bugün

Anne baskısı da varsa... Aslında çok derin iç psikolojidir. Kaba gibi gözükür fakat hangi derdine dermandır babanın.
sorulduğunda ''ben ağzıma değdirmeden içiyorum'' diye cevap verir.
sürahiden su içen nesiller yetiştirecek insandır.
babanın hasıdır. kraldır.
yarasın benim babama.
dedeleri testiden su içmiş olan babadır.
adamın dibidir. Helal olsun öyle babaya.
tükürükleri sürahiye kaçacak olan babadır.
baba yaaaa! denilecek babadır.
ağzının kenarından akan sularla üstünü ıslatacak babadır.
erol taş filmleri ile büyümüş babadır. *
Bardak Kullanmayıp, fazla bulaşıktan kaçınan babadır. (bkz: Gülücük burada)
Eğer sürahideki suyu bardağa dolduruyor ise, yaptığı bu hareketin daha makbule geçtiği biricik babadır.
Anlayış bekleyen babadır.
babadır, içer de sıçar da. *
evin reisi modundaki babadır. normaldir, ses etmeyin.
Görüntü olarak iğrenç gibi dursada kesinlikle eli öpülesi , ayağı yıkanılası insandır. Aynı şey yemeği şapır şupur yiyen ya da olmadık yerde geğiren babalar içinde geçerlidir.
evine ekmek götürmek için o güneşin altında yorulmuş,susamış emekçi babadır adam gibi adamdır.
canı sağolası babadır.
adamdır adam. dudağında süzülen su ''partikülünü'' manşetlerle siliyorsa daha da adamdır adam.
anadolunun bağrından kopmuştur.
- hanımm sen çaydanlıktaki suyumu boşalttın sürahiye? abdest suyuna dönmüş bu!
+ hııı evet ya çaydanlığı yıkadıydımda.
- öfff kadın yaa biliyon o çaydanlıktaki metal tadına tutkuluyum ben! ordan içecektim!
+ arif üşenme şurdan bardak al öyle iç şunu valla çocuklar tiksinecek senden.
- lan ne tiksincekler! yumurtadan çıkarlar kabuğunu beğenmezler! bırak allasen.

küçük ve garip bir lezzet söz konusudur bu harekette. bardakta ki sudan daha çekicidir baba için. yeşilçamda şarap fıçısını diken bizans askerlerini anımsatır. içerken döşe dökülen suyun serinliğide cabasıdır baba için. bir taşla iki kuştur.
beyaz atletli ve kıllıdır.
içtikten sonra her babaya özgü o genizden gelen ilginç sesi çıkarır.
Hafif göbekli, yaşlanınca torunları çizgi filmlerdeki gibi dizlerini oturtup sevecek dede adayıdır. Testiden içenin emmoğludur.
http://WWW.youtube.com/#/watch?v=MWi1e9jUSGs

şu klipte 3:29-3:32 dakika'da şişeden içtiği gibi aynı şekilde sürahiden su içen baba'dır. nede olsa bir akışkanlıktır. onları aşağılamaya eleştirmeye hiç hakkımız Yok. klipte ki baba hepimizin babasıdır. demir dağları parçayan, kayaları bilmem kaç parçaya bölen emekçi bir baba. şeref ve namus onun öz adı. alın teri ile kazandığı ise kağıttan para değil, sadece ekmek.