bugün

uludağsözlükte bulunan bayan yazarları kapsayan bir önerme.

kendimize artık itiraf etmenin zamanı gelmişti. sonuçta yazarın bayan olması hemen biz erkek bünyelerde; " eheheh çok kafa kız yaf" ya da " ehehe mehe muhabbete bak. fm oynuyor kız lan!!! " gibi düşünceler uyandırıyor. Ama bunu yapan erkek yazarlar hiç bir zaman bu düşünceleri uyandırmıyor. Aşın abi işte bok gibi yazıyor bayan yazarlar. Erkek gibi yazıyor lan!!!

(bkz: bayan yazar turnusolu başlıklar)
bayan yazarları başlığa çekmek amacı taşıyan provakatif cümledir.
başlık sözlükteki Kadın yazarların iyi yazamaması olsa, hiç değilse istenilen anlama gelebilirdi. Bayan yazarlar denilince, beni bayan o kadar çok yazar var ki.. Zaten baydıkları için iyi yazdıklarını da düşünmem mümkün değil.
(bkz: saldırgan bayanlar aranıyor)
yazarları ve okurları aşağıdaki sonuca götüren durum;

sözlükteki iyi yazmayan yazarlar bayandır.
sözlükteki iyi yazmayan yazarlar eksi oy alır.
sözlükteki eksi oy alan yazarlar bayandır.
o halde grand ekinoks ve bluevelve bayandır.
provakatif bir tezdir. bayların %80 ninin karı-kız eşittir seks başlığı açtığı bir sözlükte kadın yazarlardır bir "düşünce" yi oya gibi işleyerek sözlüğü asıl işlevine getirmeye çalışanlar.
baydıkları için iyi yazamayan yazarlardır. *
bayan yazarların erkek modunda, bazı erkek yazarların ise bayan modunda yazmaları sebebiyle ortaya çıkan onyargidir.

(bkz: conspiracy theory)
linkanın karmasına bakılarak bu tezin çürütülmesi mümkündür.
bayan var bağyan var diyerek, dikkate alınmaması gereken bir önermedir.
Yazmanın cinsiyetle, sexle, genderla * , yaşla, ırkla, aldığın eğitimle korele edilemeyeceğini anlayamayan zihin önermesidir.

Sürekli ötekileştirme, sürekli üst başlıklarla küçükseme durumu. yeter artık lan. bayanlardan iyi yazanda var bok gibi yazan da. pek tabiki erkeklerde olduğu gibi.

Karmadan bir insanın iyi yazıp yazmadığı sonucunu hepimiz biliyoruz ki herzaman çıkartamıyoruz. Öyle olsaydı bayan yazarların sözlükteki en iyi yazarlar olduğu yönünde başlık açabilirdik zira sorgulanması gereken birşey varsa o da bayan yazarların az entry ile ne kadar çok karma yaptıklarıdır.

edit: neden eksiliyosunuz lan. ne isaya ne musaya böyle bişi heralde.**
bayan yazarların erkek gibi yazıyor olduğundan demvurulmuş, o halde iyi yazamaması değil tahrik edici yazmaması, sevişme, cinsellik, içine girdiğin kaygan delik gibi dahiyane, alkışlanası başlık ve alt başlıklara doluşmamaları, bayan yazarlar durumdan rahatsız bkz.ları vermeyişleri, sözlükten hatun kaldırmak başlığına kıçıyla güldüklerinden ne diyorsun sen bu nasıl başlık diye çemkirmeyişleri vs. yoksa ben süper yazarım, tanımıyorum üstüme var mı lan bana yan bakan diyen bayan yazar'a hiç rastlayan olmuşmudur? sanmıyorum.
(bkz: tespit sıçmak)
antitez olarak;
(bkz: nukleerella)
(bkz: karin)
biz erkekler sanki sozlugu bir ilim irfan yuvasi haline sokuyoruz da bir de bayan yazalarimiza laf atma hakkini kendimizde buluyoruz kotu yaziyorlar diye. sol framenin yarisinin mini etek, turban fetisistleriyle dolu olmasi ve insanlarin burda turlu turlu fantazilerini paylasmasi sozluge kalite getiriyor, guzelletiriyor da bayanlarin yazdigi mi can sikiyor mide bulandiriyor? anlamsiz.
haydı canlar kavga çıkaralım geçip köşemizden izleyelim başlığıdır.
belki de doğrudur.
böyle diyorum çünkü bakıyorum ki sol framenin kimin elinden çıktığı belli oluyor.
belkide onları susturacak yeterli açıklamayı yapacak kadar iyi yazmıyoruz ki hala ve hala bedenin bel üstü uzuvlarına çıkamayan başlıkları okumak zorunda kalıyoruz.
(bkz: erkek yazarların bayan yazarlara iyi yazması)
her entryye feminizm sokmalarının sonucudur.
iyi yazmak kötü yazmak diye ayıramayız bence ama kabak gibi sırıtan kızların değil erkeklerin yazdıklarıdır aslında. beyni vücudunun alt yarısında olup da kendini belli edenler erkekler maalesef, iyi yazmak bu mu ki?
bayan yazarları ziyadesiyle kızdıran zırva.

