bugün

pek sevgili uludağ sözlük yazarlarının sahip oldukları tikleridir. * megaloman agustos bocegi kişisinin ilk ve cayır cayır anketidir.
yazarımızın tikine gelirsek elma kabuğudur efendim. evet lan, bildiğin elma kabuğu. dokunamam, yiyemem, hatta şimdi yazarken bile içim gıcık gıcık oluyor.
içine bir şey kaçmış göze asla bakamam . göz yaşlarıma hakim olamam şelale gibi akar .
içerik bulunamadı.
bir anketin gelişme bölümüne daha geldik dusunenadam denilen dallama yazarin evlere senlik tiki:

karsısında duran birinin gözüne toz çapak, saç, kirpik vs... gibi seylerin kaçmasi. hemen gözaleri yaşarir, bakamaz bu sebeple gözünden ameliyatta olamaz ölmeyi tercih eder gerekirse...
burnumu sürekli grip gibi çekip çekip dururdum küçükken.
eksi oy vermek.
spor ayakkabıların çıkardığı iç gıcıklayıcı ses.
(bkz: basketbol)
uçan yürüyen haşere gördüğümde alerjik reaksiyonun başgöstermesi..
aralarda bordo çizgileri olan kaldırım taşlarında tek renk yürümek istemek. bordo çizgiler yada kalin gri doseme taslari..
yeşil erik. millet bayıla bayıla yer ben ağzıma bile süremem. bırak yemeyi adını duyunca bile dişlerim kamaşıyor, yemiş kadar oluyorum.
saate bakmam gerektiğinde hem kol saatime hem de telefonumun saatine bakarım. kol saati takmadığım dönemler daha sağlıklıydım ama şimdilerde iyice sıyırdım.
sakız diyorum başka da bir şey demiyorum arkadaş.
patlata patlata çiğnerler ya uyuz olurum uyuz.
yaz mevsimi güneşi ****
sinirlenince sakalı, bıyığı çekiştirmek. sözlükteyken çok oluyor.
yumurtaya değemem, yiyemem yumurta, yumurta görmeye bile dayanamam. iğrenç.
yaklaşık 2 sene önce devamlı içimden "lütfen hatta kalın" diyordum. çok şükür ki geçti. bir de vişne suyunu bardaktan içemem. illa ki pipet olacak.
1. Yumurta yiyemem kokusuna dayanamam.

2. Merdiven çıkarken sağ ayak başlarım sol ayak bitmek zorunda ve merdiven basamaklarını çift sayılı adımlarda çıkmak zorundayım.

3. Biri böğrüme böğrüme dürterse söverim. Güzel söverim hemde.

4. Çift sayı takıntım herşeyde vardır. Parmaklarımı çıtlatacaksam çift sayı olmak zorundadır. o parmağı kopartırım ama çift sayıya tamamlarım. *
vs. vs. vs.

Farkettimde dürtme harici geri kalanın hepsi tik değil takıntı. Sizin anlattıklarınızda takıntı efendim. Başlık değişsin takıntı olsun bence. *
Sözlük yazarlarinin sahip olduğu tiklerdir.

Mesela benimki birisi boynuma dokunur ise bir acayip hissediyorum, gıdıklaniyorum.
Ayrıca sinirlenince kaşlarımla oynarım.
(bkz: hassiktir)
ne zaman herhangi bir yerde mutfağa girsem elimden geldiğince yavaş hareket ederim. o mutfak dolaplarının kapısı açık olunca... çok kafamı deldim. *