bugün

Yazarların ilk stadyum deneyimi yaşadığı maçlardır.
istanbulspor-malatyaspor.
10 sene kadar öncesiydi 1-0 yenildik. Sezonun ilk maçıydı.
hayatımda ilk defa omuzlarda taşınmama vesile olan istanbulspor-rizespor maçıdır.
bursaspor - ankaraspor maçı 0-0 bitmiştir.
beşiktaş-denizlispor maçıydı.

yaşım 5-6 babam o kağıda sarılı dondurmalardan almıştı. arkamda abi dikkatimi çekmişti bir pozisyon sonrası futbolculara el hareketi çekmiş bende onla beraber el hareketi çekip küfretmiştim.
galatasaray'ın 1911'de fener'e 7 tane salladığı maç.
konyaspor trabzonspor. babamla izledim 11 yaşındaydım. konyaspor 2-1 yenildi. sonradan gittiğim her maçta ise taraftarı olduğum takım yenildi. o yüzden artık stadlara girmiyorum. *
istanbulspor - Beşiktaş maçıdır. ilhan mansız ve ahmet dursun'un attığı gollerle 2-1 yenmiştik. Maç güngören stadında oynanmıştı.
okul takımının yarı final maçıydı. 10 yaşındaydım.
aydın sporun bir maçıydı. golden sonra, bir iki saniye pozisyonun tekrarını izlemeyi beklediğimi fark edip kendi salaklığıma çok gülmüştüm.
Samsunspor Fenerbahçe maçı. 3-1 bitmişti maç.
deli bir galatasaraylıyım , lakin gs forması ile kadıköyde fener Real Sociedad maçını izledim o da hakem Pierluigi Collina içindi.
antalyaspor - gençlerbirliği maçıydı. antalyaspor kaybederse küme düşüyordu nitekim kaybettik. maç sonrasında ilhan cavcav'a epey küfür edilmişti. çünkü onlar küme düşmemeyi garantilemişti.
Galatasaray-Maccabi Netanya maçı. 6-0 yenmiştik ama ilk 2 golü görememiştim, yanlış kapıda beklediğimiz için.
Karşıyaka - Malatyaspor. 0 - 0 bitmişti. Ondan sonra bırakamadım tribünleri Ahh Kaf kaf ahh demeleri.
fenerbahçe - karabükspor maçı... sene 1995 olmalı. 2-0 kazanmıştık boliç ve saffet atmıştı golleri. şimdiki migros kale arkasında izlemiştik babamla. hasta beşiktaşlı babam benim yüzümden katlanmıştı bu duruma. *
ibb - denizli.
ankaragücü-kasımpaşaspor 2-2 bitmişti. ankaragücü 2-0 öne geçmesine rağmen az daha veriyordu maçı.
Çocuğum olsa ilk derbi bir maça götürürüm. örneklerde hep anadolu maçları mevcut. Marjinallik gerek.
siirt jetpa-galatasaray
yer: izmir atatürk
gol: kral serkan aykut.
ms: 0-1
hey gidi hey.
Fenerbahçe - altay izmir atatürk stadı.
çocukken 15 sene öncesi bursaspor - petrol ofisi maçı vardı. Petrol ofisinde nartallo oynuyordu sanırım. Bi araştırayım bak merak ettim kaç senesi olduğunu.
adanademirspor - fenerbahçe maçını izledim. başkan ali şendi. maç 1-0 bitti golü de aykut kocaman attı.
izmirspor - konyaspor yer izmir alsancak stadı.
1999 göztepe-erzurumspor izmir atatürk stadı. tehey o zamanlar süper ligde takımımız varmış.
beşiktaş-samsunspor maçıydı.