sanaldır hepsi.
herkes bir makineye yazdığını bilir ama bilmezden gelir; ancak yine de okunup onaylanma arzusu cayır cayır yanar içten içe.
bazıları radikaldir. çükerim lan! tribindedir.
bazıları uyumludur. ne olur ne olmaz abi, tribindedir.
bazıları ortayolcudur: bu entry, sitemiz kurallarına aykırıdır... dedi mi, her şey ortada.
bazıları, diş macunu yerine misvak tercih eder. (bunlara bulaşılmaması tercih sebebidir..)
bazıları, ana avrat düz gidecek kadar radikaldir; ama ne yazık ki ömürleri bir kelebeğin ömrü kadardır.
bazıları, devlet matbaalarında basılan renkli kağıt parçalarının peşindedir. bin takla atılır bu yeşil rengin hakim olduğu kağıt parçalarından çuval çuval kazanmak için.

özet: yazı yazan andavallılar da gönül rahatlığı içinde bir bebek uykusuna dalmak için yatağına doğru yürür.
yazarların "ya aslında ben de bi bokum, beni de ciddiye alın" şeklindeki söylemlerini ortalığa sıçmak için kullandıkları kıyastır. tamam uzun bi tanım oldu, neyse.
ekşi nin eski tadı yok, uludağ ın ortamı bozuldu, yok itü de çok mal var, o yüzden geldim lafmacun da yazıyorum şeklinde biklerler. kıyaslama araçtır, aslolan nerelerde fink atıldığını millete haykırmaktır.

<bkz: ekşi de çok bozdu be aga>
Açıkçası, kendi açtığın başlığı görebilme özelliği, bu sözlükte beni cezbeden şeylerden sadece birisi. Diğerlerinde yok bu özellik galiba.