bugün

ağzına overlok çekilesi meymenetsiz, suratsız, gudubet moral bozucu tiplerdir.
hayatınıza girmiş olan somurtkan şirin gibidir. hayat enerjinizi çeker. onun yüzünden gün boyunca hiçbir şey yapmamış , akşam karşılıklı şarap içip dertleşiyor olursunuz.
hayatında bir baltaya sap olamadığı için olumsuz konuşur.
hayatınızın anasını siken, yaptığınız her şeyde bir açık arayan, bulduğu zaman üstüne üstüne giden, mızmız, ezik, başarısız, empati kurmayı asla denemeyen, haklı çıkmak için kıçını yırtan, suratsız, mendebur, gudubet, ruhsuz, heyecansız, mutsuz, amın oğlu/kızı esteban artık daha aklıma gelmeyecek tüm sıfatları suratına attırmak istenen kişi modeli.

modelini de sikeyim.
physas'in hayatının vazgeçilmezi insan tipidir.baksanıza başlığı uplayıp duran o.
konuşmalarında sürekli 'koymak' fiili kullanan insandır. hayat zaten bana koymuş, çevremdeki herkes bana yalan söylemiş, bundan böyle ben de sevemeyeceğim kimseyi, koy dötüne, parasızlık koymuş, borçlar koymuş, iş yükü koymuş, insanlar, aşk koyan koyana... insanın içini sıkan ve arkadaşlığa da noktayı koyduran kişidir. azcık bir dost sözü dinleyeydin böyle olmazdı , çevresindekileri de kaybederek hayattan kopmaya başlayan insandır.
karşısında ki insanın pozitif olan enerjisini negatifliğe doğru götürecek insandır.
görsel
Bir işten olumsuz sonuç alsa bile üzülmeyecek insandır, olumlu bir sonuç gelir ise de mutluluk sebebi olur.
hayatın muhalefet partisidir.
realist insandır.etrafınızda en az bi tane bulunsun bunlardan mümkünse en yakın arkadaşınız olsun
illallah ettirmiştir. Boğazlayasım gelir. Lan bunlar niye yaşıyor.
kendini en kötüye hazırlayan ve hazır tutan insandır, zaten iyi olursa durduk yere sevinecektir.
uzak durulması gereken insan.
Babam ve annemdir.

Milyoner i izliyoruz.

"Tipe bak! Beş kuruş alamaz bu. Aha şimdi elenecek. Hareketlere bak. Salak!"

babamla arabadayız. Yoldan geçen arabalara (ama sadece geiyorlar yani. O kadar.):

"gavat, bi de telefonla konuşuyor."
"puşta bak!"
"Şunun altındaki arabaya bak, sürüşüne bak. Mal dolu ortalık."

bla bla bla.

Babamla diyalog:

- baba ben arkadaşlarımla dışarı çıkıcam.
+ Kim kim?
- cansu var mert var burak var.
+ Piç desene hepsi.
- Baba okuldan gayetde düzgün insanlar.
+ Git napıyosan yap.

Annemle diyalog:
- bıktım bulaşıklardan.
+ Makineye at.
- Temizlik yapmaktan da bıktım.
+ Yapma anne o zaman ne yapayım.

- o deden olacak herif ben gelin olurken ıbıdık almadı bana. Halan dıgıdık yaptırmadı...

Sonsuza kadar uzıyor böyle.

Sonra speedy neden ruh hastası oldu?
Hayattan sürekli darbe almış insan türü.
Mesela siz bugun hava ne guzel dersiniz. O "ama dun daha guzeldi" der. Bunun gibi. Evt.
Hayatınızdan çıkarılması gereken insan.
Negatifi sırtımıza verip verip duruyor.Ulan pezevenk paramı alıyorsun ? Biraz olumlu konuş.
sürekli olumsuz düşünen ve konuşan insan, olumsuzluk enerjilerini çeker kendisine ve etrafına. sürekli hayır söyleyen hayır düşünen ve etrafına da hayırlı dileklerde bulunan insanlar da bu olumlu enerjileri çekerler üzerlerine ve de etraflarına yayarlar. işte bu yüzden "salihlerle beraber olun" diye emir verilmiştir. hatta bir konu hakkında danışmak fikir almak meşveret etmek ve istişare (fikir alışverişi) yapmak isterseniz, hayır konuşan insanlara danışın.

-fasık ve günahkar kimselerle arkadaş olmaktan kaçın, çünkü kötülük kötülüğe kavuşur. imam hz ali (r.a.)
-hayrı yapan, hayırdan da hayırlıdır; şer isteyense şerden de kötüdür. imam hz ali. (r.a.)
-halka hürmet edenler hürmete mazhar; halkı tahrik edenler hakarete layık olurlar. halka saygınlık veren kişi, saygın tutulmuştur. halkı küçümseyenlerse saygı görmemişlerdir. imam hz ali (r.a.)
-huzur ve barışçıllığı arkadaş edinmişe yakınlaş, arkadaşlığından mutlu olmadığın kişiden uzak ol. imam hz ali (r.a.)
"Mutluluk ve pozitif enerji zihin kalitesine bağlıdır."
Türkiyede yaşayan gerçekçi bir insandır.
karşısında ki kişiyi çileden çıkarabilen insandır. bu tip olumsuz konuşan , olumsuz düşünen insana karamsar olma o kadar desen bile bir şey söyler. eni sonu ne halin varsa gör anasını satayım denir. iyisi mi herkesi kendi haline bırakmak gerekir.
bu kişi dostunuz olabilir ama aslında size düşmanlık ediyordur farkında olmadan; size en kötü şeyi yapıp mutsuzluk bulaştırıyordur. onun sizi sevip sizi mutlu hissettirmesini beklemeden siz ondan uzaklaşın ve kendinizi mutlu edin.
en başta kendinle barışması önerilir.
Yaşadıkları etken olmalı ki Yaşadıkları Karamsar bir yapısı vardır.