bugün

çok zaman neden burada olunduğunu sorgulamaya sebebiyet veren gerçektir. paylaşmak temel duygu lakin ürün alıcısına satılır. hayatı oyuncak gibi gören bir ergenle paylaşımın çekiciliği ve derinliği tartışmalıdır. en derin mevzulara ergen profilli bakışlardan sonra hayattan soğumak işten bile olmamaktadır. sözlüğün buram buram faşizm kokması da ağır ergenliğin sonucudur. sol frameyi sikip atan am, sik, göt, meme temalı başlıklar da yine aynı ergen güruhun eseridir. hasılı her şeyi bir çırpıda tiksinti veren yoz bir kaç kelimeye dönüştüren yine aynı ergenlerin az bilgi ile beslenmiş dimağlarından çıkan sığ yorumlarıdır. ergen olmalarından dolayı onları suçluyor değilim. bu bir süreç ve geçecek zamanı geldiğinde. hepimiz yaşadık elbette. sadece aynı platformu paylaşmanın zorluğundan bahsediyorum. büyüdüklerinde hayat onlar için bambaşka olacak elbette ama o vakit bizler torun torba seviyor olacağız. her durumda yaşasın özgürlük.
ciddi bir şekilde varlığını hissettiren sorun, yetersiz, sığ algıları ve ezberci sloganlarıyla sözlüğünü niteliği ciddi bir şekilde aşağı çekmeye devam ediyorlar. yazar olurken sözlüğün daha nitelikli bir yer olduğuna dair algılarımıda s.kmiş durumdalar
sadece bugüne özel değildir.
sözlüğün einsteinlerinin gözlemidir.
haklı söylemdir. (bkz: entry-nick uyumu)
bitmez tükenmez bakirelik, türk kızı başlıklarıyla.pilot kalemle atezmi çökertecek seviyede şakirtleriyle.evrim teorisi hakkında hiç bir şey bilmeyen.ateizmi sadece islamı eleştirmek sanan ateistleriyle.ogün samastı kahraman eden ilan eden ülkücüleriyle.sivastakileri nasıl yaktık diye övünen sünnileriyle.atatürke adeta tapan kemalistleriyle.kızıl ordunun katliamlarını, tecavüzlerini meşrulaştırmaya çalışan komünistleriyle.ceza vs sagopa ikilisinde hapis kalmış rap dinleyicileriyle.şiir hakkında tek gayesi nazım hikmetle, necip fazılı karşılaştırmak olan şiir seveniyle.kitap okumayı popüler olmak için yapan.bunu sözlükte gereksiz başlıklarda paylaşan kitap kurtlarıyla.tek gayesi sözlükte popüler olmak olan.sivilceli asosyal troolleriyle.sözlükte 4 5 hesap alan zaman katilleriyle acı bir gerçektir.

not:yukarda sınıflandırdığım cenahların.bahsettiklerimden olmayanlarını tenzih ederim.
toplumsal mesaj kaygısı taşıyan, ergen zırvasıdır.
sözlükte dışarıda olamayacakları gibi olan, mahalle bakkalına gidip sakız almaya korkan çoğu 20 li yaş ergenlerinin olmadıkları gibi olmalarından kaynaklıdır.
sol tarafa bakıyorumda yanıldığım söylenemez pek.
Olgunlaşmamış, arabesk dinleyen tayfadır.
sözlüğe yıllar sonra girince daha bariz fark edilen durum.
kesinlikle katıldığım realite.

ben de yıllar sonra girince daha net gördüm gerçeği.
Okullar açık olduğu için belli saat ve günlerde maruz kaldığımız durum.

--spoiler--
Yaz geldiğinde, okullar kapandığında, boş vakitleri olduğunda gelecekler, gece yazacaklar, gündüz yazacaklar, geliyorlar...
--spoiler--
sözlük moruklarının zoruna giden durum.

yaşı olmuş 25-26 hala burdalar yahu huzurevinin bahçesine bir çık dolaş dedecim, kendin gibi bir nineyle konuş, anlaş.
yaşıtlarının benim kadar çocuğu var sen burda sözlük kızlarının nickaltısına sulanıyorsun. ''essy tırşuk öhehöheheheh'' bilmem ne.

yazık hakikaten.
özel mesajda kıçına tekme yiyen, açıktan eksileyen ergenler var kaptaaaan çıkarın yalvarıyoruz bok yolunda kaybettiğim kaftanımı arıyorum...
katlanılmaz şey. anlat anlat anlamıyor andavallar. çocuğum yaşındaki veletler bana birader diyor. ananı diycem ayıp olacak, çaylak falan olacaz ne gerek var.
O ergenler yükselen yeni nesil olacaktır belki.
Değişim engellenemez sadece yavaşlatılır.