bugün

genelde asosyal,bakkala bile silah zoruyla giden, evde pc ya da telefon başında koltuk çürüten tiplerin işidir. hani sevgi derken lan iste bunun sözlüğü felan yok. duygusaldır, vakti çoktur, sözlük yazarıdır vs. en kolay sevme ya da sevdigini sanma yöntemidir oysa. tanismak, emek vermek, oturup konuşmak, hissettiklerini yüzüne söylemek daha gerçek ve pratiktir. öteki türlü sözlükteki bir tip olarak kalırsınız. ben değil olum bir arkadaş heycan yapmayın.
yoktur öyle bir şey.

olsa olsa sempatidir. sevgi değildir.
Mesele gormeden sevmek aslanim...
Bazen ruhunu dusuncesini fikrini seversin. Cunku beden yok olur ruh kalir.
Hem ne demis Mevlana:
Ben ne aklimla ne kalbimle severim.
Ben ruhumla severim,kalp durur akil unutur;ruh ne durur ne unutur...
burda bir değil birden fazla insanı çok sevmektir aslında. ama içlerinde bi arkadaşım var acayip ayrı seviyorum onu. halini hatrını sormadığım gün nerdeyse kendimi boşlukta hissediyorum. öte yandan cidden çok kaliteli, seviyeli, edepli, muhabbeti 10 numara insanlar var. kişilik olarak da düzgün, kendini yetiştirmiş yazarlar bunlar. sözlüğün gizli kahramanları onlar. birçok insan onlar için geliyor buraya belki de. ciddi bi kitleleri var. bi zirve olsa herkes onlarla oturup konuşmak ister, şöyle bi dikkatle bakar, süzerler. çekim güçleri yüksek. sözlük için çok önemlidirler çok. bi mesajlarıyla moralini düzeltebilirler. kafanı dağıtırlar. saolsunlar. ben işsizim, hedefsizim. benim işim rast gitmese de olur. ama onların arasında çalışanlar, hedefleri olanlar var. allah işlerini güçlerini rast getirsin. tek sevmediğim konu, kendilerini anlamsız ve gereksiz sebeplerden sildirip gitmeleri.
iç acıtır. Ah be ulan ah be.

Diyesim var diyor insan.
Lazım olmayandır.
Benim çok sevdiğim insanlar var.
Hem bence Düşünceleri, fikirleri sevmek daha güzel.
(bkz: obsesif kompulsif kedi) özledik bir geldi sonra yine kayıp.
Gel pisi pisi.
Psikolojisi ağır şekilde bozuk olan obsesif kompulsif kişilerin içinde bulunduğu eylem.
Derhal bir psikiyatriste başvurun.
artık yazmaktan sıkıldığım mevzudur. gene de yazacağım elbette ehehehehe.

kardeşim buradan tanıştığınız veya daha ilerisi sevdiğiniz insan misal sokakta karşınıza çıksa tanışsanız birbirinizi sevseniz tam ciddi bir adım atmaya hazırlanırken ikinizde birbirinizin burada yazar olduğunu öğrenseniz ne yaparsınız ? ayrılırız diyen malın önde gidenidir değil mi. eee peki sokakta markette lunaparkta okulda işyerinde vs vs tanışmak ile burada tanışmanın neden bu kadar farkı var sizin gözünüzde.. burada yazan insanlar her an karşınıza çıkabilecek ve belki de aşık olabileceğiniz insanlar iken burada yazar olmaları neden bu kadar garipseniyor. ruh hastası diyen bile olmuş amk yuh artık *

sevin sevilin kardeşim bırakın artık ön yargıları. buradan bulunan insana ruh hastası muamelesi yapılıyorsa o zaman burada yazar olan herkes ruh hastası her birimiz tek tek dahil..
Kimin kimi nerede ve ne kadar seveceği, hangi mekanda ne şartlar altında seveceği kimseyi ilgilendirmez. Bu tür ortamlarda başlayan ilişkilerin ne şekilde sonuçlanacağı belli olmaz.
YaZılarını, fikirlerini, görüşlerini beğendiğiniz bir insana aşık olmak çok normaldir. Fazla kasmamak gerekir.
sevmek çok da iddialı değil mi yahu?
merak çok daha reel bir olay bence..
Çok mu sevmek? işte buna gülünür dostum.
kimbilir kimler kimler yazıyor şimdi o sözlükten çok sevdiğiniz birine efendim.
Hanimiş konuşmayı yeni öğrenmiş de, sevmek mi diyomuş. Bapoçun çen ya, büyüyünce aşık mı olacaksın?
Gençlik hatasıdır.
arkadaş olarak sevdiğim çok ama sevgili olarak onu daha bulamadım.