de, ki, mi, herkes, her şey, bir şey ve benzerlerini düzgün kullanan birini buldum mu direk evlenmeyi düşünüyorum.
Cuma namaZında hoca vaaz verirken arkadaşımın ne zaman geliyorsun mesajına yatçaz yatçaz kalkçaz yatçaz kalkçaz hop ordayım diye cevap verdim.
ekşi falan hikaye geri geldim sözlük sana.
odamdaki delikanlilardan 3ü birden banyoya girdi az önce sözlük çok zorluyorlar.
Bu ülkede sinir hastası olmamak için, ağız dolusu küfretmemek için tırnaklarımı kendi avcumun içine batıra batıra yaralandığımı bilirim...
Maltepe sahilinden geçerken, moloz yığınlarıyla doldurulan denizi gördükçe dişimi sıkıyor, avuçlarımı kanatıyor ve beddua ediyorum...
hiç birşeyin gözümde değeri kalmadı, sözlük.

derdimi dinleyip, beni teselli etmeyen çalışan arkadaşlarıma sadece boş gözlerle bakıp formalite icabı sarılıyorum,
teşekkür ediyorum. aslında derdimi sormalarını bile beklemiyorum.

bana yardımcı olmaya çalışan insanlara nazikçe teşekkür etmeme rağmen hiç birşey hissetmiyorum.
hissetmem gereken o mutluluk, o minnetkarlık...
ne bileyim kendini borçlu hissetmişlik yok artık bende bir kaç yıldır.
formalite icabı yaşıyorum gibi geliyor bana.

kimseye ihtiyacım olduğunu sanmıyorum be sözlük.
bir banka oturayım, kendi başıma saatlerce düşüneyim istiyorum. elimde bir bira olsun, sonsuza kadar belli bir anı milyonlarca açıdan değerlendireyim istiyorum.
hissedemediğim o duyguları yorumlayabileyim istiyorum.

biliyorum,
hissettiğim tek şey kimsenin dolduramayacağı bir boşluk, içimde...
kara delik gibi aynı amk.
ne yapsam, ne içsem, ne kemirsem keyif vermiyor. kimseye güvenemez oldum, hissetmiyorum artık.
öylece boş boş bakıyorum.

alkol reyonundaki en pahalı içkiden farkım yok,
umarlı umarsız duruyorum işte...
Cehennem atesi ahirette olur,sen benu dunyada atese attin.
Sevdiğim bir arkadaşım var. Gerçekten severim. iyidir hoştur. Gel gelelim ne bok yiyeceği hiç belli olmuyor hıyarın.
Bugün a diyor, yarın b diyor, ertesi gün c diyor, sonraki gün tekrar b diyor, sonra c'de karar kılıyor, sonuç olarak d'yi yapıyor.
Lan göt, diyemiyorum çocuğa. Seninle iş yapmaya çekiniyorum, hiç diyemiyorum. Çünkü iyi adam, sağlam adam. Ama yavşak biraz işte.
kim benim itiraflarımı teker teker okuyup artı oy verdiyse itiraf etsin lan teşekkür etcem bak valla başka bişi yapmayacam...
gelen gelir giden gider sözlük, ama fevrî davrananan herkes kıçına baka baka geri döndü bu zamana kadar, umarım pişman olmaz. çünkü kendisi duygusal biraz, kafaya takabilir, bu entryi okuyabilir hatta, okuma lan. itiraf ediyorum hata benim. neyse olmadı açar bi müzik dinler kaybettiklerim lıstesıne eklerim. uzun sürmedi gerçekten böyle hayal etmemiştim.
çok uzun zaman önce başlayan * ve beni gerçekten çok yıpratan, sıkıntıdan sıkıntıya sokan ilişkim artık ölüm döşeğinde. geriye dönüp baktığımda görebildiğim şey maalesef ki; iki insanın bozuk psikolojileri.. ayrılmak için o kadar çok sebebim var ki.. hatta geçen gün 'ayrılmak için nedenlerim' diye attığım başlığın altına bir sürü madde yazdım hem de hiç zorlanmadan. sonra dedim ki; 'birde artılarını yazıyım.' sevdiğimi yazdım, aslında iyi bir insan olduğunu yazdım, zamanın bizi yıprattığını yazdım.. belki eksiler kadar çok olmadı ama sadece birkaç artı bütün eksileri götürdü. hakkımızda ne olacak bilmiyorum ama hayırlısı olacağından eminim ve umarım hayırlısı bizim evliliğimizi herkese ve her şeye rağmen; yine eski günlerdeki gibi, mutlu değil musmutlu yürütmemiz olacak.
osurdum.

