bugün

Faerun da çoğunlukla evermeet adasında yaşayan elf topluluğu. Elflerin kibirlerinin tavana vardığı çeşit. O kadar kibirliler ki, oturdukları adayı yapmış olan efsanevi bir wood elf büyücüye* ve kraliçeleri olan bir gümüş elfe * nefret duymaktadırlar.

Boyları 4 buçuk adım ile 5 buçuk adım arasında*olmakla beraber ağırlıkları da 85 ile 135 pound arasında değişir* tabi bu ölçümlerde dişi ve erkekleri beraber tutuyorum.

Bronz derileri vardır, çoğunlukla altın saçlı olmalarına karşın, arada bakır rengi ve siyah saçlı olanları da çıkar, ya yeşil ya da altın gözlülerdir. En gelişmiş elf topluluğu olmalarına karşın drowlarınkine benzer bir aile hiyerarşisi ile yönetilirler, ve kötü olmasalarda ırkçıdırlar, nitekim half elflerden nefret, pardon gold veya sun elf olmayan her türlü elften nefret ederler* hatta half elf avlanma partileri kurup sürekli half elf avlarlar. Her elf gibi çoğunlukla Corellon Larethian'a taparlar.

Şimdi biraz özelliklere gelelim.

* Favored Class: Wizard
* +2 Intelligence, -2 Constitution
* +2 Concentration, +2 Spellcraft, +2 Listen
*Martial Weapon Proficency: Longsword, Rapier, Short Bow, Long Bow
*Immune to magical sleep effects, +2 to saving throws aganist enchantment spells
*Nightvision.

Evet, gördüğünüz gibi büyücü bir ırk gibi gözüküyor ve öyle. Özel elf büyüsü mythalların sahipleri, her elf ırkının sıkışınca yardım istediği uzak adadaki güçlü kuzenler altın elfler. Büyücüleri drowlara meydan okuyabilecek kadar güçlü olan sun elfler onlar kadar kaotik olmasalarda, düzgün yaşar diyemeyiz, aile hiyerarşileri ara sıra çatlak verebiliyor ve kibirleriyle kaos yaşayabiliyorlar. Fakat dışardan bir saldırıya karşı tüm kibiri unutup beraber topyekün savunma yaparlar.Ada girişlerine koyduklar rünler yeterli, zira bu rünler özel büyücüler tarafından(büyücü bir ırkın özel büyücülerinin yaptıkları rünler yani)yapılmakta, ve bu rünler imkansız da olsa, herhangi bir sona erme anında yerlerini kutsal savaşçıları bladesingerlar, güçlü büyücüler, özel büyüleriyle okları efsunlayan arcane archerlar ve kutsal rahipler yer alır.