bugün

Kimi sevsem mal çıkıyor bıktım.
Bana boş dendi amk yerinde.
Bugün risale i nur ile ilgili bir konferansa katıldım.
Konuşmacı konuşurken susadı ve oturarak suyu içtikten sonra anlatmaya devam etti.
Konferans bitti, soru cevap kısmına geçildi. Gelen sorulardan biri neden suyu sol elinle içtin?
Adam o kadar namazdan,abdestten, zinadan bahsetti. Günahı sevabı anlattı. Gelen soru bu. gerçekten trajikomik.
Ülkemizdeki müslimlerin kafa yapısı tam olarak bu. Böyleyiz. En ufak bir şeyi yargılıyoruz. Karşımızdakinin peygamber olmadığını unutarak. Hepimizin her şeyi tammış gibi birbirimizi eleştirmemiz ve bunun çirkinliği tekrar tekrar yüzüme vurdu.
Bu kafa yapısı değişir mi bilmiyorum ama benim bize bakış açım son üç dört yıldır çok değişti.
asla çekmem dediğim acıyı çekiyorum. aşk acısı! tabi belli etmiyorum hani. Ha bir de renkleri çok bilmiyorum özellikle yeşil sıkıntılı.
az önce arkadaşlarım kafeye gitti ben gitmedim çünkü orda günah çok maalesef .
Ygs için çok korkuyorum yani sonucundan... Ay bilmiyorum sözlük bana ne oluyor ama sinirlerimin laçka olduğu kesin.
yaz gelsin istiyorum. 3 ay boyunca yayılmak, sıcaklardan şikayet etmek, denizi seyretmek, gece 2'de karpuz ve peynir yemek... Bunların hepsini istiyorum.
2 gün evvel hastalıklı bir yanımı kesip attım, başta acı verdi tabii öleceğim sandım ama gel gör ki hala hayattayım ve bu satırları yazabiliyorum, öldürmeyen şeyin güçlendireceği kanısını kendimce tecrübe etmiş oldum.
bittabi bu hastalıklı yanımı keserken acı vermesinin yanı sıra bana bıraktığı bazı izler de oldu fakat bunlar için ne yapmam gerektiğini biliyorum artık.
sizin de böyle yavaş yavaş öldüren, öldürmeyen ama süründüren, en dibe sürükleyen yanlarınız varsa (bu bir insan, mekan, şehir, dost, kötü fikirler, duygudurumları olabilir.) vakit geçip de iyice kök salmadan bunları kesip atmanızı öneririm çünkü hayat çok kısa, gerçekten mutsuz olmaya değecek bir şey yok.
her şey güzel olacak.
okulda tuvaletlere değil de pet şişeye işiyorum. malum ayakta işesen üstüne sıçrıyor, oturarak işesen leş gibi heryer. şişeye işiyorum ,çöpe atıyorum. yalnız dikkatimi çekti yani 500-750 ml arası falan işiyorum genelde ilginç . hatta 1lt ye kadar çıktığı da oluyor.
Öylesine aldatılmış, kullanılmış hissediyorum ki ...
Ne olduğu nereye gideceği belli değil. Arkadaş olmak istiyordum oldum, peki ya gerisi ? Gerçekten iyi bir arkadaş diye mi arkadaşım yoksa, vizeler yaklaşıyor diye mi ?

Bunun için kullanılmak beni delirtir. Soramıyorum, anlayamıyorum. Bu kadar mı zor bunda yeterli olabilmek...
Aşık olmaktan en çok korktuğum insana aşık oldum püü rezillik....
Hep mi yalniz kalir insan etrafı kalabalık olsa bile? Hepmi bi caresizlik?
Bugün bu yaşadıklarım hayal olsun çok isterdim evet itiraf ediyorum mutlu değilim.
kürdüm, hdp'ye oy verdim, yarın seçim olsa yine vereceğim, mutluyum, gururluyum ve kürtlüğümle onur duuyyorum. açık ve net.
(bkz: bir kadına saplamak istemek)
Ah ulan ah.
Ben ortalama yakışıklılıkta ortalama zekada ortalama zenginlikte ortalama derecede giyinen bir adamım. Ortalamayım yani standart bi insanım . Ha diğer insanlardan ayıran özelliklerim de yok degil.
Velhasıl ortalama güzellikte ortalama zekada yani benimle aynı özelliklere sahip sevgilim vardı.
iki sene beraber çimlerde yuvarlandık yağmurda ıslandık falan filan Türk filmi gibi işte. Niyetimiz ciddi ne istediğimizi bilen insanlardık. Aileler birbirini tanıyorlardı uzaktan bi akrabalık vardı.
Sözü fazla uzatmayacağım. Bizim kızın ablası bizim ilişkiyi öğreniyor. Sonra bizimkine diyor ki ;
Sen o çoçugu kendine Nasıl yakıştırdın.
Lan kavaşe ben taytmıyım da sanki kardeşine yakışıp yakışmıyor diye yorumluyorsun.
Neyse araya başka mevzular falan girdi. Ayrıldık.
1 buçuk sene oldu ayrılalı benim aklımda hala o laf;
Sen o çocuğu kendine Nasıl yakıştırdın.
Bir buçuk senedir özgüven
Sıfır.
Beni beğeneni ben, benim beğendiğim de beni beğenmiyor sözlük. Çok klasik oldu ama durum böyle.
çok sinirliyim sözlük. en samimi arkadaşımla tartıştım. tartışma konumuz ise benim tişört alamamam. alamıyorsam alamıyorumdur kardeşim. bir de bir diyiş tarzı var ifrit oldum resmen. sigaraya para veriyorsam tisörtü de alabilirmişim. keyfimin kahyası sanki. yok kardeşim yok işte beş kuruş param yok. benim iyiliğim içinmişte günaha giriyormuşum da. sanki ben bilmiyorum günahı sevabı. bayılıyor millete akıl vermeye. kendisi çok biliyor ya haspa. ulan maddi durumum kötü. durumumu size anlatıyorsam sizden destek bekliyorumdur. bir sıkma canını arkadaşım dediğini duymadım. bende açık arıyor sanki mübarek. çok sinirliyim çok!!!
hayat otomatik olarak mi boka sarar yoksa biz mi cabalariz boyle olmasi icin ?
sıkılıyorum,yalnız hissediyorum.
Güneş doğarken sessiz ve bi o kadar dikkatli izliyorum. düşünüyorum, binlerce yıldır şuan benimle aynı güneşe bakan insanları, onların hayatlarını...

Her şey o kadar anlamsız geliyor ki anlatamam.
Paranoyak biri oldum çıktım. Sevgilim var ve bu yüzden onuda zor duruma sokuyorum. Babam başka biriyle mesajlaşıyor çünkü. iğreniyorum sözlük. Bi insanın yaptığı bi hata bi kaç insana mal olabiliyomuş anladım.
geçen hafta evlatlık olduğumu öğrendim.

dün kız arkadaşım terk etti.

bakalım bugün ne olacak. ama artık dayanamıyorum. az kaldı, son bir damla daha..
her gece aynı şeyi yapıyorum. film izlemeye niyetleniyorum bi bakıyorum saat on ikiyi geçmiş. lan diyorum şimdi başlasam en erken üçte bitecek, boşver yatarım ben o zamana. noluyo peki? muhabbet, müzik, efkar derken saat üç buçuğu geçiyo. hem film izlemediğimle kalıyorum hem de boşu boşuna efkara bağlıyorum. ne biçim değişik bi insan evladıyım ben ya.
10 saniyede aşık olabildiğim bir gerçektir.
güncel Önemli Başlıklar