bugün

hali hazırda olan işlerinden memnun olmayıp, yakında işsiz kalacak yazarlar da olabilir. neden olmasındır?

efenim ışık hızıyla gelen edit: doğrudur, hali hazırda işi olan işlidir. düzeltilmiştir, saygılar sunulur. *
çeşitli broşür dağıtım firmalarında geçici işler bulabilecek olan yazarlardır.
kirizin vurduğu mağdur yazarlardır. memlekete, düzene, başımızdakilere sövmektedir, iş aramaktadır lakin bulamamaktadır...
krizin teğet geçmediği yazarlardır. kriz bu yazarları daha çok kırıp geçmiştir.
(bkz: ayakkabı teğet geçti)
* ayakkabı gideceği yeri şaşırmış...
(bkz: sözlük bari sen yüzüme vurma)
çalıştığı işyerinden ayrılanların veyahut kovulanların, hayatı boyunca bir işe girip çalışmışlığı olmayanların, askerden gelip de henüz iş bulamamışların ve keyfinden çalışmayan pezevenklerin içinde yer aldığı topluluk. işsizliği daha bir ton sebebe bağlayabiliriz, ben ufaktan bir kaç örnek şeyedim dedim. öğrencileri ise bu gruba elbette katamayız. onlar okuyup adam olacak abisi.

benim de bu gruba dahil olmam neticesinde işsizler ordusu bir nefer daha kazanmıştır bugün. aynen moruk, işten kovuldum(ben zaten istifa edecektim). günün şu saatinde eve geldim ve bu entry'mi ne yazık ki evden giriyorum. e tabii zamanında biz de işyerinden sözlüğe girmedik değil, nasıl ki; şu an sözlükte cirit atan ve ofisten olsun, kazan dairesinden olsun, merter e-5'ten olsun; bir ton yazarın girdiği gibi. ama yok, şimdi evdeyim amına koyim. işsizim.

hee diyebilirsin ki senin adına üzüldüm hacı. demene gerek yok babacım. keza benim çalışmamın haricinde düzenli bir şekilde cebe indirdiğim yan gelirlerim de var. benim işten çıkmamın bana uzun vadede bir sorun teşkil edeceğini öngörmüyorum. hem mensubu olduğum ailenin yaşam standardı ve bana karşı olan tutumunu da bunun yanına korsak eğer; herhalde şu an hayatımda maddi anlamda pek fazla bir artı ya da eksi göze çarpmayacak. gerçi benim işten çıkmam(çıkarılmam) belki de; o işe gerçekten ihtiyacı olan bir fakire nasip olacak ve fakir arkadaş bir bakıma derin bir nefes almış olacak. böyle de iyimser yaklaşırım ya olaya, neyse.

1-2 ay göt büyütücem hacı. sonra bakarız çaresine.

imla: edit.
iş verenlerin kesinlikle eleman bulmak için takip etmeyeceği başlık.
3 yıldır iş arayıp araya kpss yi sıkıştırsa da yine de evde oturan yazardır ki sözlük onun kıymetini bilmiş ve yazar olarak bünyesine kabul etmiştir.

(bkz: yamuduk)
işsiz oldukları için yazar olmuşlardır. Ateist takılan, dinle alay etmekle haşır neşir yazar taifesidir.
(bkz: aglamak istiyorum)
işini bırakmış yazarlardır.
(bkz: duygulandım pic)
sözlüğe bişey katmadıkları gibi katana da mani olmaya çalışan dangozlardır. donuza eklenip daha da işsiz hale getirilmelidirler yoksa sizi de kendi saçmalıklarına sürüklerler.