bugün

başlık düzeltme: sözlük erkeklerinin türk kızlarını sürekli eleştirmeleri.
bu sözlüğe gelene kadar hayatımda türk kızlarının hiç bu kadar aşağılandığını görmemiştim. buradan da bu sonucu çıkarıyorum sözlük erkekleri çok tipsiz ve çok yalnız. onları da anlıyorum tabi yazık size ya. sizi kimse beğenmiyor tabi siz de haklısınız. kedi uluşamadığı ciğere mundar dermiş. *
edit: tüm erkeklerin geneline değil tabi ki bu eleştirim türk kızlarını eleştirenlere yanlış anlaşılma olmasın.
yerinde ve zamanında kullanılan doğru eleştirilerdir. sen ye pastayı böreği fok balığı gibi bi vücut yap, bıyığını sakalını alma, ota boka trip at, kendini bulunmaz hint kumaşı zannet, 1.50 boyunla kaslı, uzun boylu ve üçgen vücutlu bok gibi parası olan zengin koca iste bizde eleştirmeyelim öyle mi? bi citroen amk.
Kendi ırkını kötülemek, eleştirmek acizliktir. dolayısıyla aciz kişilerdir. türk erkeklerini kötüleyen kızlar içinde aynı şey geçerlidir.
Bu basligi acanin ben alnini operim. Once aynaya bi gobegine bak sonra bizi elestir ya mina koyim sanki kendi biret pit!
(bkz: türk kızı/#18514086)
geneli ele alıp yapılan her türlü eleştiriye hayır..
doğru önermedir başlık ama seninde erkeklerle ilgili yaptığın eleştiri haksızdır.aynı duruma gelir,haklıyken haksız olmak gibi..
Asıl doğru olan sözlük kızları. Bir şey yaşamak için bile etrafınızdaki arkadaşlarınızı konuşmalarına değer veriyorsunuz. Tek başınıza karar veremiyorsunuz.
türk kızlarını neden eleştiriyorsunuz derken erkekleri eleştirerek çelişkili bir durum oluşturulmuştur. (bkz: istemediğin bir davranışı başkasına yapma)
türk kızları olmasa neyi espri konusu yapacaklardı, neyi eleştireceklerdi gerçekten merak ediyorum.
enteresan bir durum tabii; seven var sevmeyen var, beğenen var beğenmeyen var eleştirilebilir de bunun için yaşayan insanlar var gibi hissediyorum bazen.
eleştirilere aynı düzeydeki aşağılamalarla karşılık verenlerin hak ettiğini düşündüğümdür. insanları sadece fiziksel özellikleri ile yargılamak (bkz: tipsiz) da ayrı bir başlık konusu.
etraftaki kızlara olan ilgisizliğin yazıya dökerek sölükte yazmalarıdır.

genelde bir laf ortaya atılır, alınmak isteyen alınır mantığı ile girilen entrylerdir.

evet genelleme yapılır, çünkü bu kezbanları her yerde görmek mümkündür ve neden yapıldığını da şöyle açıklayabilirim.

türk kızlarının yabancı kızları görüp özenmesi sonucunda ortaya çıkmıştır bu kezban akımı. onlara benzemek için ısrarla üzerinde durdukları için kezbandırlar. yapmayın güzel kardeşlerim. hepinize yakışmıyor bu. önce bakım yapın. cilt bakımını sadece fön, makyaj ve ojeden ibaret sandıkları için yakışmıyor. gerçek anlamda (bak çok samimiyim) fazla kilolarınız olduğu halde kısa giyinmeyin, tayt giymeyin. "ben vücudumla barışığım" imajı vermeye çalışıyorsun ama bunu sadece sen anlıyorsun. başkası değil. erkek veya kadın böylelerini görünce "giyinmeyi bilmiyor" vs. gibi cümleler kullanıyor. sen ne kadar da takmıyorum dersen de. ondan sonra kezban diyince vay efendim biz kezban değiliz taamm mı! gibi cümleler. ulan sen türksün türkçe konuş. cümlelerin içine yabancı kelimeler serpiştirmeler böyle. "ben kültürlüğüm havası oluyor böyle yapınca" amele havası oluyor haberin yok.

şuna kıl oluyorum bak.

- taam tatlişkom. okey okey tamam ayy ok kızım taam hadi by by görüşürüz.

bunu duydum. şu avm kızları var ya, onlardan duydum. sana şunu söylim, bu türk kızları kendileri gibi olsa, avrupaya özenip öyle tipsiz kılıklara girmeseler, kendileriyle ilgilenip bakımlı olsalar gerçekten çok güzel hatunlar çıkar. bir evrim beklemeyin sizi değiştirecek. kendinizi sizi değiştirirsiniz ancak.

ben bunları daha önce çok kıza söyledim hepsi hak verdim. biliyorum bunları okuyan pata küte eksi oy verecek.

kafa değişmediği sürece, bedende değişmez.

not: çok güzel bir sevgilim var.
not2: tipsiz değilim, kendime bakarım, bakımlıyım.
not3: bu kadar insan kezbanlara laf atıyorsa demektir ki onlara ulaşmak istemiyorlar.
genel olarak konuşma ve giyim tarzları üzerinden yapılan eleştirilerdir. bunun karşılıklı olduğunu düşünmekteyim. aynı şekilde kız tarafı da erkek tarafının bakımsız, kültürsüz, iyi giyinmeyi ve konuşmayı bilmeyen hödüklerden oluştuğunu düşünüyor. yani bir nevi danışıklı dövüş.
çözüm zor fakat imkansız değil. tabiki empati kurmak ve bakış açılarının değişmesi. ya da toptan değişim.
(bkz: türk kızlarının aşırı kültürsüz olmaları/#14438679)
(bkz: türk genç kızının genel özellikleri/#7989224)
bir sakincasi olmayandir.

elestiremezler mi yani? birine mi sormasi lazim elestirmeden once, izin mi isteyecekti?

isteyen istedigi kadar elestirir. ister ders alirsin, ister karsi tez uretirsin.
samimi bulunmayandır. yani samimi bulunmayan derken, ciddi olduklarını düşünmüyorum, gırgır eğlence şamata işte. türk kızını eleştirenlerin yüzde kaçı rus kızı tanıyor diye sorsan bir elin parmağını geçmez.

muhtacız birbirimize kızlar...merhabaaa... merhaba...
sanki kendisi manken gibi yakışıklıda ülkemizin kızlarını beğenmiyor dedirten yazar tipleridir. arkadaş sende aynı kafadansın sana maymun diyiyor muyuz.
iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır sözünden haberi olmayan erkeklerdir.
etraftaki bütün kızları kezban görmeye odaklandıkları için dönüp kendilerine bakma ihtiyacı duymazlar çünkü kendileri mükemmel(!) ya sırf ondan...
ayrıca o kezban dedikleriniz verse nefessiz sikersiniz. hepimiz biliyoruz.
gidip eleştirip, yine onlarla sevgili olmalarıdır. Madem beğenmiyorsun git başka ırktan biriyle sevgili ol, evlen denilesidir.