bugün

son zamanlarda gözlenilen, herkesin bir şekilde tepkisini gösterip, asıl tepkisini göstermesi gereken kişilerin * sessiz kaldığı olay.

(#5503398).

pkk kimmiş ulan ki, biz onu karşımıza alıp çözüm konuşacağız? köpekler gibi gelip teslim olacaklar, yoksa tatvan'da daha çok saygısızlık duruşu yaparsınız!

(#5502669).

kürdistan topraklarıymış! rüyanızda bile göremezsiniz.

bunlar düpedüz binlerce şehidimizi almış pkk terör örgütünün yandaşlarıdır! e moderasyon, bunları sözlkten uzaklaştırmayacaksın da, sözlükte am göt muhabbeti yapan yazarı mı uzaklaştıracaksın! uyuma artık, uyuma!
sözlükte ve nik altlarında cirit atarlar. kendi insanına sahip çıkmaz çıkanada bok atmaya calışan prematüre beyinli, emparyalizmin uşaklardır.
devam etmekte olan artış. artık konuşmaktan, birşeyler anlatmaya çalışmaktan yorulduk hepimiz.

umarım ülkeyi hasır altından veya ince diplomasiyle bölmeye çalışmak yerine, savaşmayı seçersiniz de görürsünüz...

(#5503540).
moderasyon uyuma, benim gibi düşünmeyen herkesi uçur serzenişidir.
halkların kardeşliği, terörlstlerle barışılmalıdır, gibisinden şeyler zırvalayan yazarlar. sözlükten pkk barışı sağlamaya çalışan hıyarlar. ulan real yaşamda o olmuyor, sen bunu buradan nasıl yapacaksın ?
ülkenin batısının türkiye, doğusunun ve güneydoğusunun * * * * * kürdistan şeklinde bölünmesi olayının yazarların işine gelmesiyle süregelen durum.

benim işime gelmiyor ülkenin bölünüp doğuda kürdistan devletinin kurulması. sizin geliyorsa, eh ona diyecek birşey yok zaten.
türkiye cumhuriyeti nde yaşadığımız bir gerçek, her yerde olduğu gibi. geçenlerde bana "vallahi sevr i özledik" diye mesaj attı bir tane terörist yandaşı. dedim ne ayaksın, korktu sanırım sert tepki vermemden, "abi ira diyorum ira" dedi. hemen şevkle, (bkz: içimizdeki irlandalılar) diye mesaj gönderdim. o gün bugündür rahatsız etmezler beni.
it ürür kervan yürür anlayışıyla kimsenin dikkate almadığı olaydır.
her havlayana değnek sallasaydık bu durumda olmazdık. köpekler artık havlamaktan ileri gitmeye de başlayıp cami duvarına işerler.
terörist bile olamayacak köpek soyu omurgasızların yandaşlarının popülasyonunun artması durumudur. şimdi siyasetine bilmemneyine girmek istemiyorum, neresinden tutsan elinde kalacak bir örgüt, neyini tartışacağız daha? solcu görüneceğim diye bir tarafını yırtanlardan bazıları burada alenen pkk'nın köpekleri lehine yorum yaptığının farkında değil sanırsam, sempatizanıysa bilemeyiz tabi. vaktiyle vatana ihanet etme hayalleriyle yanıp tutuşanları kafasına sıkıp kör kuyulara atıyorlardı, şimdi de uğurlarında saygı duruşları falan yapılıyor resmi makamlarda. işte 15 sene öncesiyle bugün arasındaki farkı, buradaki yorumlarda da görebilirsiniz. bugün "arttı" diyoruz da böylesi bir hükümet olduğu sürece daha da yüz bulacak bunlar, daha da artacak sayıları. 20 eksi oydan aşağı veren de adam değildir, haydin bakam.
eli sikinde türk milliyetçiliği yapmaya çalışan şuuru beyninden çoktan göç etmiş kimsecikler tarafından körüklenen artıştır.

ekleme:
ha birde türkçe cümlenin içinde real diyen milliyetçilerimizde var.
(bkz: sözlükte insan sayısının azalması) dır. kafaya takmaya gerek yoktur.
(bkz: ulusun korkma)
akp'nin kapatma davasının 2 günde sonuçlandığı, ama dtp'nin bir türlü kapatılamadığı, bölücü örgüt yandaşlarının meclise elini kolunu sallayarak girdiği bu ülkede normal bir durum...
bir avuc -gercekten nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum- insanın sürekli hakaretlerine maruz kalan kişilerin artmaması icin baskı olusturma cabasındaki baslık.

terörist denen kişiler kimler ? yillarca insan yerine konmamıs bir halkın hak savunuculugunu yapmak zorunda kalmıs gencler.

vicdanı olan her kürt bu ugurda yandaslık yapar. akl-ı selim olmak bunu gerektirir. cıkıp dağlara gerilla olsunlar demiyorum. bunu demeye kimsenin hakkı da yok. cok zorlu bir mücadele bu. ama bir gün bir köye sığındığınızda o halkın icten, samimi bakısına gercekten ihtiyacınız olur. istenen yandaslık budur. pkk icin konusuyorum zannedilmesin, halk icin mücadele eden her gerillayadır minnetim, yandaslıgım.
cahilliğin ulaştığı son nokta. Türk milletinin varlığına karşı oynan son oyun, sahnelenen son ihanet piyesi. oyuncuları; Ortadoğu ve Balkanların en büyük dansözleri barzani ve talabani, çeri başı apo ve figüranları sözlükteki yazarlar. yönetmen abd, yapımcı israil, yakında sahnelerde.
ülkemizle doğru orantılı olarak artan ögedir.

ancak bir şeyin sayıca artması ya da sayısının zaten çok olması bazen bazı konularda hiç bir şey ifade etmez.

bugün bu saçma sapan pkk çığırtkanlığı yapanların şunu iyi bilmesi gerekir ki türk halkına dua etmelidirler.

bu halk öyle bir halk ki yıllardır süren bu saçmalığa rağmen bile iç çatışmaya sürüklenememiştir.

dünyanın en düzeyli, en çağdaş ülkesine bile gitseniz örneğin amerika'da ladin'i destekleseniz ve bir kaç şehir ladin'i desteklese sizce amerika o şehirin gadasını alır mı almaz mı?

ingilterede sakallı görüneni havaalanlarında rencide eden 'çağdaş ingilizler' ingilterede bir kaç belediyeyi alıp ülkede bölünme çığırtkanlığı yapanları ve terörü destekleyenleri kazığa oturtturmaz mı?
elbette ki oturtturur.

şimdi siz bilgisayar başında oturuyorsanız ve size ve sizin gibilere rağmen bu ülkede kötü şeyler olmuyorsa önce türklere sonra sizden olup ahde vefa bilen, yıllarca türklerle ekmeğini paylaşan, dost olan, aynı kültürü yaşayan, kürtlere dua etmelisiniz...
sözlükteki reşit olmamış insanların sayısının artmasından daha acı bir olaydır. onlarla uğraşacağınıza böyleleriyle uğraşılması gerekir.
sözlüğü yasal olarak zor durma düşürebilecek başlıkların açılmasına neden olmuştur.
yalnız sözlükte değil, büyük millet meclisinde gurup oluşturmuş durumdalar. zira arkalarında ki ab ve abd gibi güçlere tabi olmuş bir hükümetimiz var. bağımsız türkiye cumhuriyeti'nin tam bağımlı olmasının görüntüsü, onlara bu cesareti veriyor.
doğru yolda olmayan, halkların kardeşliğini savunduğunu söyleyen ama kardeşi kardeşe kırdıran zihniyete sahip insanlardır ama yine de insandırlar.
(bkz: sözlükte provokatörlerin artması)
güzel bayrağımızın hak ettiği yerde,göklerde, dalgalanması için canını hiç düşünmeden veren vatan evlatlarının ölümleriyle bile dalga geçen türk(!) vatandaşları olduğu sürece daha da artacak durumdur. çok hoşunuza gidiyor galiba gencecikken hayata gözlerini kapamak zorunda olan birinin ölmesi, evlatları şerefsizler tarafından öldürülen anne-babaların yakarışlarını izlemek. eğer sen bugün yatağınızda rahat bir şekilde uyuyorsanız, bu askerlerimiz sizin kıçınızı koruduğu içindir. bari dalga geçmeyin.
(bkz: sözlüğü pkk lilerin basması)
dünyadan bihaber olan 20. yüzyıl çocuklarının* ortamı terörize etme gayreti sonucu herkese pkk'li demesinden başka bir şey değildir.

--spoiler--

KENAN EVREN'DEN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMALAR: HATA YAPTIK, DOĞU'DAKi MEMURLAR KÜRTÇE BiLMELi...
12 Eylül'de Kürtçeyi yasaklamakla hata yaptıklarını söyleyen Kenan Evren memurların kürtçe bilmesi gerektiğini söyledi.
07 Kasım 2007 Çarşamba 09:51

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=309829
--spoiler--

evet, zamanında bu ateşe en büyük odunu atan kenan evren bile sizden çok daha ilerde maalesef.
(bkz: pkk ya küfredip rant elde etmeye çalışan mal)
(bkz: pkk yı savunup mal olduğunu tescilleyen şahsiyet)