bugün

okumakta olduğum anadolu lisesine adını veren siyasetçi.
görsel
Kendisi yetmezmiş gibi ailesini de ülkenin başına bela etmiş şahıs.

Ayrıca yahudi şapkasıyla kırk yıl karşımızda dikilmiş de biz yine oy vermişiz, üstüne bir de'nurlu süleyman' demişiz. her cemaat içindeki gençler, abi, şeyh vs dedikleri adamların siyaset mevzusunda kafasının ne kadar çalıştığını anlamak için bu duruma bir göz atsa iyi olur.
derinci cumhurbaşkanıdır. derin devlet yapılanmasını kurmuş ; abdullah çatlı, mehmet ağar, yeşil kod adlı mahmut yıldırım gibi abilerin ve bunun gibi çoğunun babası olmuştur. tansu çilleri de bir dönem bunların başına dikmiştir. 90'larda ki bu faaliyetleriyle terör belasının kökünü kazısa da, faili meçhullerin ve çeteciliğin önüne geçilememiştir. hatta reisin öldüğü susurluk skandalına kadar bunların hiçbiri gün yüzüne çıkmamıştır tabi.

yine de şu bilinmelidir ki, yapılandırdığı bu adamlar devlet için kurşun sıkıp, kurşun yemiş ; vatanı ve milleti için canı ve kanı pahasına savaşmıştır.

(bkz: abdullah çatlı)

(bkz: yeşil)
kayıp yıllar. şahıs devlete ve halka hizmet aracı iken, o bunları makam mevki için araç olarak kullanmıştır.
hiç hazzetmediğim, ülkemin bugün içinde bulunduğu durumdan en büyük pay sahibi şahıs.

yemin ediyorum ölsün (kim önce ölecek allah bilir tabi de) elime kına yakıp, 3 gün oruç tutacağım. söz ulan.
zamanının en iyi siyasetçisidir.
şimdi rte ne ise süleyman demirel'de o dönem oydu.
halk ona deli gibi aşıktı, ne yapsa alkışlıyorlardı, şapkasını almak için ölümü göze alanlar vardı hatta millet ona 'baba' diyordu. şimdi ise 'hain' diyorlar işte siyaset böyle garip bir şey. bu adama bakarak rte'nin ders alması gerekir, seni de böyle seviyorlar rte ama 15 sene sonra sevenlerin seni en çok kötülüyenler olacak. çünkü kural bu. siyasilerin neler yaptıkları iktidardan gidince anlaşılır.
yıllardır bi' boş bi' saçma konuşmaktan bıkmamıştır kendileri. istikrarına bi' yandan kerkinirken bi' yandan da saygı duyuyorum.

--spoiler--
-Demirel, Amerika'nın hiçbir darbenin içinde ve arkasında olmadığını iddia etti.

-Gladyo için ; Nerede bu mübarek ya?.

-DEP'lilerin yaka-paça Meclis'ten atılmasına kendisinin de razı olmadığını ama engelleyemediğini söyledi.

-1970'lerde Ecevit'in "Kontrgerilla" demesi üzerine Genelkurmay Başkanı , MiT Müsteşarı ve Emniyet Genel Müdürü’nü tek tek çağırarak, Bu nedir kardeşim? diye sorduğunu ama ;Yok efendim öyle bir şey yanıtını aldığını söyledi.

-"Benim bildiğim kadarıyla ABD'liler bu işin hiçbir yerinde yoktur." Amerika'nın düşüncesi de yoktur, fikri de.

-Süleyman Demirel, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarından Bu üç çocuğun asılma hikâyesi olarak bahsediyor. Bu talihsiz bir olay. Yalnız, orta yerde mahkeme kararı, Meclis kararı, TBMM ve cumhurbaşkanı imzası var diyen Demirel, şöyle devam ediyor: Ben kimseye Bunlar asılsın falan da demedim. Yalnız, benim kimseye karşı intikam duygum yoktur. Sonra o çocukların asılmasıyla Adnan Bey'in, Fatin Bey'in, Hasan Bey'in intikamı nasıl alınacak? Bir alakaları yok. O çocuklar Marksist, Leninist gruplara ait… Ben üzülüyorum, o gün öyle olmuştur. O günün hesabını bugün yapamıyoruz. inşallah yaşamayız o şartları.

--spoiler--

(bkz: daha fazla dayanamayacağım)

http://www.radikal.com.tr...1093124&CategoryID=78

edit: hatalar düzeltildi, uyaran arkadaşlara saygılar, şu işi düzeltemeyen yönetimi de unutmamak lazım.*
tükiyenin henry kissingeri. diplomasi sanatının büyük duayeni. verdiği soruyu farklı bir alana kanalize eden zeki cevaplarıyla bilinir mason olduğu da iddia edilmiştir.
"menderesi asmasalar siyasete girmezdim" demiştir.
fötr şapka takması konusunda "siyasetin ilk yıllarında kendime kasketi yakıştırdım. ama ecevit daha önce kullandığı için bana fötr kaldı. ben de bir stil getirdim, arkaya doğru ve yan kullanarak." diye konuşmuştur.
fötr şapkadan önce kasket takmak istemiş lakin kasketi bülent ecevit giydiği için kendisi fötr takmak zorunda kalmış efsane siyasetçi, 9. cumhurbaşkanı.
kasketli olsaydı yakışmazdı dediğim adam. fötr çok yakışıyor ona.
(bkz: kerhaneleri kapatalım da halk bizi mi siksin)
ısparta da adına üniversite yapılmış siyasetçidir.
hala nasıl yaşayabiliyor diye merak ettiğim varlık.
(bkz: menderesi asmasalar siyasete girmezdim)
görsel
eski siyasetçi 9. cumhurbaşkanı.
öldü sandım amk.
hakkında entry girilince öldü sandım. o değil de bu adam daha ölmez, sürekli organ nakli yaptırıp ömrünü uzattığı yolunda garip söylentiler var.
sol frame de hakkında 13 entry girildiğii öğrenince öldü diye sevinmiştim oysa ki.
siyasete girmeden önce(dp iktidarı dönemi) devlet su işleri genel müdürlüğü yapmış siyasetçi.
Deniz gezmiş'in katillerindendir. asılmasında çok büyük payı olandır. nefret ettiğimdir.
(bkz: mason)
zaman zaman çok komik ve düşündürücü fıkralar ithaf edilen tip.

neden çocuğunuz yok, diye soran gazeteciye;
"galhtı da gomadıh mı?" diye cevap vermiştir.
..

şehrin birinde genelev açılışı sırasında kurdeleyi bir türlü kesememektedir. düşünür düşünür ve kesemez bir türlü. danışmanlarından biri farkeder durumu ve etrafa çaktırmadan sorar;

- sorun nedir sayın cumhurbaşkanım? neden kesemiyorsunuz kurdeleyi?
- zonguldak'ta maden ocağı açarken "biz işçi çocuğuyuz" demiştim. şimdi ne diyecem onu düşünüyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar