bugün

sözlük yazarlığı yapıp, birileriyle didişmekten; laf sokuşturmaktan, ayar olup, ayar etmeye çalışmaktan, saatlerini klavye parmaklayarak geçirmekten daha anlamlı bir iş... kitap okumak gibi. beğendiğini okuyor gülüyorsun,düşünüyorsun; beğenmediğini es geçiyorsun. eğer okuduğun sözlüğe üye olmazsan, cevap yetiştirmek durumunda da hissetmiyorsun kendini... uçurulma, yönetimin gıcıklığına kurban gitme, ''ulan ben bu davarlarla aynı fikir ortamında ne arıyorum'' diye kendi kendine konuşma gibi durumun da olmuyor.

bibip: bu yazının nesini eksilediniz efenim? evet uludağsozlukte, bir yıldan aşkın zamandır yazar sayılmaktayım ama ancak 100 küsür entry yazmışımdır. sözlük alemlerinden hevesini almış bir insan olarak, yazmak hoşuma gitmiyor artık. ayrıca itüsözlüğü tercih ediyorum okumak için. güzel yazıyorlar; kafaları çalışıyor adamların.
Şu amk sözlük hesabını sildirmiyorsam sırf şurayı daha iyi takip edebilmek içindir. Çünkü burayı okurken bir çok şeyden haberdar oluyorum. Birisini kaybetmissek, siyasi veya sosyal bir olay yaşanmışsa haber sitelerini dolaşmaya gerek kalmadan buradan öğreniyorum. Hem de onlarca farklı yorumla birlikte... Biraz sözlük reklamı gibi oldu bu entry ama her ne kadar şu platformun kültürel bir yozlaşmaya neden olduğunu düşünsem de burayı okumanın çok yararlı olduğu kanısındayım. Bence burada yazan her yazar günde veya haftada girdiği entry sayılarıyla değil okududugu ve oyladigi entry sayılarıyla övünmeli. Çünkü buradaki herkes sözlük yazarı olduğu kadar sözlük okurudur da aynı zamanda.
yaklaşık 6-7 yıl önce itüde bol bol yaptığımdı. sonra bi cesaret hesap aldım. hala sözlüklerdeyim. hayatımı kararttım amk.
bir zamanlar internet kullanan çoğu kişinin yaptığı bir eylemken, şu an ekşisözlük okumak'a dönüşmüştür. 4-5 yıl kadar önce ciddi ciddi yazan, sözlüğü twitter gibi görmeyip formatına uygun ve kendini okutan yazarlar vardı. şimdi anket şova dönüştü buralar.