sonuna kadar desteklediğim hak.

bu adamlar ilk geldiğinde w.h.t. squires yalanı çıktı ilk olarak sosyal medyada, savaşmıyorlar denildi ama en azından bir akrabaları, tanıdıkları suriye türkmen ordusu, suriye milli ordusu ve de hamza özel kuvvetler tümeninde bizimle birlikte savaşıyordu. hatta barış pınarı harekatı'nda 250 şehit verdiler, şuan içimizdeki 250 mehmetçik sağ ise bu insanlar sayesinde.

yok kendi ülkesini kurtardı, kendi ülkesi için savaşıyor zaten demeyin. adamlar hep önden canlı kanlı kalkan oluyor bizim birliklerimize.

şuan libya'da bile binlerce suriyeli şehit kardeşimiz var bizim için orada canını veren. şu saniyede bile savaşıyorlar.

ayrıca bu insanlara karşı aşılanan nefretin asıl nedenini tarihsel olarak açıklamak istemiyorum ama milliyetçilik duygularımızla oynanarak konsantrasyonumuzu yaşadıkları acılar yerine onlara nefret aşılamamız için kullanan mezhep faşisti bir kitle sözde atatürkçü vardı. hani bu atatürk'ün ismini kirletenlerden...

adamlara savaşın diyorsunuz savaşıyorlar görmezden geliyorsunuz, gitsinler diyorsunuz gidiyorlar hala laf ediyorsunuz. ben bunda farklı bir neden aramayanlara şaşıyorum.

sanki iran kökenliyiz, sünni araplardan şii olduğumuz için nefret ediyoruz gibi davranmayı bir kenara bırakıp onların acılarını anlayabilsek her şey daha güzel olabilirdi aslında.

bir diğer yalan ise suriyeliler bizim ekmeğimizi yiyor, 1800 tl maaş alıyor yalanı...

türkiye'de kiraya verdiğim bir evde suriyeli bir aile yaşıyor, aslen türkmen kökenli, bayağa kültürlü bir aile, aile babası mühendis, iskandinav gibi bembeyaz ten renkleri var, hiç kira ödemeyi geçiktirmediler, türkiye doğumlu kiracılarım ise hep geciktiriyor ama bundan 6 ay öncesinde 1500 tl'ye bone-galoş paketlemede çalışıyordu adamcağız.

e o zaman ben türkiye'deyken 1000 tl maaşa çalıştırılan suriyelileri, çırak diyerek saati 5 tl'ye çalıştırılan suriyelileri, bodrum denmeyecek mağara kıvamında evlerde 900 tl'ye kirada oturan suriyelileri görmezden geleyim de manipüle ettiğiniz zavallılar gibi saldırayım öyle mi?

insanların milliyetçi duygularıyla oynayıp zaten doğuştan milliyetçi olan bizlerin konsantrasyonunu başka yöne çekerek bu insanlara acımamız, üzülmemiz gerekirken nefret etmemiz sağlandı aslında.

adamlara sürekli saldıran iftira atan kitle yüzünden bunların oyununa gelen sürü psikolojisi mağdurları da işin içine katılınca adamlar türkiye cumhuriyeti'nde yaşayan her 3 kişiden 2'sinin kendilerinden nefret ettiğini sanar oldu. tek nedeni ise mezhep faşisti bir kitlenin sevgili esadlarının bu insanları babasının yaptığı gibi dört duvar arasında sıkışmış bir şekilde katledememesiydi. inandırıcı gelmiyor biliyorum, çünkü bize imkansız geliyor bu kadar mezhep faşisti olmak. ama soruyorum. "idlib'ten gelenlerin tamamı terörist" derken, esad'ın öldürdüğü milyonları görmezden gelenler kimlerdi?

burada uzun bir şekilde babasının yaptıklarını anlattığım bir entry yazdım ama kimse umursamadı. görse de görmezden gelindi. neden? çünkü onlar "sünni araplar" idi. "muaviye soyları" "yezid torunları" diyen mezhep faşisti kitle atatürkçülük maskesi altında milliyetçi duygularla oynarken tek düşündükleri tabii ki onların "çomar, arap, yobaz, koyun" dedikleri mezhepten olmalarıydı... bu arada ateist bir atatürk ve vatan sevdalısı olarak bu yapılanları uzaktan izleyen ben "keşke tarih bilmeseydim de bunların oyununa alet olsaydım, zaten durduramıyorum bu atatürkçülüğü maske olarak takınan mezhep faşistlerini" diyerek üzüldüğümde oldu.

keşke benzeri başımıza gelse de onların halini anlayabilsek.

ayrıca nefret nefreti doğurur. bu adamlar bizim ülkeyi nasıl bundan sonra nasıl beğensinler?

sonuçta adamlara insan gibi mi davrandılar? bin bir yalan ve iftirayla adamlara karşı nefret aşılayan bir kitle vardı. w.h.t. squires gibi yalanlarla halkın milliyetçi duygularıyla da oynayarak konsantrasyonunu onların çektiği acılar yerine nefret aşılamak için kullanan şu herkese "çomar, yobaz, arap" diyen dhkp-c mezhep faşizmi kafasındaki kitle...

başımıza benzeri bir olay gelse aramızda avrupa vatandaşlığı olmayanları alacak tek bir ülke yokken bu kadar kin ve nefret dolu olmanız bizlerin sahte hümanizminin ve misafirperverliğinin kanıtıdır.

dünyada tek bir avrupa ülkesi görmemiş teni, bakışları ortadoğu kokan insan kitlelerinin bu insanlardan nefret etmesi olayını bir türlü anlamadım.

çok saçma. ama bir dakika ya dünya'da tek bir dostu olmayan ülke türkiye'ydi değil mi? e haliyle ezecek birilerini buldu halk içindeki bu yalnızlığın acısını türkiye şiilerininde sürü psikolojine uyarak çıkarmaları pek normal. doğru.

babasının yaptıklarını biraz olsun okumak isteyen olursa da uzun uzun yazdığım entry'i bırakacağım. bakın isterseniz. buraya kadar okuduysanız da teşekkür ederim.

(bkz: beşar esed halkını bombalayan bir haindir/#43236879)

görsel
aynı vatanı paylaştığımız, aynı devletin torunları olduğumuz, bizlerle aynı işte çalışan, aynı sofraya ekmek banan, çocuklarını aynı okullarda okutan, devlet dairelerinde en az sizin bizim kadar işleri olan suriyeli mazlum, muhacir göçmen kardeşlerimizin ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmemesi için gerçekleştirilmesi gereken eylem.