bugün

insanın itiraf etmeye utandığı itirafı mı olur ya valla yazasım geliyor da yazamayacağım galiba.
Bende biraz ukalalık var galiba sözlük. Kendime dur diyemiyorum.
hayattan yediğim darbeler yüzünden inancımı kaybediyorum. herşeyin üst üste gelmesi, hastalıklar, acılar, ölümler peşimi bırakmıyor ve ben hala "buna da şükür." diyorum. ya hayata karşı tepkisizleştim, ya da her olayda beynimin birazını bırakıp salaklaşıyorum.
ekzantirik şeyler yapmak istiyorum yoksa bu can sıkıntısı geçmeyecek.
bugün bisikletle turlarken ufak çantamın düştüğünü fark ettim. hemen geri dönüp aynı istikamette aramaya başladım ki genç bir çift bulmuş içindeki telefonumu alıp ilk sıradaki kişi ile görüşüyorlardı. telefonun ilk sırasında aşkım olması gerekirken abdullah adındaki kuzenimle görüşüyorlardı. gözlerindeki acıyan bakışları fark edebiliyordum.
Bugün 5 haziranmış sözlük. Haziran olmuş amk. Ben daha 2014 demeye alışamadım. Sanki daha ısınma turlarındayız gibi hissediyodum. Algım değişti.
itiraf ediyorum ben aslında gestapo değilim.Üstelik gestapolardan nefret ederim.
Moralimi düzeltmeye çalışıyormuş birde. Şu sözlüğe girme sebebimdi neredeyse, öyle alışıyordum. Bir kez daha anladım insanlara güven olmayacağını.
kafam sikildi sözlük. düşünemiyorum. aslında her şey açık. ama yine de bir umut işte. inşallah bu sadece paranoyadır diyorum, inşallah kuruntudur sadece. ama laf ağzıma tıkılıyor sürekli. bilmiyorum, gerçekten düşündüğüm gibi midir, düşündüğüm gibiyse ne yaparım inan bilmiyorum. peki eğer öyleyse bunu bilmeye hakkım yok mu benim? bunu da mı haketmiyorum? şüphelerin beni yiyip bitirmesi neden reva görülüyor bana?
bir kere istemediğim bir bölümde okuyorum , sevmediğim bir şehirdeyim , e haliyle okula sınavdan sınava gidiyorum , sınıf arkadaşlarım bile beni tanımıyor sanki ben onları tanıyorum peh.. velhasıl çok samimi olduğum endüstri mühendisliği okuyan bir arkadaşım var nazar değmesin dersleri çok iyi hatta kocaeline geçiş yapacak gibi.. yani o böyle anlatıyor şu AA geldi bu BB geldi diye.. ya ne bileyim bi tuhaf oluyorum abi ben istemez miyim güzel güzel notlar almak kafası rahat tatil yapmak .. ah sözlük ah dertliyim
(bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)
sözlüğün yüzde sekseni gizli gay.hadi şimdi birbirimizden şüphelenelim.
kimden beddua aldıysam hala ceremesini çekiyorum. kimseye bakamıyorum, gözüm bir tek onu görüyor. acı olan şu ki o beni görmemekte ısrar ediyor be sözlük. yoruldum sözlük çok yoruldum. tüm hayatımı sahnelere harcamak isterken, sevmediğim bir işi yapıyorum. kaç ay oldu doğru dürüst sahneye çıkmadım, içim yanıyor. insanları teşvik ediyorum lakin benim yerim artık kamera arkası galiba. olsun ona da razıyım, yeter ki tiyatro ve sinemadan kopmayayım. bazen kendime bile inanamıyorum, nasıl bu kadar değiştim, kötü oldum diye. insanların acısı bana hiçbir şey ifade etmiyor. benmerkezci bir yaşamım var.
bir tek seni sevdim tiyatro.
moderasyonun adil olmadığını düşünüyorum.

görsel

http://youtu.be/QG71WxRWrpg

neyse. ayarım yok. bunu itiraf edeyim.
Oo arkadaşlar doldurmuşsunuz yine buralar eşekler gibi.
Eğleniyor muyuz?

