araba kullanmak. çok keyif alıyorum. özellikle arkadaşlarla yapılan araba gezmeleri bir başka oluyor.
*
futbol oynamak. halı sahada oynamak güzel olsa da; sokakta veya bir piknik alanında takımınızı kurduktan sonra çift kale maç yapmak, özellikle yenen taraftaysanız insanı çok mutlu ediyor.
*
yardıma muhtaç birine yardım etmek. insanı acayip huzurlu yapar. o gece yastığa kafanızı koyduğunuzda ben bugün birine yardım ettim dediğinizde daha rahat uyursunuz.

tanım: sözlük yazarlarının mutlu olduğu anlardır.
açtığı başlığın rağbet görmesi.
entrylerin iyi oylanması.
Entry'lerinin iyi oylanması.
yazarların keyiflerini bir nebze yerine getiren, boyundan büyük mutluluk veren hadiselerdir.

örneğin; yeni ev taşıdık. uydunun kurulumunu beceremedik düne kadar. dolayısı ile televizyon izlemiyorduk son 15 gündür.
bunun iyi yanı nedir? şudur; ramazan gelirken haber bültenlerinde bazı klişeler görülmeye başlanır.
mesela davulcularla ilgili bir haber. belediyelerin iftar çadırlarıyla ilgili haberler. ve tabii ki beslenme uzmanlarının tavsiye ettiği iftar menüleri. işte son 15 gündür bunları izlemediğim için gerçekten çok mutluyum.
budur dedirten anlardır...
yeni eve taşınma ve yerleşme işlemlerinin bitmesi, bitsin artık denilen kitabın bitirilmesi sayılabilecek örneklerin başında gelebilir
iş yerimde, çay ocağımızın o küçük camından görünen, ıhlamur olduğunu sandığım ama ıhlamur olmayan, çok sevdiğim, hergün mesai başlamadan içtiğim kahveme ve sigarama o harika görüntüsüyle eşlik eden, ne ağacı olduğunu hala bilmediğim güzel ağaç dün yine ona baktığım bir esnada yapraklarını dökmeye başladı. güneşle dans ediyordu resmen. yaklaşık on dakika içinde yüzlerce yaprağını tek tek ve hızla döktü. büyülendim. ağaçların yapraklarını döktüğünü rüzgarın onları savurduğunu çok görmüştüm bu beni mutlu eder ama bir ağacın tüm yapraklarını bir seferde toprağa salması ve bunu biranda etkileyici bir ahenkle yapması, beni haddinden fazla mutlu etti. enerjisiyle kapladı içimi. o an gözlerimin görebiliyor olması da mutlu etti beni. ve yaradan'a duyduğum aşk tabi... hayatta ne çok mutluluk resmi var halbuki değil mi?
kafa dengi hoşsohbet yazar kardeşlerimizle tanışmak, yorumlaşmak, yorumdaş olmak...mamma mia!
bu sabah güneş yine gözüme kaça kaça uyandırdı beni*
evet çok çok mutlu oluyorum güneşle uyandığımda.
elinde sıcak çorbasıyla, sıcak yatağının içinde entryler üretmektir.
(bkz: o)
mutlulugum falan yok amk. atarlıyım evet
polyanna gibi her boka sevinirim mutlu olurum kısa ve net.
az önce çok yakın bir arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak bence çok sevimli böyle nefis bir şey yaptım. açık yeşil kağıtlara siyah beyaz olarak çok çok güzel fotoğraf ve resimlerin çıktısını aldım 20 tane çünkü 20 yaşını bitirdi, en sonuna da çok sevdiği için yağmur kaçağı şiirini koydum. bunları spirallettim, nefis oldu. arkalarına istediğini yazacağı orijinal bir defteri oldu. şimdi sadece kargoya vermek kaldı. canım yaa *
zamane aşıkları diye hitap edilmekte olan aşk türüyle yakından bir ilişki kurmamış ve kurmayacak olmam.
güzel bir sohbet şimdi sadece.
gıda boyası kalemini keşfettiğimden beri sevdiklerime üç beş gözlü uzaylı kurabiyeler yapmak.
2 yıldır uzaktan uzağa sevilen kadınla sonunda çıkmak.
hmm.. şey.. şu an müspet bir neden bulamadım..
açken evde yemek olmamasını hazır yemekle 10 dakikada telafi etmek ne büyük mutluluktur o..
Insanın en çok ihtiyacı olduğu yerde başına gelebilecek mutluluklardır kimi zaman. Bugün metrodayım önünde ayakta beklediğim kişi indi ben de oturdum o sırada koltuk değnekleriyle binen birini gördüm tabi ki bu beni mutlu etmedi. Düşünmeden kalkıp yer verdim adam da kibarca teşekkür etti ama ben bugün böyle bir şey yaptığım için çok mutluyum. Bu burda dursun unutursam görür yine mutlu olurum.
görsel

şu çerçeveye bakınca moralim yerine geliyor lan.
inanabiliyor musun sözlük ilk defa şarjım hiçbir enerji kaynağına bağlı olmadan tam 18 saat boyunca dayandı. Ne kadar mutlu oldum bilemezsin.
güzel telefon iyi para.
Hava güneşli ve sıcak.
haziran ayında yanına gitmektir benim için. çok istiyorum. fazla yazıp da üzülmeyeyim.