bugün

türk parası ile 52.000 liradır ve başbakanlık bütçesinden karşılanmaktadır.
senin benim ödediğim vergilerden karşılanmaktadır.52.000 tl lik ne iş yaptığını da çok ediyorum sözlük.
52.000 tl'lik hizmet muhtemelen şöyle bişeydir.

- hangi kravatı takıyim bugün sümeyye?
+ kırmızı-lacivert olanı babacığım.
+ afferinn benim güzel kızıma.
bazı aklı evvellerin harcırah adı altında yapılan ödemelerden haberi olmadığı için "olurmuuu yeaaauuu" deyü çemkirdiği maaştır.

allah daha çok versin. sonuçta allah veriyor. onların allahı yani.
16 YAŞINI DOLDURMUŞ iŞÇiLER iÇiN ASGARi ÜCRETiN NETiNiN HESABI (TL/AY) : 773,01

16 YAŞINI DOLDURMAMIŞ iŞÇiLER iÇiN ASGARi ÜCRETiN NETiNiN HESABI (TL/AY) : 673,28

http://www.csgb.gov.tr/cs...al/cgm.portal?page=asgari

52.000 TL ile hala ağlarlar bunlar. tiyatroda da sakız çiğnerler üstelik.
- sümeyye öğlen yemeğinde ne yiyelim?
+ allah'ın izniyle kebap yeriz babacığım.
- işte evlat dediğin böyle olmalı.

- bülentttt!!
* buyrun efendimiz.
- kaç para alıyorsa iki katına çıkarın.
* tamam efendimiz.
bana verilse haka dansı yapacağım maaştır. bugün ayın 24'ü yine para kalmadı.
Bir zamanlar 20-25bin ile işini gören sümüş, masrafları artinca ve burs bulamayinca babasının yanında işe başlamış. Haliyle, öğrenciyken 20-25 binle zor geçinen bu hanım kardeşimiz, maaş olarak da, eski harcligi artı günün şartlarına uygun bir zam almakta. Sonuçta memleketin bu kadar sahane yönetilmesinde pay sahibi. Genç bir kız olarak, masrafları da çok... O türban üzeri güneş gözlüğü kaç para biliyonuz mu siz?
"sümeyye ye 20-25 gibi gitmesi lazım" skandalını açıklayamayanların hüseyin çelik'i referans göstererek savundukları şey.

bozacının şahidi şıracı.
hükümetin parası kalmadı hazine boşaldı develüasyon oldu paaradan sıfır atıldı millete hakaret edildi hepsi bi şekilde sindirilebilindi ama bu ülkede 14 saat çalışıp yol yemek dahil toplamda 900 tl maaş alınırken 52.000 tl maaş nasıl sindirilir merak duymaktayım...
Kerizler ülkesinde birilerinin yaşadığı masaldır. Birkaç maaşla şato bile yaptırır, oturur daha, daha, daha da bir maaşlı prensini beklerdir. Bizlerde burada gerim gerim gerilirizdir.
züğürtlerin çenesini yoran maaştır.

kardeşim babası ülkenin sahibi 52.000 tl yerine 152.000tl verse kim sesini çıkarta bilir.

hayır o değil de sanki kızının maaşını senin cebinden veriyormuş gibi ne atarlanıyorsun kardeşim,

sayın sümeyye hanım maaşını bağlı bulunduğu bakanlıktan dolaylı olarak hazineden alıyor, peki hazine kimin kime bağlı...

babasına.com
birilerine dert olan maaştır.
götür akp. götür tayyep.türkiye nin iliğini kurutun amk. ama kabahat sizde değil sizi seçen halkta. hepsi müstahak.
Hepimizin cebinden çıkan maaştır. Güzel yerlere harcanması dileğiyle.
kaliteli iç giyim için gerekli olan maaştır.
ihtiyacı olmayan maaştır.

başbakanlığa giden boru hattının yanında 52 bin tl; kumsaldaki kum tanesi gibi kalır.

52 bin ufak para hanedan için.

edit: ana bacı küfreden orospu çocukları var. anasına sövsen ses çıkarmaz, akp deyince üstünü başını yırtıyor yavşak.
sümeyye nin istifa etmesi durumunda türkiye nin refah seviyesinde gözle görülür bir artış olacağını, aynı zamanda işsizliğin istatistiklere yansıyacak bir şekilde düşeceğini düşündüren maaştır. meğer hakkaten de ülke gelişmiş zenginleşmiş biz fark edememişiz şu maaştan ötürü bize yansımamış.

%2.5 %3 zam alsa her memur gibi 1250 tl den fazla para yapar lan. alkışlıyorum kendisini.
kendimden çok babamın başbakan olmasını isteten durumdur.
mihrimah sultan'la kıyaslandığında yüksek maaştır. ama bu da şimdiki padişahımızın daha cömert, daha eli açık olmasından kaynaklıdır diye düşünüyorum. padişahım çok yaşa.
allah artırsın daha çok versin dediğimiz maaştır. yiyin efendiler yiyin, aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin.
en büyük sorun, hala birilerine dert olmamış maaş olmasıdır... Fanatikliğin lüzumu yok, bir tarafta hakeden oğlunu "laf olur" diye yurtdışı eğitimine bile yollamayan Hasan Ali Yücel'in o aydınlık ve tertemiz zihniyeti, öbür tarafta vergi avantajları, gemicikler, 50 memur maaşını bir ayda almak falan...
Bir de bu mevzuyu "ileri demokrasi" diye yutturmuyorlar mı?

inanın en sağlam AKP taraftarının bile "Beyler, bir dakika" demesi gereken bir husus ama tabi ileri demokrasinin partisinde ağanınkinin üstüne bir şey olamadığı için bu da normal diyorum...

Dedikleri ile yaptıkları ne zaman uymuş ki???
sadece sümeyye erdoğan'ın değil, siyasetin içindeki birçok insanın aldığı para diğer insanlara, halka resmen haksızlıktır.

hakkım olan kısmı haram olsun, zehir zıkkım olsun, ağzından burnundan gelsin, çoluğundan çocuğundan çıksın inşallah. amin.
girelen etrnylerde kimsein bu hanfendi 52.000tl hak edecek ne iş yapıyor diye sorma zahmetine girmeden sadece rakkamın yüksekliği konusunu dile getirmesidir.

belki onun yerine başka bi görevli olsa aynı işi 252.000tl ye yapacak biliyormusun ne yapıyor, yok bilmiyorsun o zaman neye göre, kime göre çok 52.000tl diye sorarlara adama.
oturma organıyla beyni yer değiştirmiş ve götüyle yazan insan örneği saçması.

zira beyni ile düşünüp yazsa idi babasının o kadar almadığı yerde kızının o kadar alması da abesle iştigal olduğunu o da anlardı. ama anlayamadı. çünkü şuan beyninin üzerine oturup götüyle düşünüyor.

lan gerzek, sen hiç patrondan fazla maaş alan çalışan gördün mü? görmedin. göremezsin.

öffff ne sıkıcı adamlarsınız ya.