bugün

Yarım saatte üç tencere yemek yapmak.
Benden bir bok olmayacağı burdan belli.
Gre den gmat dengi 360 almak. Belki bazilari icin uber bir basari olmayabilir ama o zamanlar benim icin bayagi onemli bo basariydi. Gerci bi bokuma da yaramadi zaten istedigim okuldan kabul alamadim.

Meraklilari icib: (bkz: gre)
genlerimin yarısının milyonlarca sperm arasından birinci çıkması.
sıfır dostum. mal geldim mal gidicem bu dünyadan.
Protez-tedavi-anatomi-mikrobiyoloji-fizyoloji- histoloji bütlerini aynı anda verebilmek.
Çok iyi bir yüzücüydüm.
Hiç çalışmadan üniversite kazanabiliyorum. Tembellikte tam bir koalayım. Çalışsam neler yapabilirim acaba
Eşimi evliliğe ikna edip kocası olabilmem. Evet bu da benim nirvanam. Kariyerimdeki maddi unsurlara girmeye gerek duymuyorum hepsi geçici.
kimsenin dediğini, hakkımda düşündüğünü siklemiyor oluşum.
Resim yarışmasında 3.olmuştum. Pastel boya ödül hediye etmişlerdi.
Sevdiğim insanları kaçırmak.
Küçükken yaşıtlarım tarafından itilip kakılmış, ailem tarafından fazla koruyucu yetiştirilmiş olmama rağmen uzun uğraşlarım sonucu hayatta hiçbir şeyden korkmayan kendine güveni hiçbir zaman sarsılmayan biri olmam.
Küçükken mahallede arkadaşlarla işeme yarışı yapardık.
Herkes aynı anda işemeye başlar, işemesi biten elenirdi. işeyerek en uzağa gidebilen yarışmanın galibi olurdu. Ben hep birinci olurdum. *
lisedeyken kimya hocamız osuruk yanıcı demişti afedersiniz. okuldan eve gelince tuvalette denedim. atmosferin sonuna kadara çıkıp dünya'ya geri düştüğümü sandım. yanık kokuları da cabası. hain hoca !..
Müzik grubu kurup konser vermek gibi bi hayalim vardı onu da fazlasıyla yerine getirdim.
Timsah tutar, kaplan döverim.
Bana kötü gelene karşı bile iyi ve merhametli davranan bir yapı edindim kendime bir süreden beri. Bunu gittikçe geliştirip, ömrümün olgunluk dönemlerinde çok daha üst boyutunu sergilemek istiyorum. Sanıyorum ki işte o zaman beni yere çivileyen tüm kötü düşünce ve duygu durumlarından yavaş yavaş kurtulacağım. Bunlardan tamamıyla kurtulmak, bedenli bir varlık için ne kadar mümkündür tartışılır ancak gidebileceğim en uç sınıra gitmekte kararlıyım.

Bu türden içsel değişimlere giden yolda kararlılığım ve yatkınlığım en büyük başarım benim. Hayatımın sonuna kadar da bunu savunacağım. Çünkü ne aldığınız diplomalar, ne katıldığınız sempozyumlar, ne akademik çevreniz, ne insanların size olan saygısı, ne de başkalarına karşı kazandığınız savaşlar.. Bunların hiçbiri, hiç kimseyi daha iyi ve daha vicdanlı kılmıyor. Hatta bazen yerin daha diplerine iniveriyorsunuz tüm bu şeylerin getirilerinin sonucunda. Ve sanıyorsunuz ki karşısınızdaki herkes sizden güçsüz, sizin aklınızın yarısı bile onlarda yok.. Yazık olur böyle yaşayan birçok ömüre.

Neyse demem o ki, en büyük başarım başkalarının başarıları yahut kendi maddi başarılarımın önüne geçebilecek güçteki içsel dünyam. Bunun genişlemesi ve daha güçlü hale gelmesi için elimden geleni yapıyor olmak beni daha da başarılı kılacaktır.
öğrenciyken reklamlarını gördüğüm şirketin hukuk direktörü olmak.
Okulu bitirdiğim yıl işe başlamak.
Başarı mı bilmiyorum ama hayatta kalmak galiba en büyük başarım.