frp tarzı kitaplarda cokca geçen kokudur.Özellikle cok fazla büyü yapılan sahnelerde bulunur bu koku.
hayatımda kokladığım en iğrenç koku bu!hiç unutamadığım bir anıma da sebep olmuştur.ders kimya, laboratuvardayız.demirsülfür yapıcaz.bilmem kaç gram demir bilmem kaç gram sülfürü ısıtıp demirsülfür yapıcaz.hoca uyardıydı bizi bu sülfür çürük yumarta gibi kokar diye.ısıtınca bişey olmadı böyle hafif bi koku geldi sadece ,çok sorun olmadı.ta ki hoca bana "kalk kızım tek tek arkadaşlarına göster demirsülfürümüzü" diyene kadar.ben tutacağı alırken yere düşürmiyim mi demirsülfürü.gerisi zaten zincirleme reaksiyon gibi herşey birbiri ardına geldi.kızın biri kustu.diğeri onu görünce kustu.ortalıkta dolaşan bu iğrenç koku karışımına dayanamayıp tüm sınıf ahlaya ohlaya olay yerinden kaçtılar.kapıda bir izdiham yaşandı.çocuğun biri yere kapaklandı gözlüğü kırıldı.çocuk ağlamaya başladı.hoca bana bağırdı.okulda adım demirsülfüre çıktı.
sonuç: bu kokudan nefret ediyorum
deri sanayesinde sülfür asitinin derinin aşılanması için kullanılması sebebiyle tabakhanelerin koktuğu kokunun ana kokusu.

diğerleri için amonyak kokusu.
Tabakhaneler nasıl kokar bilir misiniz? işte o tabakhane kokusu, eski izmir körfezi ya da Haliç kokusu, SÜLFÜR KOKUSUDUR.

ingiliz gazetesi üç otuz paraya 12 saat çalışıp sülfür toplayan bu insanların işini, DÜNYANIN EN BOKTAN iŞi ilan etmiş:
http://www.dailymail.co.u...ctive-volcano-crater.html
b.ktan bir kokusu vardır. Siz siz olun koklamayın.
supernaturel'de şeytanların (demons) arkalarında bıraktığı koku. iz de bırakıyorlar hatta.