bugün

bende süper onlin'a geçirdim internetimi. henüz aktif olmadı. nasıl? kullananlar yardımcı olursa sevinirim. hızı falan? kesiliyor mu?
Ttnetten 100 kat iyidir. 5-6 ay önce geçmiş biri olarak.
benim gibi arka odalardan dogru durust cekmeyen bir wifiye sahip olan yazarlardir.
Parasını hak ediyor. Modemin eskiyse biraz sorun yaratabiliyor ama. Arada kesilip geri geliyor falan. Arayıp söylüyorsun en fazla 1 saat içinde yetkili servis geliyor gıcır gıcır bir modem takıp gidiyorlar.
Geçtiğimiz 2 sene boyunca Turkcell Superonline taahhüt’lü kampanyasından faydalanarak aylık 49.90TL ödemek kaydi ile hizmet aldım.
Sonrasında firma yetkilileri üyeliğimin bittiğini, yeni kampanya ve paketler hakkında bilgilendirmek suretiyle benimle iletişime geçtiklerini ileten bir görüşme sağladılar, yararlanabileceğim paket içerikleri ve ödeme bakiyeleri hakkında bilgi verdiler.
Yapılan bu görüşmeye istinaden yaptığımız mutabakat 2 sene üyelik yenilemesi ve 100dk’kullandığım pakete ek olarak 100dk paketi ile ortalama 60,00TL civarında bir bakiye ödeyeceğimi ilettiler ve sesli onayımı alarak telefon görüşmesini sonlandırdılar hatta ve hatta bu yenilemeye istinaden 1 adet ev telefonu hediye ettiklerini ilettiler.
Ödeme şeklini daha önce olduğu gibi otomatik ödeme talimatı ile yapmaktaydım, sonrasında internet bankacılığından kredi kartı ekstremi incelediğimde 5 ay boyunca taahhüt edilen rakamın aşağı yukarı 2 katı farkla fatura kesildiğini öğrendim. Ör. 102,90TL, 115,90 gibi.
Türkcel SuperOnline şirketi ile iletişime geçip durumu izat ettim. 40dk boyunca görüştüğüm kişi konuşmalarımın incelenmesi için kayıt oluşturduğunu buna ek fatura itirazı talebi aldığını ve benimle iletişime gececeklerini iletti.
Daha sonra onu takip eden 3-4 gün boyunca günde 40dk olmak üzere (screenshot’ları mevcut) durumu farklı kişilere anlatmak zorunda kaldım. En sonuncusunda bir yetkiliyle görüşme yapmak istediğim için ayrıca kayıt aldığını söylediler ki daha önce yaptığım görüşmelerde ısrar etmeme rağmen yöneticisine ulaşamadıkları için kimseyle görüştürmemişlerdi.
Yetkili kimse beni arayıp kalite birimi ile görüşme yaptıklarını ve bana hiç bir konuda yardımcı olamayacağını sonun telefonu yüzüme kapatmak suretiyle anlattı.
Tekrar sizi arayıp tekrar aldığınız kayıta istinaden bana dönen 2. Yetkili kişi ise konuyu Tüketici Hakları Mahkemesi üzerinden çözebileceğimi ve başka hiçbir konuda bana yardımcı olamayacağını, ek olarak aldığım 100dk paketinin 2 senelik taahhüt işleminin gerçekleştiğini fakat internet ile alakalı olarak herhangi bir taahhüt güncellemesinin yapılmadığını dolayısıyla faturamın 2 katı gelme sebebinin bu olduğunu söyledi.
Aşağı yukarı 3 gün içinde sizinle yaptığım 190 dakika’lık görüşmeye istinaden, paket yenilemesi için sizin aradığınızı, telefonda görüştüğüm kişiden 2 sene boyunca 60,00TL’lik bir bakiye karşılığında üyelik güncellememi yaptığımı ‘’ karşılıklı olarak sözlü onay almak suretiyle’’ anlaşma sağladığımı, konuşmalarımızın gerçekten dinlenmiş olması halinde 100,00TL gibi bir kelimenin anılmadığını, sadece mutabık kalınan rakamın 60 küsür TL olduğunu, internet kotamın ve kullanım hızının aynı kalacağını hatta önceki kullanımlarımı inceleyip bana ek bir hız yada kota almamın gerekmediğinin iletildiğini, dolayısıyla burda bir yanlış olduğunu bu konuda bana yardımcı olan kişinin sadece ek aldığım 100dk’nın taahhüt’ünü yaptığını ve kalan kısmın güncellemesini yapmayı unuttuğunu dolayısıyla faturamın bu şekilde geldiğini hiçbirinize ANLATAMADIM.
Zaten yaptığımız konuşmayı gerçekten dinlemiş, incelemiş, zahmet gösteripte bir bakmış olsanız hangi pakete hangi şartlar aldında ‘’ onaylıyorum’’ kelimesini kullandığımı duyacaksınız.
Dolayısıyla bu konula alakalı sizinde önerdiğiniz gibi Tüketici Hakları Mahkemesine başvuracağımı ve siz dahil olmak üzere gerek gördüğüm tüm online kanallara şikayetimi dile getireceğimi belirtmek isterim.
5 ay boyunca sözlü taahhüt aldığım halde bana söylenen rakamın üzerinde alınan paranın iadesi konusunda yardımınızı ve bu konudaki mağduriyetimin giderilmesini sizden rica ederim...
Saygılarımla,
Önder EKiM
Üyelik No. 52546609