bugün

behzat ç.
tüketim çılgını değildir. parasını ihtiyacı olan şeylere harcar. malların değişim değeri yerine kullanım değeri önemlidir bu kişi için. *
modanın kölesi olmak istemezler. bazıları sürekli aynı kıyafeti değil ama çok belli üç veya dört kıyafetle yetinirler. zaten insanın neyine yetmez ki? arkadaşlarımın yanında cool görüniyim, millet beni zengin olarak görsün ayaklarına kapılıp hergün gökkuşağına dönmekten iyidir.
cem yılmaz'dır.

yalnız kendisinin söylediğine göre, 40-50 tane varmış üzerinde görmeye alışık olduğumuz siyah tişörtten. kirlendiği zaman atıp, direk yenisini geçiriyormuş üstüne.

(bkz: ben onun yalancısıyım)
büyümeyen insandır. olgunluk anlamında değil, geçen yılların etkisi farkettirmez kolay kolay.
parası olduğu halde giymiyorsa, kendisinden iğrendirir.
maddi durumda sorun yok ise, kendine onun yakıştığını düşünen insandır.

(bkz: mustafa erdoğan)
kendisine hiç bugün ne giyeyim acaba diye sormayan insandır. belki de sırf bu lanet soruyu hayatından çıkarabilmek için hep aynı şeyleri giyiyordur.
Elinin altında ne buluyosa onu giyen insandır.
%90 başka giyecek bişeyi olmadığı için giyen tiplerdir.ne yani senin aklından bu neden günlerdir aynı şeyi giyiyor amk? sorusu geçerken onun aklının ucundan geçmiyormu? bi akıllı senmisin amk ya...
yoksa giyoyorsun sıkıyorsa çıplak dolaş sikerler o zaman da.
içindeyken kendini rahat hisseden ama arada bir de olsa giysi deiştirmesi gereken tiptir.
özgüven problemi olmayan, giyim kuşama para harcama derdi olmayan, üstünü başını kirletmemeye dikkat eden ve parfüm/deodorant kullanımına özen gösteren tiptir. kıyafete göre insan yargılayanları takmaz.
Hep merak ettiğim nadide soru. neden bir insan sürekli aynı kıyafeti giyer? durumu olduğu halde bundan zevk mi alır acaba? hep merak etmişimdir bunu arkadaş ya. tamam bu insanın kendini nasıl rahat ettiğiyle ilişiktir fakat gören göz görüyor ya... oldukça itici ve tuhaf gelen bir durum.
fasfakirdir. parası yoktur. yazıktır. acınasıdır.
o kişi benim, bi tane kot pantolon belledim, onu giyiyorum bir yıldır.
us polo giyme ihtimali olan tiptir, polonun tekdüze tişörtleri birbirine o kadar benzer ki günlük yenisini giy fark edilmez bile.
fakirdir açık ve net.
düşünceli birisidir, belkide annesi hastadır ona iş çıkarmamak için bir hatta bazen iki hafta aynı kıyafeti giymek zorunda olabilir.
Temiz giyildiği takdirde olmak istediğim tiptir. ihtiyaç dışı alışveriş yapmak çok saçmadır, temiz giysin daha ne?
elbise almaya üşeniyordur. ben öyleyim mesela.
sürekli kıyafet yıkamaktan bıkıp arada herkes aynı kıyafeti birkaç kez üstüste giyse de hep aynı kıyafeti giyen bu tipler büyük ihtimalle hayattan umudunu kesmiş arkadaşlardır.
büyük ihtimalle üşengeç bir erkektir.
Annesi ütü yapmayan erkek olabilir.
(bkz: mehmet ali ağca)
(bkz: mavi kazak)
Öğrencidir ve de çamaşır makinası yoktur.