bugün

her veledin yolculuk esnasında kendisine cebren ve hileyle uygulatılan işkencedir.

- annneee! ben oraya işemem!
+ sus kırarım bacaklarını, üstünü batırmak mı istiyosun? iş açma başıma!
- annneeee! söyle o teyzeye bakmasın bana yeeaeaa!!!
+ bakmıyo sana, hem görülecek bir şeyin mi var. yap çabuk açtım şişenin azını. getir getir...

önemli not: çocukların gelişimi açısından yapmayınız, yaptırmayınız.
küçükken otobüslerde çoğu insanın yaptığı eylem.

büyüdük abiler, ablalar kocaman olduk; açık söylüyorum: "çok istiyorum tekrar yapmayı". şimdi mide bulandırıcı konuşmak yersiz lakin zannetmiyorum o şişe artık yetsin, biraz kalbim buruk. * * *
zeytinli, rock'n coke gibi festivallerde, tuvaletlerin paralı ve çadırlara uzak olması sonucu içen bünyelerin daha önceden içtikleri suların şişelerine boşaltım yapması hadisesidir.
eşşek kadar adamlarız, kumsalda gezerken metrekareye üç tane, içinde sarı sıvı bulunan şişe düşmektedir. pisliktir, olmaması gerektir.
(bkz: idrar tahlili)
ilerleyen yaşlardaki damacana sapıklığının çocuk yaşlardaki en büyük sebeplerinden biri.

(bkz: damacana satışlarında patlama)
açık havada çay bahçesinde oğlunu tuvalete götürmektnen üşenen annenin çocuğunun büyük tuvaletiyle baş başa kalmasını doğurabilecek durum.

ç anne çişim var
a offf aman evladım yaa
ç ama anneee çok sıkıştımm
a tamam...yap şuna...kızım şöyle dur kimse görmesin.
a aaaaaaaa...oğlum neden söylemedin büyüğünün olduğunu
ç hüüüü...korktummm....
ben küçükken abim tuvalete girip de uzun süre çıkmayınca dayanamayıp "çişim geldi anne. nereye yapıcam?" diye ortalıkta dolanırken annemin aklına gelen fikir.
O şişenin içindeki bira diye içilmesi halinde bir erkeğin yumuşamasına yol açan eylemdir.
(bkz: çocuk olmak)
kamyoncuların sürekli gerçekleştirdiği eylemdir. işeyin tamam da köprü altlarına atmayın bari kardeşim. çoluk çocuk buluyor. yazıktır. çöpe atın bari.
yolculukta olan veletlerin vazgeçilmez eylemlerinden biridir.
malum istanbul trafiğinde sıkıştıysanız ve araçtaki çocuğun çişi geldiyse üretilebilecek en mantıklı çözümdür.
arkadaşım öss de bu faaliyeti yapmıştı.
istanbul trafiğinde akla gelen ama cesaret edilemeyen eylem.
şişeyi taşırmamak önemli olsa gerek.
riskli bir o kadarda eylenceli bir aktivitedir,yakalanma riskinde atılacak en usturuplu yalan doktor istedi tahlil için yoksa pisuvara işemek tercihimdir.