bugün

2011 Milano konserinde james hetfield fade to black çalarken şarkının bir bölümünde gitarı Clean den overdrive tona geçmemişti swiç bozukmuş şarkının sonunda tekrar aynı tondan çalıp vov soheavy demiş bulunup kendime nick olarak yapıştırmışımdır.
Edit ; j.hetfield metallica nın solistidir kardeş.
bundan 2 ay önce, üye oldum. dedim ki nickim gücümü göstermeli, ama olmadı, bu nicki alınca ters etki yaptı.
Çok sevdiğim bir azeri türküsünde geçen en güzel söz.
Ben kendim de azeri kökenliyim. Türkülerimizi çok seviyorum açıkcası.
Cevabi soruda gizli.
(bkz: dr oetker)
Fotoğrafçılık.
Haxball zamanlarıydı.

Oyuna girmek için "nick giriniz" yazıyordu.

Ama benim nikim yoktu ki!

Anlık olarak "nikimyok"

Yazdım.

Yazış o yazış ki, adına blog sayfası bile açtım.

sonra sözlüğe geldiğimde benim yıllık nikimin kapıldığını gördüm ve yıkılmamak için silkip kendime geldim.

O sıra işte sonuna "öz, hakiki" gibi olsun diye "ki" ekini koydum ki nitekim eskisinden bile daha iyi oldu. Ve yeni.

Çünkü (bkz: yokki) içerikli bir karikatür vardı..
john green okumayı seviyorum ve kitaplarını sırayla okuyorum. kağıttan kentler kitabında quentin karakterinin sözlükte aldığı nick dirilisciq dur ve ben bu nicki beğenip sözlükte kullanmak istedim fakat sonradan farkettim ki direnisciq değilmiş tam bir fail oldum ama olsun bu nickte tam benlik oldu.
Nickimi degistirmek istiyordum. Sonra dusundum son zamanlarda en etkilendigim film gone girldi. Bu yani.
Anlatsam roman olur.

Üşeniyorum, öyleyse yarın..
fotokopiçilerin ,internet kafelerin camında yıllardır 'tez hazırlanır , ödev yapılır' vb.gibi yazıları gördükçe kendime dert ediyordum. nasıl olur arkadaş ben mi okuyorum bu okulu sen mi ? artık dönercilerin camında görmekten korkuyordum zaten okuduğum bölümün bir *ike yaramayacağını anlamışım, birde üstüne bu olaylar tamam benden bir b*k olmaz dedim.

sonra hazırlandım gerçeklerle yüzleşecektim çıktım evden doğru bir internetcafeye -abi tezim var, -halederiz dedi kendinden emin bir ses tonuyla. işte gerisi malum... herkesin deha olabileceğini öğrendim ve bu nick benim olmalıydı.
ön kolun ön tarafında bulunan bir kasın latince ismidir "pronatör teres" anatomi dersinden kaldı.
Sözlükte geziniyordum. Sonra bu niki gördüm çok beğendim. Bu niki aldım.
hem el hem de ayakta solu kullanmam ve kalecilik yapmam yani pek bi hikayesi yok.
http://m.youtube.com/watch?v=P4K6tJAT-sU
kuzenim 2 sene önce vefat etti ve ona bal köpüğü diye seslenirlerdi küçüken çok samimiydik ama 8 yaşından sonra onu bir daha görmedim bu yüzden balkopugu1903. (bkz: uzun hikaye)
dunyanin en guzel folk metal sarkisiyla adas olmak.
Yavuz Sultan Selim' in mahlasıdır.
bu gezegene sığmayan, bunaldıkça bunalan ve de eskiden beri astronomiye meraklı olan birinin, benim yaşam umudu yüksek olduğunu düşündüğüm, yaşayacaksam orda bi yerlerde yaşarım anca bu saatten sonra dediğim ve gitmek istediğim yer. fazla uzak da değil hem 300 ışık yılı falan.
dersten geldim. kafa dağıtmak için "yahu bi sözlük var diyolar bakayım nasıl bişeymiş bu" diye girdim. o anda aklıma gelen ilk nick budur. bölümümü söylememe gerek yok sanırım.
Malûm kendimi etraflıca anlatabilen bir nick istemiştim. Sorun şu ki kendimi anladığıma göre ya hiçbir şeye benzemiyordum yada herseye biraz biraz benziyordum.
Bende etrafındakilere sordum.. Hep aynı cevabı aldım, "çok garip ve Zeki" bunu tembel oldukları için söylüyorlardı, tamam daha önce gördüklerine benzemeyebilirdim ama garip kelimesi beni tatmin etmiyordu.. (Zeki ligi de ben kabul etmiyordum (bkz: aşağılık kompleksi diyip te kaçmıyorum, öyle olmadığımı biliyorum.) )

Bu durum beni geçici nickler aramaya zorladı haliyle. En sonunda garip kelimesini araştırdım karşıma sonlara doğru quaint* çıkt, anlamı antikaydi' "aa ne güzel" i bastım anında, çünkü nasıl yaşanildiğini bilmediğim için bütün bu yaşanmisliklarla bezeli alet edevatlar bende mazîye karşı bir sevgi uyandırdı.

Efendim ben kelimenin anlamlarını okumaya devam ederken en sonda "garip ve hoş" yazıyordu. "ohaa" yi bastım ve ben buyum dedim.. Garip ve hoş. Aynı zamanda bir antika.
imkansız aşka düşen kadınların, bu aşktan kurtulmak için gözyaşı ve acı içinde ettikleri dua.
tanrı beni kendimden korusun masasında.
battal gazinin filmlerinde oynayan bizanslı kahpelerden biri. hain kostok ve kalleş antuan.
hayatıma giren herkese "hoşgeldin!". niye mi ispanyolca? kulağa hoş geliyor.
arkadaşlarım, sakallarım dolayısıyla bana kurt adam diyordu, teknolojiylede ilgili biriydim bende böyle bir nick buldum.