ki kendi adıma şunu söyleyebilirim ki bir daha böyle seviyesiz sözler söylenirse, zirvelerde mini etek giymeyi bırakacağımı burdan bildiririm.
bayan yazarların seovi olacağı başlık cinsinden bir önermedir.
ancak ve ancak çok iyi yazan bir erkek yazar tarafından -o da erkekleri göremeyecek kadar kör olması gerekir- ortaya atılabilecek bir iddia. kadın yazarlardan da gayet sağlam yazanlar var, hem de azımsanmayacak derecede fazlalar. ama yine kadın yazarlardan gayet kötü yazanlar da var, erkek yazarlarda olduğu gibi. şu noktada tek fark, karma farkı. kadın yazar kötü yazsa da karması daima yüksektir *. erkek yazarlarda ise karmanın yüksek olması için cidden iyi yazıyor olmanız gerekir, çünkü kıçınızı yalayan bir kadın yazar güruhu yoktur arkanızda.

böyleyken böyle canlar.
yüksek oranda doğru önermedir, nasıl sayılı bayanlar dışında arabayı iyi kullanan yok; sözlükte de birkaç bayan dışında iyi yazan yok..
(bkz: yazarın sözlükte bayan olduğunu belli etmesi) *
hurafedir.

mesela

atak yapan takımın ileri uçtaki oyuncusu ile kaleci arasında savunma yapan takımdan bir oyuncu olmaması yani atak yapan takımın ileri uçtaki oyuncusu savunma yapan takımın en gerideki isminden kaleye daha yakın ise (top ayaktan çıktığı esnada) ofsayt oluşur.

top sahanın yan çizgilerinden çıkarsa da taç olur.

böylece teoriyi çürütmüş oluyorum.
bir paragraf dayamak lazım şuraya dedikten sonra yazılan bayan yazar çekme başlığı içerikli elli tane entry i okuduktan sonra yazmaktan kaçar bayan yazar kişisi kendini tutamasaydı ne olurdu aşağıda bir örneğini göreceğiz:

hepinizin kafasına basıyım bayanım feminsitm bıdı bıdı (buraları uzatmak istemiyorum ana fikir bu ama) şimdi bir dizi soru silsilesi bekliyor bizleri:
- ciddi anlamda cinsiyete bağlı bir beceriksizlik olduğunu düşünüyor muyuz? bu kadar hastalıklı düşüncelere sahip olabilir miyiz, oluruz tabi neden olamayalım diyen ağzınızı kırarım,
- bayan yazar derken neyi kastettiniz bir geyik kurbanı olmayalım şimdi hayır böyle iğrenç bi espri anlayışına sahip olabilir miyiz? hepimiz bayan yazarız o zaman, bu lafı da daya nereye dayarsan...
- peki ben kızdım mı evet kızdım ama döndüm sırf önyargılardan kurtulmak için eehehh* *