bugün

Yoktur. Ya da ben bilmiyorum.
kopya takıntım var çok çalıştığım dersin sınavında bile kopya çekiyorum.tabi siz buna alışkanlık da diyebilirsiniz.
Kolye takmazsam ölürüm ve ayağımi hareket ettirmezsem fena oluyorum mutlaka o ayak hareket edecek. öylede psikopatim.
Güven takıntım var. insanlara güvenemiyorum
Sınavlar. Ders çalışmayınca vicdan yapıyorum bu yüzden en kolay derse bile saatlerce çalışıyorum.
Masada eksik olan herhangi küçük bir eşya olsa dahi ders çalışamamak.
Çalışmadığım konular kaldıysa sınavda hiç çalışmadım endişesi yaşamak.
Mükemmeliyetçilik, bir işte en iyisini olmak isteme, olamıyorsam o işi hepten bırakma.
Bir işi yapacağım varsa da emir aldıktan sonra asla yapamama.
Elimi sürekli yıkama, elimi yıkamadan hiçbir işi yapamama.
Hazır olsam bile dışarı çıkmak için evi kontrol işlemlerimin yarım saat kadar sürmesi.
Geç kalma korkusu, randevulara saatler önceden gitmek vs.
Dogalgaz vanasini ocagi kulanmadigim surece kapali tutarim. Ayrıca bazen vana kapali mi diye mutfaga gidip kontrol ederim.
Ellerimi sık sık yıkarım.
bulunduğum odanın illa kapılarını kapatırım, açık olursa görmüyorsam bile hissederim. yaz ayında bile battaniye örterim 1 de. aynen bu sıcakta.

edit: defter ve kitaplarımın kurcalanmasına izin vermem. "notlarını vermiyor bahane uyduruyor." deyip darılanlar oldu. hayır sanki not tuttuğum var. defter lan o illa özel 1şiler yazmışımdır.

edit2: yazdıkça aklıma geliyor. telefonda arama kayıtlarını, sms geçmişini, bana atılan fotoğrafları fln istisnalar haricinde silmem.

edit3: gideceğim yere dümdüz gitmek yerine parça parça dönerek giderim, ara sokaklar tercihimdir.
Beyaz tenli kızıl saçlı bir kıza!
insan karşı koyamiyor ki!
Bir elim ıslanınca mutlaka diğerinide ıslatıyorum ve bunu farkında olmayarak yapıyorum. Bir arkadaşım farketmişti ve bu şekilde haberim oldu.
yalnız değilim biliyorum.
daha önce yarıda bıraktığım şarkıyı kaldığı yerden dinleyemem sonraki şarkıya geçerim.

açık çekmece ve dolap kapağı gördüm mü muhakkak kapatırım.

bir de yiyecek bir şeyden kaç tane istedim mi tam o sayıda isterim olmazsa artanı yemem. örneğin iki dilim baklava istedim ve üç dilim koyulursa iki dilimi yerim artanı tabakta bırakırım.

böyle yazınca kendimi baya hastalıklı bir insan gibi hissettim.
Uf mevzuya gel.

Simetri
Yamuk bişey gördüm mü düzeltme
Gittiğim mekanlarda hep aynı yere oturma
Ayakkabı
Kötü bir şey yaşadıysam bir daha o kıyafet kombinasyonunu giymeme
Dolapta mutlaka süt bulunması
Ezik sigara pakedi almama
Misafirlikte tuvalete gitmeme
Çamaşırlarımın gruplu olacak şekilde çekmecede bulunması...boxerlar slipler v yakalar sıfır yakalar gibi.
Çorap takıntısı

Daha da var arkadaş. Ne obsesif adammışım.
simetri, devamlı telefon ekranını silme, mesajları ve arama kayıtlarını silme, windows çöp kutusunu boşaltma... böyle bir deliyim işte...
Soğuk zemine çıplak ayakla basarken sadece topuklarım ve başparmaklarım yere değiyor. Aynısı babamda da var. Yaşlı başlı adam mutfağa girince halı olmadığı için penguen gibi yürüyor. Keza ben de.
Ağız şapırtısı nefret ediyorum bundan !
Tırnaklarımı duvara sürttüğimde tüylerim diken diken olur.

Nesneler yapuk çarpraz ve düzensiz olmuycak düzenli olucak.

Perdenin kenarında açıklık varsa rahat edemem kapatırım hemen.

Kalabalık yerlerden uzak dururum. Kafelerde falan kasılırım rahat edemem.

Şarj ettikten sonra şarj aletini prizde bırakmam.

Evden çıkarken ışıkları, ocağı ve kapıları kontrol ederim. Unutup çıkarsam geri gelirim.

Misafirlikte sıçamam. Sıçsam da 4 gün bekletip sıçarım.

Burnunda bok kırıntısı olan insanlardan tiksinirim.

Ayakkabıyı ve çorabı sağdan giymeye çalışırım.

Hoşuma giden ritimleri evdeki eşyaları davul olarak kullanıp çıkartırım.

Evde masanin uzerinde bölünmüş simit oldugunda uçlarını bölüp yerim.

Böcek görünce tüylerim diken diken olur ve silkelerinirim küfür ederek.

