bugün

sözlük şaka maka gündüz evde pineklerken sihirli annemi izledim, çocukken de izlemiştim biraz. o çilek amma büyümüş amk ya dedim. sonra pişman oldum.
ramazanda en çok hatun kaldıran kişi ramazan davulcusudur heralde esprisini yeni anladım. gün içinde oruç kafama vuruyo bu gecikme heralde ondan.
insanlardan çok sevdiğim kitap karakterleri var lan.. nası bi insanım ben ?
kalbimde hiç tek kişi barınmadı. hiç. birini severken hep aklımda başka biri de vardı. onu öperken hep diğerini de düşündüm. ama biliyorum, onunla olsam da aynısı olacak. böyle de şerefsizim.
hiç bir şey yazasım gelmiyor sana sözlük. bilmiyorum belki hayatımın şu an harbiden boktan olmasındandır belki ama can sıkıntısından giriyorum iyice canım sıkılıyor sonra kapatıyorum, dayanamıyorum 5 dakika geçmeden geri açıyorum. 2 haftadır entry girmiyordum dün dedim ayıp oluyor artık çok boşladım alınır falan diye 2-3 anket başlığa entry girdim. ama ne olursa olsun seviyorum gene seni be şurada yazan insanlar iç organlarım gibi hiç birini görmedim tanımıyorum ama o kadar benimsedim birer parçam oldular resmen. bu da bu başlığa girdiğim ilk entrydir, kayıtlara böyle geçe. *
yarın saat 15:00'da dışarı çıkacağım için "erken kalkacağım", saat 4'te yatmaya karar verince de "neyse bu gece erken yatayım" diyorum. uyku düzenimi sikeyim.
aslında sözlük , yazar ve çaylaklar yok bütün bunların hepsi beynimizin bize oynadığı bir oyun , düzen.
bir sevgilim vardı bir kaç yıl önce. benimle ilgili en büyük sorunlardan biri sigara içmemdi. sigara içince birden eziverirdi. yaklaşmıyordu kokusunu alınca. sonra kendi hayatında feci şeyler oldu. beni terketti. şehri terketti. sınıra gitti. zorlasa ülkeyi de terkederdi. sonra başka biriyle olduğunu ögrendim. aradan 2 ay geçti topu topu. yalan yok benide çok severdi. sonra haber alamadım, kayboldu. başka bir sınıra gitmiş. zorluyordu sınırları anlayacagınız.
sonra yine başka birini bulmuş, saf çocuk diyolardı. benim gibi, onuda terketti. sonra gitti kendisinden 10 yaş büyük biriyle evlendi. alıyorum haberlerini bu arada. benimle kurdugu hayalleri onun üzerinde denedi ve şimdi gayet başarılı. bu arada sigaraya başlamış. anlayacagınız kendini bile terketti. *
entrylerimden bazılarını sileni bulup kafa göz Allah ne verdiyse kavga etmek istiyorum..
- bir yerde bir hata vardı.
başka takımı fanatikçe desteklemesine rağmen benimle aynı masaya oturur, ara sıra güzel futbol sohbeti yapardı. onu ne zaman görsem, içimde kelebekler uçuşur, bir kaynaktan pınara soğuk su akarcasına ferahlardım. araya gittikçe bir şeyler girmeye başladı. sebebini sorguladım. aklıma birkaç şey geldi. geyik muhabbetine uzak kalmam mıydı ? kendi kabuğuma çekilmeyi seçmem miydi? susmayı tercih etmem miydi, bir süre konuşmayıp ?
değerlerim vardı, hala da var. bir sosyal paylaşım sitesine ' size yaklaşan her erkek size asılacak değil, selam vermek için de geliyor olabilir ' yazmıştım. akşamında dimdik önüne bakıp geçerken ismini seslendim. durdu, başını çevirdi, sonra da zorlama bir el sallayışla uzaklaştı. yanımdakilerden biri ' abi seni tınlamadı ' dedi.
ne yapmıştım ? bilmiyorum. ne olmuştu ? anlayamıyorum. ancak o da benim gözümde artık bir kraliçeydi. başı bulutlardan dolayı gözükmeyen, tahtından inip halkın arasına karışmayan, çok uzakta... artık selamımı zor alacak, giderek daha az selam verip en sonunda ona selam vermeyi bırakacağım. hem selamımı zoraki bir el sallamayla geçiştirdiği hem de yanımdakilere güldürdüğü için... başın bulutları geçmiş kraliçe. artık uzaklardasın.
- her gün kendi hatalarımı, düzeltmem gereken şeyleri arıyorum. bunun için mutlaka süre ayırıyorum. yakından tanıdığım, sevdiğim ancak yüze başka, imalı ve dolaylı yoldan başka konuştuğunu tahmin edip biraz da öğrendiğim kişiler gibi arkadan konuşmamayı öğrendim. bilinçli bir taraftar olmak için yoğun çaba harcadım. savaşırcasına takım tutan fanatiklerden nefret ediyorum. gözü iki renkten başkasını görmeyen, farklı değerlere saldıran ancak kendi değerleri eleştirilince projeksiyon kullanan insanları taraftar olarak görmüyorum. galatasaraylıyım ama sevip saydığım bir sürü fenerbahçeli var. asla iki rengin gözlerimi kör etmesine izin vermeyeceğim. gerçek hayatta da eleştiri kabul etmeyip eleştirmeye bayılanların yanında olmamaya çalışıyorum. ben konuşurken dinlemeyen hatta başka laf eden, kendisi konuşurken dinlenmek isteyenlere de kulaklarımı tıkıyorum. saygımı, sevgimi, hoşgörümü asla kaybetmedim ancak enayi de değilim.
- eğer dualarım kabul olur da üniversiteyi 7 senelik bir sürgün döneminden sonra kazanırsam, hayatıma düzen vereceğim. yatış - kalkış saatim belli olacak. kazanamazsam 2 ay boyunca hiçbir şey umrumda olmaz. ondan sonra ne olur ben de bilmiyorum. düşünmüyorum da...
- galatasaray yönetimine hayret ediyorum. yıllardır iyi oynadığımız dönemlerde bile eksiklikler sebebiyle can sıkan savunma bölgesi kalabalıkmış gibi, sağ bek ve forvet ismi geçmesini anlayamıyorum. arda turan gittikten sonra arshavin ya da nasri gibi adamlar kiralık olarak gelmeyecekse, kısacası tartışılmaz biri alınmayacaksa, sol kanatta berkin ve aydın' ı görmek istiyorum. hem transferde de geç kaldık. son güne kadar sınava çalışmayıp son gece kitaba gömülen öğrenciye benzedik.
- o gittiğinden beri kalbim kırık... bir daha eskisi gibi olur mu? emin değilim.
hiç sevmediğim halde bugünlerde sıkça gelen şehit haberleri yüzünden günahı olmayan kürt arkadaşlarıma pkk yaftası yapıştırdım,hiç birini bir ayrıma tabi tutmadım.üniversite hayatının tamamını bir kürtle aynı odada geçiren ben onun ne kadar aklı başında ve ülkesini seven bir çocuk olduğunu aklımdan çıkartmıştım.sözün özü bundan sonra sadece hakeden kişilere laf geçirmeyi planlıyorum ve onları lanetlemek istiyorum.amen...
lan oğlum şu medyatava futbol ligine katılmayı çok istiyorum.öyle böyle değil.
konu aşk olunca insan aslında hiç büyümüyormuş..sadece oyuncakları değişiyormuş..insanlar da yılları geçirerek büyüdüklerini zannediyorlarmış..
bir tek dostum olmuş hayatta ve meğer ne çok özlemişim onu sözlük.
itiraf ediyorum aldatıldım hemde sevgilimle kuzenim tarafından.
bugün kendimi sinan akçıl'ın sesi gibi kötü hissediyorum.
hiç bu kadar yalnız olmamıştım be sözlük.
çok pis aşık olasım var sözlük.
yattığı yerde camı açık bıraktığım için üşüyen; ama camı kapatmam için bana seslenmek yerine telefonuma çağrı bırakan bir anneye sahibim.
yeni üyelik aldım ve çaylak durumundayım ey sözlük.
Birini seviyorum ona duygularmı anlatamıyorum sözlük çok sıkıntım var.
kimseyi üzmeye hakkım yoktu. bende üzmedim.
pencere pervazından utandığım,
gözlerimi ne zaman kımıldayacak diye kapı koluna diktiğim günlerim vardı.
babam hayatım boyunca ilk kez beni düşünerek,çok küçükte olsa bugün bir şey yaptı.babam olduğunu hissettirdi,onu hissettim.artık taşıyamadığımın o da farkında,dolup,gözlerimden akanlara engel olamadım sözlük.
bu sabah pardon öğlen güzel uyanmayı diliyordum, olmadı.istediğim kadar pinekleme özgürlüğüm var elimde 3 gündür dışarı çıkmamakla birlikte sadece 2 kere çöp atmak için aşağıya indim.onda da havayı bir içime çektim bitti yetti.fazlasına gerek yok canım istemiyor çünkü dışarı çıkmak.2gündür yağmur yağıyor hava kapalı benim de ruhum kapandı. god i wish you could see me now!
god demişken oruç tutsam yeridir uyku düzenimin bozulmasıyla öğlen kalkıyor bir şey yemiyorum akşam iftarda 1 kere yiyip onla duruyorum.bu yüzden kilo alıyorum sanırım.en son ne zaman ağladığımı hatırlayamıyorum depresif şarkılar dinleyip ağlamaya çalışıyorum belki rahatlarım diye,olmuyor.millet neden salya sümük rahatlarken ben taş kesiliyorum diyorum,no answer.
biri içimdeki karanlık bulutları dağıtabilir mi ?