bugün

sözlük yazarlarının yitirip bulamadıklarıdır. cisimlerden meziyetlere kadar her şey olabilir.

(bkz: çakmak)
(bkz: akıl)
(bkz: bekaret)
sevgi, dostluk gibi maddesel olmayan olgulardır genelde. para bulunur, ev bulunur, araba anahtarları ya da telefon bulunur ama aynı sevgiyi ya da aynı dostluğu kaybettiğin zaman, bir daha aynısını bulman mümkün değildir.
açık ara farkla pasonun kazanacağı anket.
penamı kaybettim. ya bu meret yere düştüğünde öyle bir acayip yerlere gider ki asla bulamazsın, başlı başına bir fenomen bu pena sıçrayışı. 1 hafta sonra temizlikte acayip bi yerden çıkar.
--spoiler--
seveni arıyorum
gören söylesin
--spoiler--
gözlüğümü kaybettim sözlük. 300 lira da para vermiştim nasıl içime oturdu anlatamam.
Ask, masumiyet, samimiyet, kendimi kaybettim bulmamacasina bulacam umumuyla.
ilham kontrolü.
avea olan güvenimi kaybettim. yükümsüzdür. defolup gidelisidir. dağılasıdır...
huzur..
mutluluk
çorap eşi.
Elbisemi. Kucuk bir sey de degil ki ne ara kaybettim bilmiyorum. Gecende konsere giderken giyeyim dedim. aradim taradim yok. Sanirim gecen sene bir yerde unuttum onu ama nerede? Ah nerede! Sonra bir bardak su ictim ustune.
siyah keten gömleğimi kaybettim. nerde olduğunu falcılara bile sordum o derece severdim. madem okadar seviyordun kaybetmeseydin mal diyen olsa ilk önce sen kime mal diyorsun der kafayı gömerim ama adam haklıdır yani. hakkaten büyük mallık bu.

(bkz: yiğide kafa at hakkını yeme)
şiir yazacak ilham.
pena. mina koyim bir eşya bu kadar mı çok kaybolur ya ömrümün son 2 senesi gitar çalmaktan çok pena aramakla geçti...
uyku. bu kafayla sabah çık, dört saat yol çek bir de. müstehaktır efendim benim gibi gececiye.
gillette fusion traş takımının platformu ve altında takılı 2 tane yedek başlığı.o kadar para vermiştim amına koyyim. sapı var gerisi yok yani o çok garip, çok manidar.
Akil sagligim.
viktorya dönemi ingiliz yazını ders notları. epi topu 3-4 sayfa vardı zaten.

(bkz: kıymetlimis)
Kendileri. insanın benliğini yitirip bulma çabasıyla ortaya çıkan enfes düşünceler ve duygular işe yarayan cinsten olur. Bulduğun zamansa dertler vesaire bitmez. Yenilerine yelken açmış vaziyette bulurusn kendini.