bugün

söz dinlemelisin.
O kadar çok film izliyorum ki gerçek hayata adaptasyonda sorun yaşıyorum. Zaten hayal gücü zirvede olan biriyim...
Bir işe başlayıp normal bir insan gibi yaşamanın zamanı geldi galiba. Şu diplomayı çıkarayım bugün, CV falan hazırlayayım.
iyi niyetli olacağıma, zalim olmayı isterdim.
bu gece kafamı söküp masanın karşısına aldım sigarayı elime alıp yakmadan dolandırdım gözbebeklerimin hareketlerine baktıkça ağzımın her açılışında iç sesimle kendime küfürler ettim hayasızca durmadan,bağımlısın adamım tıpkı şu saçma hayatın gibi yaşanılmayan yaşanılmayacak kadar rezil olan bu hayata bağlı olman beni mahfediyor anlıyormusun neymiş efendim direnmek savaşmak tat almak gerekliymiş bu arz-ı endam'da yeter artık bıktım bu iğrençlikten bi bok senden olmaz hiç birimizden de olmaz..
Allahım var bomba gibiyim.. Ama işte uyku yok müdür..
Güvenemiyorum ve bu yüzden ilişki konusunda çok yalnızım. Bana söylenen her şey yalanmış gibi geliyor.
daha geniş açıdan ve sakin kafayla bakmalıydım, anlık çözümler hayatımı mahvetti.
sözlük yazarlarının özelleştirilmesi diye okudum. uyumam gerek.
Sürekli açım. Kararsızım. Bazı konularda kalın çizgilerim var hatta sanırım benim tabularım var. Düzenli olmayan her şeyden nefret ederim. Fazla rahat insanları taktir ederim ama uyuz'da olurum ve sanırım ben tutarsızın tekiyim.
"Yarın yaparım."
(Yapmadım)
cepte para olmasın.

hiç tutumlu olamıyorum har vurup harman savuruyorum sözlük..
Çok açık sözlüyüm. Zank diye söylüyorum.
1)Bazen fazla empati kuruyorum.Bu da düşüncelerimi karmaşıklaştırıyor hatta empati Kurduğum kişilerin yaşantılarını sanki ben yaşamışım gibi hissetmeye başlıyorum.2)olarak da tanımadığım bir ortama girdiğimde birden konuşmam değişiyor şiveli konuşan ben gidiyor istanbul hanfendisi geliyor (ama bunu gerçekten bilerek yapmıyorum o garip.)3)Karşımdakinin benimle ilgili önemli bir olayı önemsenmediğinde,dalgaya vurduğunda sinirleniyorum Sinirlenince de öfkemi kontrol edemediğim için çok bağırıyorum.(Eskiden şiddet uygulardım ama bunu yendim.)Bunların dışında kendimden bir şikayetim yok.
Her şey de aşırıya kaçarım... bir ayarım yoktur...
Sinirlenince beni dinginleştirecek tek şey kalp kırmanın 70 kere kabeyi yıkmak kadar günah olduğu hadis-i şerifi...
genel de bu beni durdurur... Rahatlatıcı bir telkin bulmamaya çalışırım o sinirle... ama kimi zaman bulurum.
ama rahatlatıcı düşüncelerim olmasa kalp kırmama prensibimi geliştiririm.
Bazen düşünüyorum da hiç düşünmüyorum.
hiç ortam yoktur arkadaş,ya hep ya hiç .Ayarsız ayarsız hareketler falan yok ya böyle olmaz düzelt kendini.
hiç ortam yoktur arkadaş,ya hep ya hiç .Ayarsız ayarsız hareketler falan yok ya böyle olmaz düzelt kendini.
Birazcık inatçıyım tam çok fazla inatçıyım. . Öfkeyle pek aram yok insancıl olmaya çalışıyorum ama bazen birilerini parçalayasım geliyo ama hakediyolar. Odam ve eşyalarm düzenm bunlara Çok dikkat ediyorum bu biraz abartılı bunun farkında yım çok fazla kitabm var insan lar tuhaf buluyo ama hislerimi bilmiyorlar hissetrmk için çok çaba harcıyor um herkes in anlayabileceği ni sanıyorum .pamuk şekeri ve oyuncak koleksiyonu mu çok seviyorum .bazen çok çocuk su oluyo rum fazla sıyla ama böyle mutluyum insanlar ın bu konuda konuşmalrni dinliyorum tamam dinliyor Muş gibi yapıyorum açıkçası hiç de umursamyrmm yupppi ...
Kulak kıllarım canımı sıkıyor.

Sebepsizce bunu takılıp kaldım.
Beynim yok.
sözlük yazarlarının kendilerini eleştirmeleridir.
önce cananı sonra canı düşünüyorum hep mk.
Eleştiri duymaya tahammül edemiyorum. Birilerinin kusurlarini gorsem de yuzune vurmayi hos bulmadigimdan bi baskasinin benim kusurlarimi yuzume futursuzca vurmasindan olesiye nefret ediyorum. Bunu hadsizce yapan kimsenin lafi altinda kalmayip daha sert sekilde yuklenmeye basliyorum.

Bi baskasi adina dusunup karar veriyorum, benim planladigimi kabul etmeyince tum bagimi koparasim geliyor mesela. Ama Kim ne derse desin en son kendi dusundugumu uyguluyorum. Pisman olacak olsam da ileride keske dememek icin, baskalarini suclamamak icin kendi bildigimi okuyorum.

Babam baska sehirde, cok yogun calistigi icin 2 hafta boyunca arayip aramama arasinda gidip geldim. Kendi kendime onun benimle konusacak vakti olamayacagini, mesgul etmemem gerektigini soyleyip durdum. Annemin surekli aramasina da kizdim hatta. 2 hafta sonra babam beni arayip aramadigim icin kirildigini soyledi, gonlunu almam uzun surdu. amacim sadece onu gereksiz konusmalarla mesgul etmemekti. cok merak etmeme ragmen. Bazi konularda asiri empati yapip kendimi soyutluyorum. Annem babam bile olsa yuk olacagim, sıkıntı verecegim korkusu yasiyorum onlar oyle davranmasa bile.

Kibirliyim, dort dortluk insan olmamama ragmen insanlari fikirlerine, giyimlerini, dis gorunusune ya da egitimine gore siniflandiriyorum.

Bir tartismada karsimdaki cok sabrimi zorlarsa hassas noktasini bulup oradan vurmayi iyi bilirim. Dilim zehir gibi olur.

Kin tutamiyorum. Kin tutabilsem ayni hatalari tekrarlamam, salagim cunku.

Totom zora gelmez, zir zir aglarim. calistigim yerlerde de bi kac defa rezil olmuslugum var. Zayifligimi olmadik yerlerde gosteren kalibima tukureyim.
Vicdanı olduğu sürece kaybedecek.
istemsizce oluyor ama milli piyango bileti alırken çıkabilecek amortiyi hissetmeye çalışıyorum. Önce şans için ödediğimi garanti altına almak istiyorum sanırım. Sonuçta çıkma ihtimali az olan bir oyunda şansını bedavaya getirmek gayet mantıklı duruyor.

Hayret lan şans oyununda yaptığımı hayatıma entegre edip yürütebilseydim sanırım her şey yolunda giderdi.