kiraz ve vişne yemek.

tadını seviyorum ama yerken çok korkuyorum.
uçurtmalar.
ölümdür.
yılandır.

(bkz: adını duyunca bile sıçramak)
-karanlıkta tek başına kalmak
-evde tek başına kalmak
-köpek, kedi ve horozlar
-yalnız ölmek
-yaşlanmak
-evlenmek
-çocuk doğurmak

kısacası gelecek ürkütücü.
sabah uyandığımda çükümün kesilip de elime verilmiş olması. (öeh be ne biçim korkuymuş la bu...)
şu ara yaşadığım durum... bir kaplumbağa buldum sözlük ama annem evde hayvan istemiyor. şimdilik evde yok, kaplumbağam ve ben çok mutlu bir birliktelik yaşamaktayız, ama annem gelince, aramıza girebilir. hatta kaplumbağama; benden vazgeçmek için ne kadar istediğini bile sorabilir sözlük, kaplumbağam beni bir marul yaprağı için bırakırsa... **
her türlü haşere...
minik, gözlerini koca koca açmış, alkış hareketini yavaş çekimde yaparak (bir taraftan da apla diyecek) üzerime koşan sokak çocukları. neden bilmiyorum çığlık atarak kaçıyorum.
aşık olmaktan korkarım.
(bkz: deprem)
(bkz: hamam böceği)
(bkz: yalnız kalmak)
hani böyle tuvalete giriyoruz ya. Donumuzu indirip klozete oturuyoruz. O arada götüme örümcek falan kaçar diye çok korkuyorum ben. Öyle böyle değil. Kâbuslarıma giriyo, her fırsatta götümü yokluyorum.
gece 12'den sonra mezarlığın yanından geçmek. düşüncesi bile korkunç.
bir gün hiçbir şeye sahip olamamış eli bomboş bir adam olmak. ölümse... korkuyorsam adam değilim...
bi benzeri için (bkz: sözlükçülerin en tuhaf korkuları).
ince sigara içen kızlardan hep korkmuşumdur, sevgilimi elimden alsa gider mutluluklar dilerim o derece.
karanlık aşığı biri olarak karanlıktan korkmak.
nasıl oluyo bende bilmiyorum.
mutlu olamamak.
erken ölmek.
sevdiğim insanların başlarına kötü şeyler gelmesi.
Her gün dışarı çıktığımız arkadaşların evlenmesi ve benim yalnız kalmam. Kimseye anlatamıyorum bu korkumu da, düşünsenize arkadaşlarınızın eşi çocukları var siz hâlâ daha aile ziyaretlerine gidemeyen birisiniz, akşamları dışarı çıkalım dediğinizde arkadaşlarınız hanım evde bekler diyor. Bu utanılacak bir şey değil, aksine evde sizi bekleyen birisinin olması size gurur verir fakat karşınızdaki icin çok üzücü.
uçan böcekler hariç bütün hayvanlardan korkuyorum. evet kuşlar dahil. lan 21 yaşındayım halen güvenparktan tek başıma geçemiyorum.
Bedenime ve ruhuma aci cektirebilecek her şey.
boşanamamak.
(bkz: gelecek endişesi)