bugün

ciklettir. ve de ne güzeldir.
negatif enerjisini size de bulaştıran, mızmız insan tanımıdır. uzaklaşınız.
Agzimi sulandiran sakiz. Cok uzun zamandir gormedim. 2 dakika sonra eksiligi gider tatli tatsiz bi seye donusurdu.
hem tatlı hem acı, hem güzel hem gudubet bi sakız.
akla gelince bile ağlatan şey.
Kenar mahalle bakkallarında bulabilirsiniz halen. Para üstu olarakta verilir.
(bkz: chihirovekohaku)
hala satılan ve bulunabilen sakızdır.

Elvan markaydı heralde..
ilk ağzımıza attığımız an o ekşi tadıyla sahiden gözümüzü sulandıran şimdilerde olmayan sakız. Çocukluğum geçti sulu gözle.
Sakız markasıdır.
genellikle duygusallık ile alakalı olsa dahi duygusallıkla alakası olmayanları da vardır. buna durum örneği olarak (bkz: sinirden ağlamak) yazar örneği olarak ise (bkz: ikizler kizi) verilebilir. bir insan sinirden köpürürken ağlar mı. *
ekşimsi tadını çok özlediğimiz sakız. o ağızda sulu sulu dağıldığı an orgazm olurduk adeta.
durmadan önüne gelen her şeye ağlayabilen hatta bazen ağlamak izin sebepleri kendi kendine bulabilen insanlardır. aynı zamanda bir sakız çeşididir.
hakkında birşey yazılmamış olduğuna şaşırdığım efsane sakız.

bulduğumuz 10 bin, 25 binlerle bakkala koşma sebeplerimizden biriydi. diğer en önemlisi, meybuz. her neyse, yeşil paket içerisinde beyaz top bir sakızdı. ağzınıza atıp çiğnediğiniz andan itibaren yüzünüzün şekil değiştirmesine yol açardı. bilinen sakız profilleri içerisinde bir devrimdi bu sakız. şekerli veya şekersiz bir sakız değildi. neliydi bilmiyorum ama ekşiydi işte. neredesin ey sulugöz, seni özledik.
90'lı yıllarda bol bol çiğnediğimiz yuvarlar beyaz sakızın adıdır. tadı o kadar ekşidir ki çiğnemeye başlayamadan şekilden şekile girmeniz mümkündür.
(bkz: fethullah gülen)
isminin neden ''sulu göz'' olduğunu tadarak öğrendiğim, ilginç bir çocukluk anım olmuş sakız.
Ufacık bir dokunuşla bile ağlamaya başlayan ve bir ara sonsuza dek ağlayacağını sandığımız ve genellikle cinsiyeti kadın olan bir sıfat.
ekşi bir tada sahip yuvarlak bir sakız. severdim.
çiğneyince değil hatırlayınca ağız sulandıran göz yaşartan sakız. *
--spoiler--
nerde çocukluğumuzun o eski sulugözleri.
--spoiler--
bakkalda görünce bile insanın suratının şeklini değiştiren çiklet.
90'lı yıllarda çocuk olanların anılarında yerini almış artık üretilmeyen hoşça kalası sakız.
entryleri okuduğumda bile damağımın sulanmasına neden olmuş sakızdır. mahalle maçı sonrası keyifle çiğnenmesi de ayrı bir özeldi çocukluğumuz için. yerini şimdi first, vivdent dolduramaz asla karrşşim benim.
sulugözün bir yıldır tüm fabrikaları kapanmış. ben de diyorum neden hiçbir yerde yok. buruk bir acıyla yazıyorum bunları.