bugün

kendince doğruları olan, adam gibi adam olan. önceden bir kaçakçı olan daha sonra da kral stannis' in şövalyelerinden biri olan game of thrones karakteridir. dizide önemli bir karakterdir aslında ve kitap serisinde özellikle bölüm konusu olan yani olayların gözünden anlatıldığı yegane karakterlerden biridir. burdan sonrası spolier a girer arkadaşlar aman dikkat sör davos u bilsem ne olur bilmesem ne olur demeyin etkilediği olaylar itibariyle önemli bir spolier dır.

--spoiler--
sör davos, kılıçların çarpışması kitabının son bölümlerinde stannis tarafından kral eli ilan edilir ve stannis in sur a gidip mance ryder ın suru geçmesini engellemesi gerektiği önerisiyle mance rayder ın durdurulması ve diyarın işgal edilmesinin engellenmesinde büyük bir rol oynar sör davos. kargaların ziyafeti kitabını hızlı mı okudum heycandan ne bok yedim bilmiyorum ama bir sonraki kitapta stannis surda ikamet etmekteyken ejderha kayasına saldıran kral toprakları ahalisi aracılığıyla sör davos' un betimlenmeyen bir şekilde öldürüldüğü geçer kitapta birkaç cümlecikle. doğrumudur değilmidir aslı var mıdır yok mudur çok merak etmekteyim açıkçası. ama ölmüşse bile insan sör davos un son anları için bir bölüm ayırır be george r.r martin ayıp etmiş.
--spoiler--
soğan şovalyesidir.
--spoiler--
braavos'un yokuşçu demir bankasından kredi almayı başararak bir kez daha takdirleri toplamıştır.
--spoiler--