bugün

sözlükte düzenli biçimde yazmaya başladıktan sonra ortaya çıkan yeni durumu ifade eder. örneğin aile bireyleri ile daha az sohbet etme, görüşme. tv izlememe. dışarı daha az çıkma gibi çeşitlendirilebilecek davranışlardır.
eskiden 3 saat uykuyla işe, okula vs. giderken artık sıfır uykuyla gitme * , değişen espri anlayışı, önyargı kavramını bellekten silmişken yeniden akla yerleştirme vs...
anket görünce dayanamamak bunların başında gelebilir tabi.
okuma alışkanlığımdır efendim. eskiden bu kadar okumazdım sözlükle tanıştıktan sonra ki bu tanışma evvela ekşi sözlükle olmuştur. düzenli okumaya başladım.
büyük ihtimal msn yazısı alışkanlıığıdır. *çünkü sözlükte daha düzgün yazmaya gayret edip yazıyorsun daha sonra bu da alışkanlığa dönüşüyor. ayrıca mecburen gayret ediyorsun etrafta o böyle değil şöyle yazılır diyen fobik yazarlarımız vardır. * * *
çay demlemeyi bile bilmezken kalkıp çay koymak gibi hayatımıza renk katan aışkanlıklardır.
(bkz: sürekli facebook da takılmak)
en nefret ettiğim alışkanlığımdı sayen de kurtuldum, sağol sözlük.
değişen alışkanlıklar kadar değişmeyen alışkanlıklar da vardır.
misal sözlükte sizli bizli başlıklar açılması formata aykırı olsa bile başlıklarda birinci ya da ikinci çoğul şahıs kullanmaktan vazgeçilememektedir.
*okudugum kose yazarlarının sayfa sonlarında inatla her seferinde oylama yapmak icin iyi, kotu, eh iste, butonu aramak kafanın sonra dank etmesi.
sık sık kusmak.
zamanla kimsenin size bir şey "dedirtememesi." *

-ulan bana *sansür* dedirtme bak!! (hasktr ya formata aykırıydı)
(bkz: dedirten)
bilgisayardan kalktıktan sonra sürekli başlık üretmek. mesela; yolda giderken lastiği patlamış bir araba görüyorsun diyelim. hemen kafamın içinden bir ses şunu diyor "lastiği patlamış arabayı çalmak" veya "lastiği patlamış arabayla sevişmek" vs.
ekran başından kalkamadığımdan dolayı altıma sıçıyorum genellikle.
heryerde ama heryerde noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmak.
yeni bir çevredir.
(bkz: sosyeteye kabul edilmek)
her boka tanım vermek.
biriyle tartışırken gizli bkz verip konuşmak.