Edit: şaka lan şaka osurmadım. ilk sıradan yer kapmak için kısa bir şey yazmam gerekiyordu, bu aklıma geldi.
Dayımın küçük oğlu kekeme, bozuk cd gibi konuşuyor, hoh hoh yaptım, kolonya ve mendille suratını sildim ama değişen bişey olmadı amk.
bir gün öleceğim ama hiç ölmeyecekmişim gibi geliyor. garip...
Birisi sözlük yazarlarının itirafları başlığına yazdığım tüm entrylerimi artılamış. Gizli bir hayranım mı var acaba diye düşünmeden edemiyorum. *
Edit: kız değilmiş,akrep kardeşimize teşekkürler *
sonunda saçımı istediğim gibi kestirdim. aynanın önünden geçerken sürekli saçıma bakıyorum. kendimi seviyorum.
kadınlarla konuşmayı erkeklerle konuşmaktan daha çok seviyorum. insana iyi gelen bir tarafı var.
akrep kardeşimize ben de teşekkürleri borç bilirim. Mutlu etti gece gece...
ukte doldurmayı hala bilmiyorum *
Canım çıkana kadar ağlamak istiyorum. Karnımda kocaman bir acı var bütün vücudumu uyuşturuyor resmen. Biri, kim olduğu önemli değil olsun sabaha kadar dinlesin beni öğüt versin içimi rahatlatsın. Konuşmak istiyorum anlatmak istiyorum anlatırsam geçer belki ağlarsam azalır belki. Canım yanıyor sözlük çok hem de. Ama tuhaftır artık sona gelmiş olmanın dayanılmaz hafifliğini hissediyorum.
az önce tuvalette sigara ictim. izmaritini atmak isterken totomu yaktım.
siz siz olun kalkmadan izmariti atmaya çalismayın.
cebinden çıkan buruşuk kağıtları atmadan önce kontrol ediyorsan müptezelsindir.
1.5 yıllık ilişkimi farkında olmadan bitirdim. ama bitirmek gibi bi düşüncem hiç olmadı. 6 aydır ayırıyız. ama sürekli konuşmak istiyorum, sürekli iletişim halinde olmak istiyorum.

dışarıda gördüğüm her kızı ona benzetiyom lan.

çok seviyom lan. belki aşk olarak değil, belki de aşk olarak, tam emin değilim. ama çok seviyorum lan. çok değer veriyorum.
Daha önce böyle kötülük yapmamıştım ben.Seni nasıl bıraktım ben bilmiyorum çok sinirliydim ne dedim hatırlayamıyorum bile ama şimdi burdayım yeniden, dön bana nolur geri dön.Yalvarmadım ben önceden kimseye ama sana yalvarıyorum dön bütün hata benimdi kabul ama gitme istanbula beni burda bırakıp ilk kez yalvarıyorum ben birine yapma bunu bana.
10 tane ders aldım , veririm nolcak dedim,inanıyorum dedim .işin ne oğlum işte oturur , çalışırsın dedim.vizelere girdim.10 taneside toplanıp bana girdi.*

bütsonrasıedit:sınıfta da kalmış bulunmaktayım.eve gidince alttan çok dersim kaldı dicem.*