bugün

Gurbette bulmak gibidir.

Sevindirir evet.
Adanalılar buyursun.
başlığı açanı göremiyorum, evet.

var mı bizden biri edeler?

edit: sekhmetmiş tamam. donuzlardan
savolsun beyendi de gördük.
Benim şehirden çok zor maalesef.

1 2 kişi anca.
Toskaa allahtan hiç görmedik hemşeriliğini.

Hep çamur hep üçkağıt ehehe.
ankaralılar?
Ben gerçek hayatta karşılaşmamak için dua ediyorum bir de sözlükte mi bulacam hahaha.
Çok da lazım değildir. Üniversitede aynı ili bırak ilçeden biri vardı, bi zaman sonra selamı kesip yüzümüze bakmaz oldu. Öyle de nankördürler. Hiç sevmiyorum memleketimi de insanını da.
Şu ana kadar 1 kişiyle karşılaşarak şahit olduğum olay.

Hiç tanımadığın, görmediğin biriyle ortak bilinenlerden konuşmak tuhaf ama sevindirici oluyor.
Tohatlilar buraaa.
Hemşeri, hemşeriyi sözlükte severmiş!
(bkz: niğde gazozu)
sözlükteki hemşerilerim beni utandırıyor, uzak durasıcalar.
sizleri bilmiyorum ama "hemşehri" kavramı bana nedense hep çok köylü usulü bir şeymiş gibi geliyor.

sanki orta çağ'da kalması gerekirken dünyada belli bir bölgeye tıkılıp kalmış insanlar topluluğu son bulmadığı için yaşamını sürdüren bir kavrammış gibi.

ama türkiye için oldukça geçerli olan bir kavram. hatta ben akraba evliliği sonucu tüm köyün soyisminin karabulut olduğu bir yer biliyorum. nette araştırırsanız siz de bulabilirsiniz.
2 tane buldum.

Memleketten konuşmak güzel.
günaşırı yürek yediğinizin göstergesidir.

bu sözlük'te onlarca heykır olduğuna eminim.

böylesine hususi bilgilerinizi paylaşırsanız, çok rahatlıkla sizi bulurlar, pek kolaylıkla ağzınızı, burnunuzu kırarlar. gözünüze kolonyağı döküp gözünüzü öldürürler. saçınıza sakız yapıçtırlar. çok sayıda antidepresan yutturup günlerce telelelli gezmenizi sağlarlar. baş parmağınızla işaret parmağınızın arasına çok güçlü bir yapıçtırıcı sürüp birleştirirler. evinize bekmez döküp karınca istilası başlatırlar. siperliğinize işerler ve yıkamanıza izin vermezler.

allah korusun. (allah'ın "a"sı büyük) (durduk yere künaha girmeyelim şimdi)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar