bugün

doğruluğunu ancak deneyerek anlayabileceğim önermedir. o değil de sözlükte aşk mı yaşanıyormuş vay anasını ben de sığır gibi entry okuyorum yazıyorum. benden adam olmaz.
belki de iki yazarında başka sevgilileri vardır. kalkıp sözlükte ortam koşturacak halleri yok. var mı lan yoksa?
Sanal ortamlardaki her aşk gibidir.

internet sayesinde alışveriş yapıyoruz, en basit öksürüğümüzde kısa bir araştırma sonrası kendimize kanser tanısı koyuyoruz falan filan. bu connected2.me, facebook, twitter, sözlükler falan asıl olarak hoş yerler. müzik önerisi yaparsın, alırsın, filmler hakkında tanışırsın, tatil planlarını danışırsın falan filan gerçekten iyi. ama ülkemizde gerek çiftler arasında münasebetlerin toplumca ayıplanması*, kızların erkeklerden yüksek beklentileri, erkeklerin kızlardan cinsel beklentileri* insanları farklı yerlere itiyor. hiç tanımadığın, görmediğin, sarılmadığın yada duygusal bir paylaşımın olmadığı insanla tanışıyorsun. o veya bu şekilde başlayan ilişki ne kadar sürebilir ki ?

çağımız ekmeği israf ediyor, suyu ediyor. elektriği boşa harcıyor, herşeyi boşa harcıyor. aşk ta öyle. her ilişki aşk, her sevgili kadınım/erkeğim olduğu sürece aşklar da çabuk biter, bu aşklar internet ortamında da başlar.
sözlükte aşk başlıyor mu ki ya. oluyo mu öyle şeyler vay canına.
Normal hayatta sevgili bulamayanların Sözlükte bulmaya çalışmasının sonucudur.
-bana bak seni niye nickaltı girdin ona?
+ e aşkım yeni gelmiş hoşgeldin dedim .s
- 'yeni gelmiş taze yazar inşallah kızdır yerim oyyş boşaldım' bu mu hoşgeldin? allah belanı versin!!
+ lan sende yetkili abilerle mesajlaşmıyor musun orospu açtırma ağzımı?!!
- onlar arkadaşım ya bırak git ya!
sözlükte aşk başlattıkta bunun çok kısa sürmesidir. cidden var mı böyle şeyler, hakikaten sözlük ortamında tanışıp sevgili olan var mı ya ?
öyle bir şey var mı ? Eğer varsa deneyip test etmek istiyorum.
sözlükteki aşkın kısa sürmesinden çok sözlükte aşk başlama olayına hayret eder durumdayım şu an, ama bununla ilgili de diyebileceğim kısa sürmesi çok normaldir, olağandır. artık reelde aşklar 3-5 gün sürüyorken sözlükteki aşklar için fazlası beklenmemelidir.
aksini iddia edebileceğim birliktelikler biliyorum.
kişisine göre değişendir.
allah mutlu etsindir.
başka kızlar yüzündendir. tam ilişkinin dibiyken bi kız geliyor, afet resmen. insanın aldatası geliyor. zaten diğer kızın tadına bakmışız. yedekte bekletmemek aptallık olur.

sevgiyle alakası yok bunun. elbet kalp birini daha çok sever. o sevilene çaktırmadan 2-3 am yalasak ne var sanki. hemen terkediyorlar. eski kadınlar gibi kalmadı artık. aldatılsa da "erkektir yapar" derdi onlar.

şimdi ilişkiler çok yoz yaşanıyor.
osuruktan teyyare, selam söyle o yare.
Cinselliğe dayalı ilişkiler olduğundandır.
Aşk mıymış o?
olağan bir tespit.
yalan dostum aşk diye bi şey yok, aşk dediğin üç günlük eğlence, bilemedin beş gün sürsün, takılıp da sürünen çok sözlerini içeren bir kurban şarkısını hatirlatan durumsaldır.
sozluk icinde ask yasanabilecegini ogrendik sayenizde. biraz detay verinde bizde iki posta gidelim.
(bkz: aşk ne arar la sözlükte)
sadece sözlük için değil genele yayılabilecek bir teşbihtir.
özetle;

aşk tüketmeyi sever oburdur. hep sevgiden daha üstün tutar ve o'na dayanamaz o'na kayırmacılık yapar o'nu besleriz. aşk sol göğsümüzün üzerine konan kelebeğin bir keneye dönüşme biçimidir. söküp atamazsın zehrin tüm vücuda yayılma ihtimali vardır; serdeyse tükenmişliğin bilinçsiz boşluğu.

sevgi öylemidir oysa. farkındasızlığınıza rağmen sizi yaşatır. yeri gelir suni tenefüs yapar, gerekirse reostayı şokla dengeler. sana bu gezegenin içinde olmanın anlamını hatırlatır. kulağına fısıldar ve örs, çekiç, üzengi en güzel sessiz şarkılarının görsellerini aklınıza işler. sevgi uyutur ve uyandırır. oysa aşk sadece uyutur. ertesi gün ertesi dününüz olur.

matrix'te ki kırmızılı kadını yaratan çocuğun bu'nu neo için yapmasıdır. belki şu an pink floyd - time ile saund of noise'nin bütünleşişini tüm genetik sarmallarız da hissetmenizdir. belki sizi otobüsün beklemesi ve sizin tam zamanın da oradan geçmeniz. bu aşka dönüşmez fakat aşk her şeye dönüşür. kırmızılı kadın kırızı değildir. korneanız çoktan sol ggöğsünüzün kanserinin yayıldığı yer ise; son-uç üretimsiz tüketilmenin renksizliği ile farkındasız bir transa geçer.

oysa sevgi kör rengi değildir yalnızlığın. nirengi de değildir. bir tırtılın oburca yediği yaprağın hücrelerini bilerek ve isteyerek kendini adamasıdır bir renkten bin renk doğuracak kadar üretendir. kozanızdır o. sizin hiç renklerinizi göremeyeceğiniz kanatlarınızın gölgesidir belki. rüzgarları bir gezegene çırpan siz olsanız bile. sevgi renksizliğinizin rengidir.

aşk sadece a şıkkıdır oysa. sevgi tüm şıklardır. karanlğıdır ışığın; içidir dışınızın. makineye atarken içini dışına attığınız çamaşır gibi davranılandır kimi zaman. terk etmeyendir, hiç belki de hiç gelmediği için ya da gelip gitmediğinden.
(bkz: uuser sevişelim mi)
sözlükte aşk değil, seks yaşamak istenmesinden kaynaklı durumdur.
Diğerini favlayana kadar dolu dizgin devam eden aşklardir.
Biz Evliliğimizin 10. Yılını bitireceğiz. Öyle bir genelleme yapmasak mı?
bunlar hep fakırlıktan.