bugün

cips, kola, maç izleme, iddaa oynama ve sözlükte yazabilme.

hepsi bir arada ayrı bir zevk. ama başarı mıdır bilinmez.
23 dakika pisuvar başında pipi sallayarak son damlayı dona düşürmemek.
bir atasözünü çürüttüm.
Sabahları alarm çaldığında ilk dııdııtıdııtta ayağa fırlamak ve direkt banyoya giderek tekrar geri yatmamak.

Bu başarımı küçümseyemezsiniz, lütfen ama.*
bir keresinde maraton yarışı yapılmıştı, sondan ikinci olmuştum, sonuncu olan çocuk abisinin ayakkabısını giydiği için koşamamıştı. aslında o kendi ayakkabısını giyse kesin ben sondan birinciydim. ama şans napalım hıh.
okul 6.sı olmak. başarı mı kararı yazarlar versin.
hiç büte kalmam diye bekleyip 11 dersin 8inden kalmak ve geçtiğim 3 dersin ikisinden de şartlı geçmek.
Uluslararası bir kulübün yaptığı kompozisyon yarışmasında 3. Olmuştum. Aferin bana.
onlarca kurulan alarmı ve 60 kere çalan telefonu baş ucunda olmasına rağmen bir kez bile duymadan uyumaya devam edebilmek.
Menemenin tadını tutturmaktır.
Öğretmenlik yaptığım bir kreşte doğuştan konuşamayan bir çocuğu iki ayda konuşturup ingilizce şarkı söyletmek.
Bir resim yarışmasında 6. olmuştum. Lanet ettiğim günlerdendi. Bok varmış gibi çıkıp bir kağıt parçası aldım. Utanç vericiydi.
Stajyerlik döneminde Radyoloji Anabilim dalı başkanına hatalı vertebra çekimleri gönderip üstüne birde hocaya çekimlerin doğru olduğu iddiasında bulunmak. Şimdi bu başarı mı? Bence değil. Esas başarı bu yediğim halttan sonra hiç sınıfta kalmadan okulu bitirmeyi başarmak.
aynı anda iki kişiyi dövmüştüm.
üniversiteyi kazanmak.
babamın istediği suyu 'bardağa bakarsan düşürürsün, bakmadan yürü' nidalarıyla mutfaktan salona dökmeden getirebilmek.
ilkokulda satranç turnuvasında 2. tura çıkmak. satranç oynamayı bilmediğim halde öğretmenimiz zorla ismimi turnuvaya yazdırmıştı. maç günü satranç odasına gittim, bekle bekle rakip gelmedi. ben de ikinci tura yükseldim*.
bisikletin zinciri atmıştı. Onu düzelttim. Başka da bir başarım olmadı yıllardır.
Bu yaşıma kadar hiç göbek yapmamam.
Fena cila yaparım, üstüme tanımam..

Ha bide unutmadan;

(bkz: milyonlarca sperm arasından birinci gelen sperm)
Lisede turkiye fizik olimpiyatlari sampiyonu olmustum.
bir kere bisiklet yarışında 4. olup madalya kapmıştım. yarışta 4 kişiydik...
kaşar peynirini vişne reçeline bandırarak yiyebilmek. bundan zevk almak.
gecen hafta kelime bul yarismasinda 4. oldum. ozguvenim tavan yapti. bir sevindim, bir sevindim sormayin...
o kadar kötüyüm ki böyle bir başarım bile yok .
yerinden kalkmaya aciz biri olarak; oturduğum yerden kalkıp mutfaktan su almak.