle değil projeyle gel. çalışalım. beraber kazanalım. ama amele style değil.
inşaat sektörünü dizginle. şu anda evler uçtu. neden? ipini koparan istanbula geldi. adamı memleketinde tut. başar bunu.

kadın hakları. bu yapılanlara gülüyorum. pişmanlıktan indirim almasın diye konuşuyoruz. acizliğe bak.
eşinden boşanınca devletin kadına geçici yardım verdiğini,kira bulduğunu, iş bulduğunu ve çocuklarına bakıcı gönderdiği ülkeler gördüm.

daha yazıcamda çok iş var. daha içimi dökemedim bu entry ye bir vol 2 yaparız.
Boş boş zırvalar dizen insandır. Yanından sessizce müsade alınıp uzaklaşılır.
edit: bunu neden eksiliyon hemşerim ben sana naptım takip mi ediyon ben anlamadım ki.
Siyaset yasamin icinde, apolitik olmak suca ortakliksa o halde cozume, dogruya ulasmak icin konusulmali. Sozde kalmamali harekete gecmeli ; o nedenle diyorum ki siyaset yaptigini sanmakla, siyaset yapmayi ayirmali.
(bkz: havlayan kopek isirmaz)
Bazıları zere anlamıyor birsey de anlatamiyorsun herife birde bildiğini zannediyor.
Boş insandir. Surekli baskasinin yaptiklarini konusmak nedir. O adamlar siyaseti yapiyor parasini aliyor. Digerleri ne yapiyor? Siyaset konusuyor, tartismalar yasiyor belkide karsisindaki kisiyle kavga ediyor. Boş iş.
Mesleği icabı böyle yapıyor olabilecek insandır. Ya da onaylanmak hoşuna gidiyordur.
tahminimce 40'ına merdiven dayamış insandır. Zira aklı başında genç delikanlının bulaşmaması gereken şeydir siyaset.
görüşü nolursa olsun bi süre sonra kafa ütüleyen insandır.
Ciddi anlamda boş insandır.

Bakın kendi görüşümden olup bunu yapan insanlar içinde aynı şeyi düşünüyorum. Oturup kalkıp yok şu parti şunu demiş şunu yapmış yok bu parti bunu demiş bunu yapmış.

Yav tamam da ne oluyor yani ? Herkes siyaset konuşarak ülke kurtarıyor zaten.
hic siyaset konusmayan bir insan olarak yanlarinda ciddi anlamda gerildigim insandir.
cunku su ana kadar etrafimdaki insanlarin birbirleriyle ciddi anlamda kavga etmelerinin tek sebebi siyasi goruslerindeki ayriliklari medeni insan gibi kabul edememeleridir.
o yuzden sogudum. kendi fikirlerimi kendime sakliyorum.
Hayatta hiç bir amacı olmayan insandır. Çünkü konuşabilecek başka birşeyi yoktur, hayat birikimi yoktur,kültür yoktur, edebiyat yoktur, sanat yoktur. Hayata gelme amacının araştırılmaya ihtiyacı vardır. Boş bir insandır.
7/24 a haber izliyordur. Verin mehteri aslanıma yürü be.
Sohbeti sıkıcı ve sınırlıdır.
çok kafa açar çok siyaset konuşmanın bize bir faydası yok ne karşıdaki adamın fikri değişecek ne benim.
insana baygınlık veren insandır. Sürekli x kişi şunu demiş y parti şunu yapmış. Parti teşkilatında görevlisindir, parti kazandıkça sen de kazanacaksındır anlarım da sıradan bir vatandaşın da sürekli siyaset konuşması bana oldukça abes geliyor. Hiç mi gündelik hayatın, hobilerin yoktur kardeşim senin ya dedirtir insana. Gerçi kimi okuduğum makale ve Eric Hoffler'ın "Kitleler Psikoloji" adlı eseri diyor ki "günlük hayatındaki kişisel problemleri halledemeyen insanlar kaçısı futbol holiganlığında, siyasal fanatizmde bulurlar. Problemlerini halletmek yerine kendisini başka uğraş alanlarına vererek bir şeylere aidiyet beslemeye ve birey olarak değil kendileri gibi düşünenlerin içinde eriyerek haz duyarlar" Apolitik olun da demiyorum da hani sürekli akp chp şu bu, olmaz yani. Sıradan bir vatandaş için pek normal bir durum değil açıkçası efendim, evet.