bugün

dördün kuralı. sadece 5 10 kişilik burjuva sınıfı için yazılmış bir kitap.
Gogol - ÖLÜ CANLAR . Okuyan kişiye adı gibi hal getiren kitaptır.
don delillo- beden sanatçısı.
okuduğunuzda sizi iğrendiren veya rahat olan kafanızı bulandıran kitaptır.
Günde bir kitap bitiren, ayni anda iki kitap okuyabilen ben su 3 kitabi yarim birakti;
-Çocuk kalbi.
-Kumarbaz.
-Soğuk kahve.
(bkz: akile hanım sokağı)
madam bovary.
jean paul sartre bulantı.
orta okuldayken ilk okuduğum çocuk kitabı olmayan kitaptır. adını bilmiyorum da tuhaf dini bir kitaptı. "eşiniz aldatsın, siz sabredin" tarzı şeyler öğütlüyordu dişilere. "bir genç kız yetişiyor" gibi genç kızlı falan bir şey. siz siz olun, çocuğunuz olursa, okuyacağı kitabı önce siz okuyun.
(bkz: zar adam)

-beğenerek okuduğum olasılıksızlık kitabından sonra aldım ama yarım bıraktım. okumaya zorlayamadım bile kendimi..
Orhan Pamuk - Kar.
Okunmuyor.
Bir de calikusunu sevemedim.
Orhan Pamuk'un okurken süründüren herhangi kitaplarından biridir.
hemingway - çanlar kimin için çalıyor ?

e ben de fethullah stayla yapmaz mıyım sana hemingway . !
(bkz: üç aynalı kırk oda)
(bkz: murathan mungan)

tıpkı TV programlarında olduğu gibi kitaplar üzerinde de yaş ibaresi olmalı. 10 yaşındaki birini bulantıdan bulantıya sürükleyen lanet bir kitaptır. şimdi hangi havucu kim ne için kullanmış takmam belki ama ortaokul öğrencisi için bir felaket olabilir.
Shades of Grey.
ölü canlar.

okursun okursun anlamazsın. o kadar saçma.
aziz nesin tersine tebbet.
başıma bir iş gelmeyecekse, beyaz kale.

daha böyle siyasetten falan anlamayan ortaokul veledi iken, 15 sene kadar önce popüler kültürü merak edip almıştım kütüphaneden. yaşım için mi ağır gelmişti, neydi. bir türlü okuyamadım, cümle bitiminde başını unuttum, öyle bir kitaptı, zaten yarısına gelmeden bıraktım köşeye maalesef.
kahraman tazeoğlu - kıyısızlar

(bkz: bu adam ne diyo ya) diye düşünüp durursun.
biliyorum benim kapasitesizliğim ama kaç kere denediysem de göt oldum: böyle buyurdu zerdüşt.

bir sayfa okuyamadan uyuyakalıyorum. laptop çok işlem yapılınca kendini kapatıyor ya hard disk yanmasın diye, o hesap.

aforizmalar olan nietzsche kitaplarını hadi iyi kötü kıvırıyorum da bu kitapta kendimden soğudum lan.
metal fırtına isimli tuvalet kağıdından başkası değildir.

başlanılan kitabı yarım bırakmama prensibinden dolayı bitirmiş olsam da her saniyesinden ayrı iğrendim kendisinin. Bu kadar sikko bir yapım olamaz.
Steve thayer-mevsimlik katil.
böyle buyurdu zerdüşt.

yazan kişinin akıl hastası olduğunu anladım.
grinin elli tonu

ne illet bir kitaptır arkadaş.
knut hamsun(d) : açlık.
erickh von daniken: tanrıların arabaları