- Sözlük yazarlarının itiraflarıdır.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

filmin ismini isteyen mesaj atabilir.
hem yakışıklı hemde terbiyeli saygılı piç olmayan birini görmeyeli baya olmuştu.
geçen yıldı,
sahilde oturuyorduk,
çantasında bir şeyler arıyordu,
kulaklıklarını çıkardı, bak sana bir şey dinleteceğim dedi.
taktım.
rap seven insanlar değildik ikimiz de,
kolera - sen nasıl bir insansın açtı.
ikimiz de ezbere biliyorduk şarkıyı,
hatta ben bu sarkiyi ezbere bilmesine cok sasirmistim,
omuzuma yasladı o minik ısırılası başını.
saclari bahar çiçekleri gibi kokuyordu.
"Baharı bekle akasyalarla gel"
etrafima baktım hava oldukça güneşli civil civil.
kollarimda o, agzimda sevdiğim bi şarki.
Ölsem uzulmezdim.
az önce yine actim o sarkiyi.
"ben senle aska düştüm parcalandim pare pare."
ne kollarimda o var, ne de hava güzel.
anasinin amini sikeyim. anasinin ta amini sikeyim.
duvardaki adalet yazisina guluyorum hakim bey.
Hani herşeyin üstüne üstüne geldiğini düşündüğün anlar olur.birisinin omzunda dinlenmek istersin.saçlarını kokladığında içine huzuru çekmek istersin.heh işte öyle...
lys götümde patlayacak. Hissedebiliyorum.
Okul hayal ettiğim gibi çıkmadı sözlük. Üniversite ortamı eğlenceli vs. Diyorlardı. Ee tamam da hayal sadece barlara gidip içki içmekten ibaret olan da mı eğlence sayılıyor. Dehşet bunaltıcı. Çocukken çıtayı yüksek tutmuşsam demek ki. Hep şey zannederdim, derslere aristokratlar falan geliyor, şapkasını çıkarıyor, büyük bir bilgelikle bilgisini paylaşıyor, sen de hararetli sinema/edebiyat/müzik/sanat konuşuyorsun arkadaşlarınla. Hah! Nerde be sözlük! "yarın da akıyor muyuz"cular, "ojenin numarası kaç yea"cılar ve bir sürü insan. Kibirli değilimdir sözlük. Sanırım çocukken fazla düşlediğim zamanların hayal kırıklığı.
16 dk içinde 13 itiraf yazılmıştır.
analiz sonrası itiraf.
kumru çeşme de yenir.
Küçükken bi pokemon zevkimiz vardı oda bi malın ben pokemonum diye camdan atlamasıyla yayından kaldırıldı. Aklıma geldikçe çıldırıyorum amk
hiç tanımadığım biri tarafından deşifre olduğuma,
deşifre eden hakkında hiçbir şey bilmediğim için bir şey de yapamadığıma,
15 günlük kafa izninde sözlüğe girmek için istek duymadığıma
ve deşifre olduğum ibne* her kimse, yazdıklarımı okuduysa hiçbir numaram kalmadığına göre
gitmem lazım,
yani,
başka bir çözüm yolu da bulamıyorum.
zaten sözlüğe de ne troll oldum ne de ansiklopedist yazar.

yarın karar vereceğim
ama
bırakmak aklıma girdi bir kez.
seviyordum burayı,
ne bileyim...
salaklığın dibine vurup, doğum günlerini karıştırıp 20 gün öncesinden arkadaşımın doğum gününü kutladım.
dünyanın en samimi işini yapanlar doktorlar gibime geliyor. Sanırım, bunda çocuklukta hastaneden çıkmamamın etkisi çok. Nasıl bir sevdiysem onları.