bugün

ortaçağda dere beyi olabilme sevdamı tatmin edebilmek için her zamanki gibi mount blade wfas'yi oynuyordum. birden aklıma o geldi. yeni kayıt olacağım forum siteleri, browser oyunları vb. için yeni bir id'e ihtiyacım vardı. o an aklıma tatar süvari eri mirza şambul geldi. tamam dedim işte beni yansıtan karakter.
fihristanbul bakıldığında pek bir anlam ifade etmemekte ama benim için kitap gibi şehir dediğim, güzelliklerini sıralamaya kalksam bayağı bir uğraşacağım istanbulla özdeşleşen nickimin hikayesidir. fihrist katalog anlamına geliyor. sonu -ist ile bittiğinden istanbulla birleştirdim ve tam benlik oldu.
sözlüğe kaydolurken hapsıramıyodum bi hastalık sonucu sanırım. nickide yanlıs aldık hapsuramayan ne ya.
ya aşıktım o sıralar ya da kafama bir şey düşmüştü. son derece ergence doğrusu.

vesselam...
eski sevgilimle birbirimize taktığımız lakapların kısaltması.
bir ramazan gecesiydi yine. aklımda vardi ulu sözlüğe kaydolmayı kafaya koymustum. ve farkettim bir horoz evet bir horoz daha sabah olmadan ötmeye başlamış. ilk önce çok sinirlendim fakat sonra o horozu benimsedim. ondaki karşıt durumu kendime lanse etmek istedim. ve ögünden beri erken oten horozum. saygılar.
Şöyle başlıklar açmayın, sonra bazılarımız üzülebiliyor...
gezi parki olaylarindan sonra.
-senin nickin hikayesi ne
-yağmurlu bir günde koşar adımlarla yürüyordum,yanımda bir araba durdu,içinde sarışın hoş bir bayan vardı sonra konuştuk biraz..
-ee sonra ne oldu peki
-baktım nicksiz olmuyormuş,dedim The Dark Knight olsun.
-nasıl.
Matematiği sevmemden ve o derste iyi olmamdan kaynaklanıyor. Son da ki 01 ise adanalı olduğum için değildir, daha önceden bu nick başka bir üye tarafından alındığı için sonuna 01 ekledim.
anlatıyorum. Sıkı durun. Kafede oturuyorduk, bilirsiniz x cafe. Sonra xx isimli garson gelip ne arzu edersiniz diye sordu. Soda dediğim de ne li olsun diye üsteledı. Bende sadeli dedim ve sadelisoda doğdu.
The sopranos'u izleyen herkes bilir.
yıllar önce küçücük bir çocukken anneannemin günlerinden birinde tartışılan konulardan biriydi. tanımadığım bir akrabam yine tanımadığım bir akrabama okudun da noldu kızım evde oturup kaynananın ağız kokusunu çekiyosun demişti. ordan aklımda kalmış.
sevdiğim bir hamburg ilçesidir pauli ve onun güzel futbol takımı (bkz: stpauli). işte bu yüzden.
swedish house mafia aşığı olmam ve onların zirvedeyken dağılma kararı alarak efsaneleşmeleri.
Nazi hiyerarşisine olan hayranlığın eseridir. Ama nazi degilim. Komünistim.
hatırlatmayın lan...
*
vahiy geldi.
bir dohotrun babasını darp ettiğini düşünen bir ablamızın hem dohtorları dövüp hemde (bkz: bubama kim vurdu) diye seslendiği videodan aklımda kaldı.
şimdi bizim lisede bir çocuk vardı hep ondan hoşlanıyordum hiç açılamadım ona adı bundy di sonra haberini aldık siyasete atılmış hukuk bitirmiş sevgilisi terk etmiş. birde vosvosu vardı hep dalga geçerdik sonra başka haber alamadım.
daha evvelden de açıklamıştım.

(#20896539)
Normalın 2 katı uzun surede gecırdıgım grıp hastalıgı yuzunden. Vucuduma gıren ılk vırusu saygıyla anıyorum.
rs sessiz bir çığlığın halk nezdinde kendini göstermesidir. rs yüzyıllar boyu süregelen bu insafsız sistemin artık daha fazla devam edemeyeceğinin bir göstergesidir. rs çok yavaş ilerleyen bir süreç, bir devrim, bir hayat olgusudur.

detay için;

(bkz: rs ne amk biri söylesin artık)
gariplik olsun diye. belki dikkat çekmektir amacım.
ordan, burdan, şurdan...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar