bugün

boyuna her bişeye mesaj yollayan ve dürtükleyerek düzeltme ihtiyacı duyan aramızdaki yazar tipler.
muhtemelen evde koca bekleyen çoğunluk tayfa.
yapacak bişeyi yokki?!?
her gün evi temizlemekten otomatiğe bağlamış ve 1 saate sabitlemiş stabil manyaklar kadrosu!

örneğin gelen kutusu

-herkes olacak o!
-tamam ya! alla alla..

sondaki ünleme dikkat.
amca çemkiriyor.

(bkz: her kes herkeşler) (bkz: herbişiler her birşeyler)
(bkz: türk dil kurumu kassa toparlayamaz sana noluyo)
her bir şey olacak o!
tdk ya saygılarımla...
Haksız değillerdir. E sözlükte yazarsın. "herkes" kelimesine "herkez" deniliyorsa, "ne oluyor" demek yerine "noluyo" deniliyorsa, bütün "şey" kelimelerinin ayrı yazıldığı bilinmiyorsa adam uyaracak tabi.

(bkz: yazarlık görevleri)
onlardan biri de benim efendim. hasta oluyorum şey kelimesini, -de ekini birleşik, -de, -da ekini -te, -ta şeklinde yazanlara. eskiden bu kadar batmıyordu ama artık takıntı haline geldi bu durum bende. beni türkçe öğretmeni veya dil bilimci filan sanıyorlar sözlük yeter artık bıktım.
Söylenenler kadar nasıl söylendiğinin de önemli olduğunun farkında olan;türkçe'yi güzel kullanan kullanmayanı uyaran tam bir 'sözlük yazarı'dır.tebriklerdir.
--spoiler--
j) imla ve dil bilgisi yönünden hatalı entryler/başlıklar silinir. girilen entrynin içeriği ne olursa olsun, içinde hatalı kelimeler barındırıyor ve noktalama işaretleri kullanılmıyorsa silinmeye mahkumdur. bu yüzden başlık açmadan ve entry girmeden önce yazılanların bir kere daha gözden geçirilmesi tavsiye olunur.
cümle sonuna konulan noktadan sonra veya kullanılan virgüllerden sonra bırakılacak bir boşluk yazının okunabilirliğini artıracaktır.
ankara: havası,suyu,insanı güzel olan türkiye'nin başkenti.iç anadoluda bulunur.
ankara: havası, suyu, insanı güzel olan türkiye'nin başkenti. iç anadolu'da bulunur. (okunabilirliği üst düzeyde)
--spoiler--
ayrıca;

(bkz: sözlük formatı)

(bkz: uludağ sözlük te sıkça yapılan dil yanlışları/#1485212)
(bkz: burada emo ları dürterler yeğen)
günümüzde ıyıce yaygınlasan güzel türkçemizin katledilmesine karşıdır.haklıdır,tebrik edilesidir.
her köşe başında yabancı tabela, konuşma dilinde yazmayı geçtik yetmiyormuş gibi msn dili... yeterince katledilen türkçe için çaba sarfeden insan özenidir o. bu kadar rahatsızsan yazdıklarına dikkat ediver, bu kadar basit.
Adı üstünde işte 'sözlük' burası. Burda doğru yazılmayacakta nerede yazılacak. Şahsen ben bu konuda çok duyarlıyım. Olur da bir yanlış yaparsam lütfen uyarın.
(bkz: tecrübelerini dinleriz dayı)
adı üstünde sözlüktür. gereklidir.
doğru yazma hastalık değildir, yazanlar da doğru yazma hastaları değillerdir. ama sen okulda okuma-yazma ve dil bilgisi eğitimi aldıktan sonra, hala doğru yazamıyorsan bir doktora görün derim ben.
sözde baskıdır. hastalık değildir.
platformun adı sözlük olduğuna göre imlaya uygun yazmak zaten olması gerekendir.
diline sahip çık diye bağıranlar, mutlaka bir şey bildikleri için bağırıyorlardır. bugün hiçbişey yazarsın, sonra hiçbişe olur, hiçbişi olur, sapıtır gider. özellikle facebook'ta yeterince sapıtan nesile örnek olmak maksadıyla, bu hastalara kızmayın, siz de doğru yazma hastası olun.
*
"gün gelir devran döner" sözünü aklıllara getiren durum. doğru yazmayı hastalık olarak nitelemek bile başlı başına bir hastalıkken, kalkıp buna uymayanları uyarmanın da baskı olduğunu ilan etmek ayrı bir saçmalıktır. burada yazıyorsan buranın kurallarına uyacaksın. uymayacaksan da bu kurallara uymanın şart olmadığı sözlüklerde yazmaya devam edeceksin. ya da hiç yazma arkadaşım! birisi görür, senin yazdığını doğru sanıp o da yoldan çıkar, hiç gerek yok. faydan yok, bari zararın olmasın.
forumda yazmaya alışık bünyelerin, doğru yazanlara ve yazdıranlara attıkları bok.
adı üstünde, sözlük!
içeriği ne kadar boş olursa olsun en azından imla hatası yapmayın demiş moderasyondakiler ve bir format oluşturmuşlar.
yazarların çoğu okumuş yahut okumakta.
o zaman -de/-ki nerede ayrı yazılır biliyoruz.
bir şey, her şey ayrı yazılır biliyoruz.
gaste değil gazete, dakka değil dakika yazmamız gerektiğinin farkındayız.
e hepimiz kardeşsek, bu kavga ne diye?