bugün

nietzsche ağladığında- irvin yalom
jean christophe grange - koloni
aslı erdoğan - kırmızı pelerinli kent

şiddetle tavsiye olunur.
empati - adam fawer.
gilbert sinoué - verona toprağı
nietsche: iyinin ve kötünün üzerine
(bkz: varlık ve hiçlik)
(bkz: sartre)
teşkilat-selman kayabaşı.
ayfer tunç- bir deliler evinin yalan yanlış tarihi.
Health Guide to Controlling Anxiety - Diane Peters Mayer
her kusun eti yenmez. ( emin çölaşan )
Jean Christophe Grange - Koloni.
inanç Psikolojisi - Nevzat Tarhan
Son Ada - Zülfü Livaneli
Son derece sürükleyici ve etkileyici bir roman.
banu avar- sınırlar arasında.
bir kaza atlattığımdan beri bir kitabı alıp okumaya koyulamadım
eskiden keyif aldığım kitap okuma işi şimdilerde canımı sıkan bir olay gibi geliyor bana. birsürü bahane uydurabilirim neden kitap okumadığıma dair
aşk - elif şafak
şiddetle okunmasını tavsiye ediyorum. çünkü çok güzel bir kitap.
hakan günday - ziyan

"büyünce ne olacaksın, küçük çocuk? öleceğim, (...) ! geberip gideceğim! doğru cevap,geçtin sınıfı."

"asılırken dikkat etmen gereken tek şey, boşlukta kaldığın anda ağırlığını olabildiğince aşağı vermek. boynun mutlaka kırılmalı. yoksa oltanın ucundaki balık gibi sallanırsın. utanç verici. o kadar izleyenin önünde bir balığa dönüşmek utanç verici. bu yüzden, tek hamlede ölmelisin. düşüp kalmalısın. titreme yok, sarsılma yok, spazm yok. seni asanlardan yüksekte olduğun müddetçe sorun yok. ayakkabılar önemli. gözleri alacak kadar cilalı olmalı. izleyenlerin kursağında kalmalısın. ayakkabılarını kıskanmalılar. pantolon ütünü de. idamda kıyafet çok önemlidir. bunu bildikleri için de ilmeği boynuna geçirmeden önce kefen giydirirler. ama her şey hatıralarında kalır. gözlerin solar ama üzerindeki kumaş parlamaya devam eder. karılarını satsalar alamayacakları kadar pahalı olmalı. dünyanın en güçlü adamını astıklarını düşünmeliler. sen öldükten sonra kıyametin geleceğini düşünüp korkmalılar. en azından bir gece kabuslarına girmelisin. zavallı hayatlarında karşılaşabilecekleri tek üstün varlığı yok ettiklerini düşünüp titremeliler. tabii, üstün bir varlık olmana gerek yok. öyle görünmen yeter. "
yaşar kemal - ince memed.
cin ali milli oluyor.
Tutkun Akbaş - "Cem Ersever'in son 90 günü ve kayıp kitabı şam'daki kemancı"
melekler ve şeytanlar
(bkz: cin ali ve berber fil)
uçurtma avcısı khaled hosseine
ahmet mithat efendi - felatun bey ile rakım efendi.