bugün

sözlükteki akp karşıtlarının hiçbir zaman oy verdikleri partileri açıklayamama sorunsalı
ve oldum olası dut yemiş bülbül olmaları.
(bkz: götünden hikaye uydurmak)
kale alınmadığının farkına varamayan kişinin örnek bir söylemi.

(bkz: sozlukte kale alinmamak)
akp ye oy verdiklerini hiç bir zaman açıklamadıkları için* bilinmeyen yazarlardır ama evet dut yemiş bülbül olmaları yüksek ihtimaldir.
(bkz: kişi karşısındakini kendisi gibi bilirmiş)
dut yemiş bülbül, üç maymun falan güzel laflar da her seçimden sonra göt olmak da çok zor bir durum olsa gerek. nasıl oluyor bi anlatsanız? çok merak ediyorum açıkçası...
aysun kayacı nın da dediği gibi dağdaki çobanla benim oyum bir mi? bir olunca herşey olur.

edit: imla hatasımsı birşey
alışılagelmiş birşeydir.
hükümet içerde ve dışarda tutarlı bir politika tutturamayınca hem bu akpli vatandaşlar hem de biz özünde muhalefet eden lakin yurtsever tarafımızdan dolayı, işin bizlere dokunan taraflarını görüp sezebilenler endişeliyiz.
sadece AKP'li değil, şimdiye kadar tüm iktidara gelmiş partilere oy veren insanların, kötü icraatlardan mesul olmamak için düştükleri durum olabilir.
dut fiyatlarındaki düşüş sonucu husule gelen vaziyet.
sesleri çıkmıyordur evet ama sandığa gidip oyunu ampule basar orası ayrı.
artık savunulamıyacak yanlarının kaldığını anlamış olanlardır.
siyaseti sözlüğe sokmak istemeyen yazardır belki de. sokarsa kötü olabilir çünkü.
desteksiz idea.
hiç olmadığım/mız kadar sözlükte yazıp çiziyorken ne dut yemesi bülbüle dönmesi? anlaşılan postalseverlerdeki "akp liler kk dan korkuyor" söylemi gibi desteksiz uydurulmuş bir fantazi daha...
sözlüğü siyaset meydanına çeviren muhaliflerin boşboş konuşmasına seyirci kalan akp lilerdir. az ve öz konuşmak istiyorlar sanırım.
(bkz: söz gümüşse sükut altındır) demişler.
şşştt sessiz olun akepelileri rahatsız etmeyin şuan kasaları sıfırlamakla meşguller.
ilahı (bkz: fetoş) olan chplilerin iddasıdır.
-alo, babacım?