bugün

Her plan yaptığımda illa ki o planı gerçekleştiremediğimden dolayı plansız takılıyorum.
Ancak kafamda kutlama yapmak partiye gitmek bilmem ne yok. Neyin partisini yapayım anlamıyorum ki amacı.
home party sex, drugs, alcohol. şaka lan şaka köy kahvesinde amcalarla tombala oynayacağım ya da ilk dediğimde olabilir şizofrenim galiba.
ev, akşam yemeği, cemaatle yatsı namazı,arkadaşlarla çay ocağı sohbeti, 11 gibi yat.
Çalıştığım yatılı okulda çocukların eğlenceli ve kavgasız, gürültüsüz bir yılbaşı geçirmelerini sağlamak.
Uyumak.
1 liraya ucuzcudan alınmış tombala eşliğinde tekilalarımızı yuvarlarken, ne sevilmedik be temalı konuşmalar yapacağız dostlarımla.
Uu beybi. *
Bu sene planım var ehem, gündüzden akşama ders çalışacağız. Gece kankamla tv seyredeceğiz ortak bir dizimiz var bir de onu seyrettik mi , yeriz içeriz no alkol, bol muhabbet sohbet gıybet gülmeceler şarkı türkü çağırmalar bence 10 numara 5 yıldız bir plan. Sonra dua ve selam ile kapanış efenim.
Gelenek olmuş, soruyor eş-dost: "Yılbaşında ne yapıyorsun?"

"Ortamlara akıp çılgınca eğleneceğim" diyorum, beni tanıyanlar şaşırıyor elbette.

Evdeyim... Televizyonun lumpen eğlencelerini izleyecek adam olmadığıma göre de, film seyreder yatarım... Hadi sizin hatırınız için saat on ikiyi dönsün de öyle yatayım..."

Yılbaşı geliyor diye en küçük bir heyecan duymuyorum.

Yılbaşının benim için hiçbir özel anlamı yok.

Yılbaşının kimse için özel bir anlamı yok, alt tarafı bir takvim cilvesi. Ha 31 Aralık, ha 31 Mayıs, ha 31 Temmuz... Kutlamak için gün-tün eşitliğini seçseydi bari insanoğlu, hiç olmazsa "antik atalarınıza" uyum sağlamış olurdunuz.

Ama insanlar eğlenmek için bahane yaratmakta ustadırlar. Gençler ve gençlik iddiasında olan kazıklar tepişmek ve dingildemek isteyeceklerdir, kınayamayız.

Yılbaşı eğlencesinin asıl dürtüsü de "ertesi günün tatil olmasıdır" tabii. Sabahlarlar ve kendilerini yıpratırlar. Buna da karışamayız.

Bu tür geyikler kabak tadı verdiği için de, isteyen vursun kafayı yatsın, isteyen çılgınca eğlensin.

bu sene meydanlarda kutlamak yasaklanmış... gerçi bu kitle tepişmesi, yabancı televizyonlardan göre göre, "alt tarafı iki binli yıllarda" ortaya çıkmış bir özentidir zaten. Üstelik de "beleş" olduğu için cazipti, kimse Taksim Meydanı'nın girişinde bilet kesmiyordu.

Kapalı bir mekâna gitsen "yüzde yüz zamlı yılbaşı kazığı" yiyeceksin, şarkılarını mp3 çalarına bile yüklemeye tenezzül etmeyeceğin çarçur arabesk yıldızlarının canlısını görmek üzere otele gitsen, oyacaklar...

ben bu sene "yarasa" operetini izleyeceğim. Bu konser mutlaka Yarasa uvertürüyle başlar, mutlaka Radetzky marşıyla biter. işte gelenek diye buna derim...

Yarasa Opereti'nde, gelenek olmuş bir espri vardır, ayyaş gardiyan Franz takvim yaprağını koparır, 31 Aralık tarihinin altından 32 Aralık çıkar!

bir yaprak daha koparır, 33 aralık...

bir yaprak daha, 34 aralık...

bir daha 35 aralık...

neyse izlemek isteyecek olanların hevesini kaçırmayayım.
Çoook çok uzun zamandır yapmadığım bir işi yapacağım. Dünyanın tüm yobazlarına ve yeni gelen yılı kutlama düşmanlarına inat rakının dibine dibine vuracağım.
Anamla beraber sıcacık evimde oturup Çiğdem çitleyip, çayımı içeceğim
En güzel yılbaşı planı bu.
ilk defa bir yılbaşını ailemden uzak da geçireceğim. Yurtta film falan izlerim ya. Yapacak başka bir nen (şey) yok.
Şu an hindi yoluyorum.

Şunun yolunmuş halini satan yok mu ya? Şükran gününe nasıl yetişecek bu allahsızlar! Bunu halledersem çam ağacımızı buduyacağım arkadaşlar rahatsız etmeyin plis.

Çam ağacının dibinde hindi yiyip şarap içerek geçireceğiz elbette. Ya ne olacağdı pardon çok acaba?

Mandalina emikleyecek ezikler köyüne dönsün allasen. Puh.
uyumak.
Finallere çalışmak ve uyumak hem de fosur fosur.
Yine yollarda derbeder takılıyo olacam veya o teneke kutunun içinde uyuyo olacam.
Tek başıma odamda yeni yıla girerim işte daha ne olsun.
https://www.youtube.com/watch?v=UbQqsNyFIhQ
Work work work...
görsel
Doğum günümü kutlamak.
Her yılbaşı gecesi olduğu gibi evde tek başıma ps oynarım ya da ne bileyim kitap okurum gibime geliyor yine. Farklılık olsun diye kendimi birayla ödüllendiririm en fazla.

Ya da en iyisi sözlükte 2019'un ilk entryrisini girme çalışmalarına katılmak. Evet evet bu aktivite daha iyi oldu sanki. Rekabet ortamından yalnızlığımı unuturum hem.
tv izleyerek uyuya kalacağım.
Work work.. Sabaha kadar work..

Sabah 4 te çorbacı sonrası uyku...
Plan yapmıycam, sürprizleri severim.
dışarı çağıran arkadaşlar,
evde içelim diyen arkadaşlar,
çarşamba ve perşembeye yetişmesi gereken projeler,
tüm bunların yanında bir süredir görüştüğüm kızın 7-8 tane (tam sayıyı bilmiyorum) fuck buddysinin olduğunu öğrenmemle yaşadığım psikolojik bunalımın yarattığı hiçbir bok yapmama isteği.

yapabileceğim çok şey var, ama ben yapmak istemiyorum. çünkü içersem hayatımdan çıkarmam gereken o kişiye mesaj atarım. ama evde oturursam da bunalırım. oturmam da gerekiyor, yoksa projeler bitmeyecek.

moralim bozuk olduğunda uyurum. bugün 13 saat uyumuşum. muhtemelen akşam da erkenden mayışır uyurum.

ben boku yemişim sözlük, siz eğlenmenize bakın.