bugün

iyiliği Teşvik ve Kötülükten Men adlı arabistan komitesinin 14 şubat sevgililer günü nedeniyle arabistanda şeriat kanunları gereği kırmızı gül'ün satışını ve sevgililerin birbirlerine kırmızı gül vermesini yasaklamıştır.

sebep olarak'da yüzyıllardır sevgiyi, güzelliği ifade eden kırmızı gül'ün, şeriat kanunlarında ahlaksızlık olarak nitelendirilmesidir.

tabidir ki bu yasağın, tarihe geçecek dünyanın en tuhaf yasakları listesinde birinci sırayı alması kuvvetle muhtemeldir.
suudi arabistanda izleyen günlerde alişan, özcan deniz ve eski prestij grubun tüm üyelerinin yasaklanması beklentisini yaratan olay.
(bkz: darısı bizim başımıza)
iste basimizdakilerin gizliden örnek aldiklari görgüsüz vahabiler. reha muhtari hic sevmezdim ama helal olsun diyorum.
pek şaşırtmayan olay. şeriat hukukunun yakında nefes almayı da yasaklayacağından bu yasaklar doğal geliyor. gündelik yaşamlarında bir çok şeyden mahrum bırakıldıkları için alışık oldukları yasaklardan sadece bir tanesi.
gül hz. muhammedi temsilen kutlu doğum haftalarında insanlara dağıtılmıyor muydu? bir daha kutlu doğum haftasında bu ahlaksızlığa ortak olmamak için verilen gülleri geri çevirmeyi düşünüyorum.
komplo teorisyenlerinin, "gül neden yasaklandı? şimdi kırmızı gül yasaklanır sonra abdullah gül..bu işte bir iş var" diyerek tv programlarına çıkmalarına sebep olacak hadise..