bugün

(bkz: kadına hak ettiği değeri yine 1 kadın verir)

(#17638829)
belirtilen sınıflardan birine ait olmasam da, eşcinsellerin toplumda en az diğerleri kadar varolma haklarına saygı duyduğumdan destek verdiğim kampanyadır.

eşcinsellik ayrı bir cins değildir. kadının veya erkeğin, hemcinslerine ya da her iki cinsiyete birden ilgi duyuyor olmasıdır.
eşcinsellik hastalık değildir. genetik değildir. kusur değildir. tamamen insanların özgür iradeleri ile oluşturulan bir tercih de değil esasen yönelimmiş. *

"belirtilen sınıflardan birine ait olmasam da" kelamı, onlardan biri değilken bile, onların yaşam hakklarına saygı duyduğumu, eşcinsel haklarını savunmak için ille de eşcinsel olmanın gerekmediğini belirtmek içindir.
sözlükteki gay, ibne, homo vb yaraksever erkeklerin yazar gençlerin ve kendisini genç hissedenlerin ruhsal yapılarına zararlı faaliyetlerde bulunduklarından ötürü sözlükten atılmaları gerekmektedir.
not:lezbiyenler iyidir.
gay lez ve biseksüellerin desteklediği kampanya. ayrıca cinsel tercih nedir yahu? hani bu olay doğuştandı?

not: kıllık yapıyorum.
sözlükte bulunan ve kendisine zararı dokunmadığı halde eşcinseller üzerinden dilini çekmeyen gereksiz kişilerin yunanistana itelendiği kampanyadır.
gay, lezbiyen ya da biseksüel olmadığını özellikle belirterek entry giren yazarlarla birlikte, ne olduğumu belirtmeye ihtiyaç duymadan, yalnızca insan olduğumun bilinciyle desteklediğim kampanyadır.
sözlükte eşcinsel istemiyoruz gibi karşı bir kampanyaya sebep olacak kampanyadır.
eşcinselliğin ve benzerlerinin özgürlük adı altında normalleştirilmesini kabul etmiyorum.
kaldı ki dinimiz ve ananemiz bunu hiç hoş görmez.
bunlar hastalıktır ve tedavi edilmezse aynı virüs gibi yayılır.
bu bağlamda sözlükte "ibnelik" kelimesinin yasaklanmasının önü açılacaktır. yiyor mu lan? olum ibne kelimesine karşılık gelen bir kelime çok zor anasını satayım. puştluk, hıyarlık falan çok hafif kalıyor. ama ibnelik kelimesi cuk oturuyor.

not: bizim derdimiz ibnelerle değil, ibneliklerle. bu bağlamda. ibne kelimesi tdk'da bence anlamı değiştirilmeli. ibne kelimesi erkek eşcinseller için değil de puştluk, götlük gibi kelimelerin yerine kullanılmalı.

bizzat eşcinsel arkadaşım var. herif alınmasın diye ibnelik kelimesini kullanamıyorum yahu. hayır ibnelere laf ettiğimde yok ben o kelimeyi götlük anlamında falan kullanıyorum. ee ağzımda alışmış bırakamıyorum.

eşcinseller çok alıngan.
bu bir cinsel tercih değil, cinsel yönelimdir. kampanya başlatacaksak doğru bilgiler ile başlatalım, kamuoyunu yanlış yönlendirmeyelim.

(bkz: toplumsal cinsiyet)
toplum dışına itildiğini söyleyip bir kısım yazarın sözlük dışına çıkmasını isteyen yazar kampanyası. bambaşkaymışsın.
kendinden olmayanlara karşı nefret söyleminde bulunan her insana duyduğum tepki gibi homofobiklere de tepki duyuyorum.
ve bu kampanyayı da gönülden destekliyorum.

bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, evet her insanın görüşlerini söylemesini istiyorum, bu demokrasinin koşuludur, ancak bunu küfür ve hakaret çerçevesinde değil saygı çerveçesinde yapmalılar.
ve ayrıca tabiki de herhangi bir cinsel yönelim hakkında olumsuz bir yorum belirtirseniz hiçbir şey değişmeyecek, sanki insanların kendileri seçtikleri sapıklıklar veya tedavi edilmesi gereken hastalık gözüyle bakmayın artık şuna. olduğu gibi kabul edin işte, nasıl ki heteroseksüeller var ise, eşcinseller de var. bu kadar.
homofobik olmak bir düşünce özgürlüğüdür, onunda ötesinde bilinç ötesi bir psikolojik tutumdur.

her insan istediği gibi homofobik olabilir, hele ki sözlükte. kimseye küfür ve hakaret etmedikçe...
altına imzamı attığım kampanya.
üstüne tükürdüğüm kampanya.
amına koyum böyle kampanyanın. not: iltifat ettim. edit: düzeltiyorum götüne koyum ,lezbiyenlere saygılar.
Kutlu pride ayında yürürlüğe girmesi gereken kampanya. Bari pride ayında silik yesinler. Evet.
Allah uzak durum diye emretmiş sapkınlık diye buyurmuş e bütün peygambeler bu yüzden homofobik demektir. iyice azdınız sapıklar.
homofobi bir hastalıktır, tedavi olun.

peygamber homofobik oldugu ucin bunu sapkınlık olarak görmüş ve kitaba yazmış olmasın sakın? zira eşcinsellik sadece insana özgü değildir, doğada bir çok canlıda görülen bir durumdur bu...
Katılıyorum.
Daha özgür bir sözlük için kampanyayı imzalayın:
https://m.uludagsozluk.com/login/cikis/

sizi homofobik ortamdan kurtarıyorum minnettar olmalısınız.
sonuna kadar katıldığım başlık.
insanlar istediğini düşünebilir ayol!