Kullanmadığım şeyleri zula yapıp bekletirim sonra parçalayıp atarım. Kimsenin kullanmasını istemem.

Kolonyanın dibinde az kaldiginda o kolonya sisesini puflatırım.

Ses cikartan saatlere ayar olurum.

Çeşmede su damliyorsa uyutmaz o ses beni. Gerekirse vanayi kapatirim.

Evde misafir varken rahat edemem.

Mesajım siklenmezse bir daha yazmam.

istek attigim kisi onaylamazsa bir daha eklemem.

Saticilar sattigiyla kalir.

Arkadan is cevirenin hayatini sikerim.

insanlara davrandigi gibi davranirim.

Dengesiz duran cisimler sinirimi bozar.

Soğuk insanların yanında kendimi hiç ifade edemem. O pozitif enerjiyi hissetmezsem götüme güneşi soksa ısınamam.

Eringecimdir.

Herseyi ertelerim.

Göndergesel konusmayi ve şlapp diye surata lafları geçirmeyi severim. Ya da yerine göredir. Bekletirim zamanı gelir.

Ortak bardaktan içecek içemem.

Baskasinin el sabununu kullanamam.

Umumi tuvalette firca yoksa sıçamam. Fazla ugranmayan bir yerse kimsecikler yoksa sıçıp kaçarım. (Cami helası hariç).

Okul tuvaletine asla sıçamam diyordum ama yaptim iki kere. Altima sicacak seviyeye gelmistim ve devamsizliğim sınırdaydi. Gittim sictim. Lise anisi olarak kalmisti buda.

Dürüstlük taraftarıyım.

Kıskanınçlık sinire dönüşür ve beynim durur.

Sinirliyken elime aldığım adamı kimse elimden alamaz.

Sinirliyken kendime bile zarar veririm.

Sinirli olduğumda neler yaptığımı eşyalar da iyi bilir.

Çabuk sinirlenir çabuk sakinleşebilirim.

Horlayan insanları dürterim.

Uyurken sikseler uyanmam.

Uyumayı severim. Zorla uyandıldığımda asabi olurum ve uyandiran kisiyi fircalarim.

Saçma şeyler için arayanlara kifür edip kapatmak adetimdir.

Geç yazma sebebimi belirtirim.

Beni umursamayani ben asla umursamam.

Seversem tam severim. Nefret edersem tam ederim.

Evde gereksiz yanan isiklari kapatirim. Rahatsiz olurum.

Cebimde para kalmaz boka püsüre gider.

Yemeyi ve içmeyi severim. Göt ve göbüş büyütürüm

Yazmaya erindim yeter bu kadar
sözlük yazarlarının kendilerine takıntı edindikleri şeylerdir.

her gece yatmadan önce ellerimi yıkayıp kremlerim. yapmazsam rahat edemem. benim takıntım bu.

başlık takıntı başlığı değil mi, biz mi yanlış okuyoruz? takıntıya adam uyumayı severim çabuk sinirlenirim bilmemne yazıyor.
Eller eller eller şarkısı eşliğinde eller efenim. Kafamda hayatıma bir şekilde girmiş insanların ellerine ait çok geniş bir katalog var, silip atamıyorum. Hatta geçen şey fark ettim, bir insanın adı geçtiğinde şak diye gözümün önüne elleri gelmiyorsa o insan hakkında birçok şeyi çoktan silmiş oluyorum. iki saat sorular sorarak kimdi o ya diye çıkarmaya çalışıyorum. Belki de denklem tam tersidir bilemem.
Odamın kapısı açık kalmayacak.
Birde mazide en minik anıları yakalamak, bir şarkı sözünde bir ufak detayda hatırlamak gibi çirkin vir huyum var.
biri ağzını şapırdattığında ağlarım, ve gece lamba kapalıyken uyuyamam.
desenli çorap giyemiyorum.
Simetri.. Ne illet bir şeydir ya.
(bkz: simetri)
Birinin yanımda tırnaklarını kağıda sürtmesinden fena huylanırım, o yapınca ben de tırnaklarımı kağıda sürtmeden rahat edemem ve daha çok huylanırım.

Odamın kapısı açık uyuyamam ve odada oturamam.

Hava ne kadar sıcak olursa olsun geceleri ve sabah öğlene kadar balkon kapım açık uyuyamam.

Birinin yüzüne düşen kirpik veya kaşı alamam, benimkini de kimsenin almasını istemem. Yemek yenen masada birinin kirpiğini vs. görürsem de ya birine aldırırım yada bir şeyle üstünü kapatırım.

insanların burnuna zorunda kalmadıkça dokunmam.

Ayak görmekten veya ayağa dokunmaktan nefret ederim. Birinin çoraplarına kirli veya temiz olsun zorunda kalmadıkça dokunmam.

Ufak bir yastığım var onsuz uyuyamıyorum. Yatıya gittiğim her yere götürüyorum. Kendi yatağımda yattığım yastığa ek olarak üç tane daha ufak yastık bulunduruyorum.
Misafirlikte sıçamam

Çorapla sıçamam

Alt tarafı çıkartmadan sıçamam

Yüksek ses müziğe dayanamam

Başkasının kullandığı havluyu kullanmam.