bugün

akıllınında akılsızında,andavallınında andavalsızında aynı ortamın içine bulunmasından yola çıkarak söyledim bunu.bilmiyorum sevgili arkadaş sevgili yazar...bana artık burda okuduklarım yazılanlar öngörülenler samimi gelmiyor...

bir keyif almıyorum...benimle aynı şeyleri düşünen yazarlarında varlığından şüphem yok.şöle açıyorum eski yazılara eski başlıklara bakıyorum.bir o yazılara bak bir burdakilere.arada dağlar kadar fark var.

duygular ne kadar anlaşılırmış meğer eskilerde,cana yakınlık dostluk ne kadar belirginmiş.kimse kimseyle uğraşmıyormuş herkes kendi halinde efendi efendi yazıyormuş birşeyler üretiyormuş.

şimdiyse herkesin derdi dalga geçmek küçük görmek kavga çıkarmak düşmanca tavır takınmak küfür etmek.duygusuz ruhsuz bir toplum olduk sözlük...bilmiyorum burda kalmak için bir neden bulamıyorum...lakin durma sebebim sadece iyi yazarlarında hala burda olduğunu bilmemdendir.

giderek yanlızlaşıyoruz başkalaşıyoruz.
yeni tatları almamış peltemsi demeçtir.
(bkz: nesildaşım olup artistlik yapmak)
yavaş yavaş üretemeyen bir sözlük olma yönünde gitmesiyle olan durumdur.
arkadaşlar biri birisine kemalist ya da cematçi deyince ne oluyor yani??? saniyelik entry savaşları yaşanıyor.
espiri yapacaksanız inançlar ve düşünceler üzerinden yapmayınız.
sonra hakikaten hiç tadı kalmıyor.ilginç beybi.
(bkz: 6. nesilden yukarsının kendini üstün zekalı sanması)
Bir görüş. Tuzu eksiktir tuzu.
(bkz: sürekli çocukluk günlerine özlem duyan tip).
Haklisindir.gecen hafta ilk geldigimde daha iyiydi.
Bunu diyen yazara baktım da; keşke defolup gitse dedim. Sözlüğün canlılığını yitirmesi durumu.
Bakiniz sosyal yasamdaki bozulma demirinkine benzemez.demir homojen zaman araliginda oksitlenir ekseriyetle..bakin son 20 senedeki baskalasim ve bozulma ondan onceki 500 seneden daha fazladir tahminim.benim dedem , onun dedesi onun dedesi ......ortalama hayata bakisi ve yasayisi ayniydi hemen hemen.ortak paydalari samimiyet ve ahlakti.. bambaska viruslu bir toplum ve dunya olustu.ve bu makro gelismeler sozluk gibi mikro ortamlardada haliyle gözlenir oldu.acikcasi geleli 1 hafta oldu ve cogunlukla ucuz basliklar ve sığ yazilarla karsilastim.hayal kirikligi yani..
(bkz: sözlükte açılacak başlık kalmaması)
Sözlükten ziyade sosyal medyanın hatta internetin tamamı için olan sorundur. Eskiden daha bilinçli insanlar daha düzgün bir üslupla yazardı sanki. Artık buralar hep varoş kaynıyor.
lookin haseki pileyboy necati hatta deveci alpayı bile özler olduk.
eskiden buralar daha bir güzel, daha bir tatlıydı böyle. şimdi bakıyorsun memur mavisi gibi sıkıcı her şey ve herkes. biraz takılır bir yıl sonra yeniden uğrarım muhtemelen. takip edebileceğim bir yazar da yok. o halde burada yapacak bir şeyim de yok demektir. tadını yeniden kazanman dileğiyle sevgili ulu sözlük.
(bkz: kime göre neye göre)
yazar burada 3 gün öncesinden bahsediyor.
eski biri değilim. nickim yeni sadece.
o nasıl cümle kurmak ya. yeni biri değilim diyemedim. bende gerçekten de beyin yok sanırım.
2013 den sonra bitmişti zaten.
Editleyebilirsin entryi, yenisini girmene gerek yok. Nasıl eskiyse bu da.
2009'da bitmişti.
ah be.
yıl 2009 idi. buraya bir kelime yazarken bile elim kolum titrer, gözlerim her cümleyi baştan aşağı defalarca tarardı bir hata yapmamak için.
güzel yazmak önemliydi.
yazarlar, birbirimize saygılıydık o zamanlar.
çok genç olduğum zamanlardı, hayatım bomboktu ama sözlük çiçek gibiydi.
şimdi hayatım çok şahane değil ama sözlük için boktan daha güzel bir sözcük söyleyememekteyim.
gençliğim, sevgilerim, nefretlerim... tam 7 yılımı gömdüğüm yer. burası benim saham.
ah be ulusözlük.
evet çok bozdu.
(bkz: ne varsa eskilerde var)
Beni çok üzüyor.